Michal Kwolek

UFO: Enemy Unknown – zrozeno z myšlénky

UFO: Enemy Unknown – zrozeno z myšlénky

Nad zemí létají desítkami neidentifikované létající objekty, přistávají na zemi a unášejí lidi. Dělají s nimi různé pokusy a psí kusy, Země je v ohrožení a vy si jen tak klidně prohlížíte články na Internetu? Styďte se. Nahoďte své stroje a hurá zachraňovat rodnou planetu před invazí šedých, zelených, fialových a bůhví jakých ještě ufounů.

PC
Michal Kwolek
3.  9.  2000 | PC | 18
Krátký kurs editace pozic 4, díl poslední

Krátký kurs editace pozic 4, díl poslední

Prozatím jsme se zabývali jenom pozicemi, které nejsou nijak zabezpečené před editací. Některé hry se ale tak snadno ošálit nedají a chrání se nejrůznějšími způsoby. Některé z těchto metod se naučíme odhalovat a obcházet. Příkladem hry s velmi zajímavou pozicí je One Must Fall, na které si ukážeme editaci šifrované pozice.

Téma
Michal Kwolek
29.  8.  2000
Jaká byla prababička všech SimCity?

Jaká byla prababička všech SimCity?

Firma Maxis je asi posedlá simulacemi všeho druhu. Vytvořila simulaci farmy SimFarm, mrakodrapu SimTower dokonce i simulaci mraveniště SimAnt. Ze všech her této série se ale nejpopulárnější stala simulace města známa pod jménem SimCity. Pokud máte megalomanské stavitelské choutky, pak je tato hra určena právě vám.

PC
Michal Kwolek
27.  8.  2000 | PC | 7
Krátký kurs editace pozic 3

Krátký kurs editace pozic 3

Dostal jsem několik dopisů žádajících, abych výklad zpomalil a některé pojmy a metody vysvětlil důkladněji a na více příkladech. Pokusím se splnit nejdříve tyto žádosti a výklad komplikovanějších technik odložíme na později. Třetí díl bude tedy rekapitulací předchozích dvou dílů. Pokusy budeme tentokrát provádět na hře Wizardry Gold.

Téma
Michal Kwolek
23.  8.  2000
DOOMové I a II – nezbední synové revoluce

DOOMové I a II – nezbední synové revoluce

V historii 3D stříleček bylo několik milníků. Wolfenstein byl první, Heretic umožňoval koukat se nahoru a dolu, Descent přinesl naprostou volnost pohybu, Half-life ukázal, že i střílečka může mít zajímavý příběh… Která hra se však největší mírou zapříčinila, že tento herní žánr je tak populární? Dovolím si tvrdit, že lví podíl na tom má Doom.

PC
Michal Kwolek
16.  8.  2000 | PC | 3
Krátký kurs editace pozic 2

Krátký kurs editace pozic 2

Minule jsme si ukázali několik způsobů jak hledat a měnit důležité hodnoty v pozicích pomocí porovnání několika pozic. Nyní budeme pokračovat v tažení proti sadistickým tvůrcům her a ukážeme si další techniky editace. Opět si vše vyzkoušíme na pozicích ze hry Diablo 2.

Téma
Michal Kwolek
15.  8.  2000 | 3
Krátký kurs editace pozic 1

Krátký kurs editace pozic 1

Programátoři to s obtížnosti her občas přeženou. Předpokládají, že každý má reflexy jako superman a ještě k tomu neomezeně času, aby překonával všechny nástrahy. Není tedy na škodu trochu si menším podfukem ulehčit život. V tomto kurzu si ukážeme základní principy editace pozic a příklady jejich praktického využití.

TémaLinux
Michal Kwolek
14.  8.  2000 | Linux | 1
Diablo II (ze zápisků náruživého hráče)

Diablo II (ze zápisků náruživého hráče)

Na téma Diablo 2 bylo i na Doupěti napsáno mnoho řádků. Někteří tuto hru vyzdvihují až do nebes jiní po ní zuřivě dupou. Pokud tedy ještě nejste znechucení z výroků „Diablo 2 je blbost“ na jedné straně a „Diablo 2 je super" na straně druhé a máte-li chuť vyslechnout si ještě jeden názor a snad i několik tipů - přečtěte si deník pařana.

RecenzeRPG
Michal Kwolek
19.  7.  2000 | 21
Hrátky s TI89

Hrátky s TI89

Člověk je od přírody tvorem pohodlným a hravým. První z těchto vlastností je, ač se to na první pohled nezdá, pozitivní- jelikož nutí vyvíjet stále nové a nové pomůcky usnadňující život. Jednou z nich je i kalkulátor. Ten však od jisté doby není jen doménou vědců a studentů, ale může sloužit i k hraní her. Zajímavé, že?

PC
Michal Kwolek
19.  5.  2000 | PC | 21
Scorched Earth

Scorched Earth

Nesnažte se seřídit obraz. Chyba není ve vašem monitoru ani grafické kartě. Hra Scorch opravdu používá jen 256 barev v nízkém rozlišení. Nepropadejte panice- vaše zvuková karta je v pořádku. Ty příšerné pazvuky totiž generuje nechvalně známý PC Speaker. Klidně se posaďte a vychutnejte si nejlepší multiplayer z doby, kdy v krajině zvané PC pomalu přebíral po králi XT vládu pokrokový AT 286.

