Muzeum: Fallout - slova jsou zbytečná

Muzeum: Fallout - slova jsou zbytečná

Najdete mnoho lidí, podle nichž je Fallout i dnes tou nejlepší hrou. Možná jste dokonce jedním z nich. Ať jste ale kdokoli, pokud vás jednou Fallout chytne, už vás nikdy nepustí.

Žánr: RPG
Výrobce: Interplay
Rok vydání: 1997
Platformy: PC, Mac
Kde sehnat: Bazary, online aukce

Válka. Válka se nikdy nemění. Bylo nad slunce jasnější (možná by se hodilo trefnější: bylo nad výbuchy atomových bomb jasnější), že se jednoho dne lidstvo samo velmi grandiózním způsobem odpálí do zapomnění. Ten soudný den nastal. Po vleklých válkách o suroviny přesně 23. října 2077 nastává konec civilizace. Těžko říct, kdo první zmáčknul to zlověstné červené tlačítko a vyslal na svoji ničivou dráhu střely s jadernými hlavicemi. Popravdě to ani není důležité. Během pouhých pár hodin se stala z většiny Země neobyvatelná pustina, ti šťastnější zemřeli okamžitě, ty méně šťastné postupně pozřely ničivé účinky jaderného zamoření. Na území Spojených států však přežívá v bezpečí hrstka lidí v masivních protiatomových krytech známých jako Vaulty.

  

Mohl bych o Falloutu popsat stohy papíru, vůbec jsem se nezmínil o tahových bojích, stylové izometrické grafice, obrovském výběru zbraní, vybavení a dalších a dalších věcech. Ale proč mlátit prázdnou slámu? Většina z vás má určitě Fallouty vystavené na čestných místech a ti ostatní si je mohou sehnat poměrně snadno. Takže jděte do světa, kde stačí blbě stát a už si nebudete muset svítit na noční čtení (ta hláška byla trochu jinak, já vím). Ať žije radioaktivní spad!

Určitě si přečtěte

Články odjinud