Už od oslav 15. výročí značky Assassin's Creed čekáme na vydání mobilního dílu Jade, který nás zavede do starověké Číny. Na Android i iOS se podle předchozích plánů měl dostat v průběhu letošního roku, ale podle reportu Reuters to už neplatí. Důvodem jsou změny v Tencentu, kterému Ubisoft vývoj tohoto free-to-play titulu svěřil.
Tencent hodlá svoji strategii vést jiným směrem. Místo toho, aby pracoval se zaběhlými západními značkami, chce vytvořit vlastní silné světy. Jedním z nich má být nově vydaná hra DreamStar zaměřená na jednoduchou hratelnost, minihry a zároveň je pro hráče místem pro socializování. Nejen k tomuto projektu měl Tencent přesunout stovky vývojáři, kteří se dříve podíleli na Assassin's Creed Jade.
Přímo od Ubisoftu jsme zatím vyjádření nedostali, ale na odkladu na rok 2025 se shodují 3 nezávislé zdroje. Letos tak pro jejich zabijáckou sérii zůstává největší nadějí japonský Assassin's Creed Red, který má podle úniků vyjít na podzim. Více o něm bychom se snad měli dozvědět v průběhu léta, kdy by měla proběhnout další prezentace ze série Ubisoft Forward.