PC
Michal Kwolek
7.  4.  2000 | PC | 8
Diablo

Diablo

V čase netrpělivého očekáváni na Diablo 2 je vhodná doba připomenout si hru, která je pravým důvodem proč většina hráčů při zaslechnutí jména Diablo ztratí na chvíli kontakt se světem a myšlenkami se přenese do jiného světa. Do světa, který sužuje vládce démonů. Do světa plného děsivých příšer, fantastických pokladů a mocné magie.

PC
Michal Kwolek
10.  3.  2000 | PC | 7
One Must Fall 2097

One Must Fall 2097

Bojové hry byly oblíbené v hráčské komunitě už od dob osmibitových počítačů. Na Atari byla populární hra International Karate, na Amize Street Fighter na Playstation Battlearena a na PC Mortal Kombat. Pokud vás od těchto her odradila přílišná brutalita a absence prvků strategie a taktiky- pak vás One Must Fall určitě zaujme.

PC
Michal Kwolek
6.  3.  2000 | PC
Manic Miner

Manic Miner

Pokud sami sebe považujete za klidného až apatického člověka a nic vás nedokáže vyvést z míry, pak rozhodně Manic Minera nehrajte. Museli byste o sobě pak radikálně změnit názor. Tato hra totiž vyvolává tak intenzivní emoce, že uděláte nejlíp, když předem odstraníte ze svého dosahu všechny ostré předměty a uzavřete se do zvukotěsné místnosti. Pokud by vás při hře totiž někdo slyšel nebo, nedej Bože viděl, pak byste museli čelit pochopům doktora Chocholouška.

PC
Michal Kwolek
21.  2.  2000 | PC | 14
Linux a hry

Linux a hry

Průměrným uživatelem operačního systému Linux je, ač se to na první pohled nezdá, člověk neboli Homo sapiens sapiens. Příslušníci tohoto druhu mají různé rafinované tělesné i duševní potřeby. Necháme stranou ty tělesné a věnujme se raději jedné konkrétní duševní potřebě, která se vyvinula u člověka teprve nedávno a ne u všech jedinců se projevuje stejně intenzivně. Tou potřebou je hraní počítačových her.

TémaLinux
Michal Kwolek
20.  2.  2000 | Linux
Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D

Id Software je firmou známou především ze 3D stříleček, kterým se přezdívá Doomovky. To navozuje mylný dojem, že Doom byl první hrou svého druhu. Mnohem dříve- již v roce 1992, však vznikla v dílně id Softu pod vedením Johna Carmacka hra, která si opravdu zaslouží přívlastek “první”. Její jméno je Wolfenstein 3D.

PC
Michal Kwolek
18.  2.  2000 | PC | 12
Ultima - The First Age of Darkness

Ultima - The First Age of Darkness

V roce 1981 dvacetiletý Richard Garriot napsal v Basicu hru určenou pro počítač Apple II. Jmenuje se Ultima. Ano, byla to opravdu ta Ultima, jež zahájila sérii her o Avatarovi, a která se dočkala už devátého pokračování. Mírou úspěchu Ultimy I může být i to, že se dodnes prodává.

Michal Kwolek
5.  2.  2000
Emulátor ZX32 v 1.03

Emulátor ZX32 v 1.03

ZX32 je emulátorem počítačů ZX Spectrum 48k, 128, +2 a +3A určeným pro PC z operačním systémem Windows. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí a rychlostí, snadno se konfiguruje a obsluhuje.

PC
Michal Kwolek
27.  1.  2000 | PC | 1
Golden Axe

Golden Axe

Kdo nehrál Golden Axe, ten se připravil o jednu z nejlepších arkád, která kdy na domácích počítačích byla. Proč zdůrazňuji ty domácí počítače? Protože ty nejkvalitnější arkády byly vždy na coin-up automatech. Hrdina často umíral, a to nutilo hráče vhazovat do automatu další a další mince. Tento nedostatek musel být vyvážený něčím, co hráče k automatům přitahovalo- kvalitou zpracování a hratelností. Golden Axe byl vytvořen firmou Sega původně právě pro automaty.

PC
Michal Kwolek
24.  1.  2000 | PC | 13
Dungeon Master - tipy a triky

Dungeon Master - tipy a triky

Pokud máte problémy přežít v nehostinném prostředí Chaosova paláce v geniální hře Dungeon Master, pak je tady pro vás několik rad. V žádném případě však nečekejte kompletní návod či mapy. Pokud si pomocí nich opravdu chcete zkazit hru, povíme vám, kde je najít, ale máme na věc svůj vlastní názor.

PC
Michal Kwolek
24.  1.  2000 | PC | 9
Kterak v ADOMu úspěšným býti

Kterak v ADOMu úspěšným býti

ADOM v lidech na začátku vyvolává záchvaty zuřivosti. Z vlastní zkušenosti o tom dobře vím. Je totiž pro začátečníka velmi obtížný. Dokud neobjevíte některé triky bude vaše hra vypadat jako zacyklená sekvence- tvorba postavy, pět minut hry, smrt. Tento článek by vám měl pomoci minimalizovat tuto bolestivou fázi - odhodláte-li se celé dobrodružství podstoupit.

PC
Michal Kwolek
21.  1.  2000 | PC | 1
12

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma