Microsoft mění názvy. Xbox Game Pass pro PC přejmenoval na PC Game Pass

Microsoft mění názvy. Xbox Game Pass pro PC přejmenoval na PC Game Pass

Novým názvem Microsoft dává najevo, že jsou pro něj počítačoví hráči důležití

Redmondská společnost během dnešního předávání The Game Awards provedla drobnou úpravu názvu své počítačové herní služby. Z Xbox Game Passu pro PC je nově jen PC Game Pass. Microsoft postupně aktualizuje aplikace pro Windows 10 a 11, aby reflektovaly změnu.

Funkčnost služby se ale nemění. Dokonce ani ten Xbox z logotypu úplně nemizí, protože ikonka X v něm zůstala. Firma ale službu nově propaguje jako PC Game Pass, aby bylo hned jasné, že není určena pro konzole.

Podle neoficiálního Game Pass Counteru je momentálně součástí předplatného přibližně 400 her pro Windows včetně stovky těch, které jsou k dispozici skrz EA Play.

PC Game Pass stojí standardně 259 Kč na měsíc (první měsíc je za 25,90 Kč), za což hráči dostanou vybrané tituly studií a vydavatelé třetích stran, všechny nové hry od Microsoftu hned v den vydání a různé slevy na nákup her a doplňků. A počítačová verze Game Passu v sobě obsahuje i předplatné EA Play, jež jinak samo o sobě stojí 99 Kč. Xbox Game Pass má EA Play až doby součást tarifu Ultimate, který je za 339 Kč.

Ultimate cílí na PC i konzole, má neomezený přístup do knihovny her na obou platformách, EA Play, Xbox Live Gold a v zahraničí se často pojí i s dalšími bonusy. Kupříkladu v USA dostali uživatelé i předplatné Disney+ na jeden měsíc zdarma.

Určitě si přečtěte

Články odjinud