Návod: Call of Duty 2

Návod: Call of Duty 2

Druhý díl Call of Duty nás vrátí do pekla druhé světové války a celkově působí jako dvojitá dávka dle původního receptu. Nicméně ten pravý recept na CoD2 vám přinášíme nyní.

Kapitoly článku:


Vaše družstvo bude plnit velké množství různých úkolů v rozsáhlých lokacích, přes které vede pokaždé několik různých cest. Samozřejmostí je možnost používání klasických bojových taktik, jako jsou různé obchvaty a další manévry. Velký důraz je kladen na nepozorovaný postup, využití zde najdou jak kouřové granáty, tak i například prach zvířený nad bojištěm. Na chování vojáků budou mít vliv i povětrnostní podmínky, což se projeví například při písečných bouřích v severní Africe nebo sněhových vánicích v Rusku.

Stejně jako minule vás i v této hře čeká monumentální tanková bitva, kdy usednete do plně ovladatelného tanku a obratným manévrováním se budete snažit vyhnout všudypřítomným flakům a zároveň je spolu s nepřátelskými tanky i zničit. Dynamické střídání úkolů za chodu bylo vždycky doménou Call of Duty a pokračování v nastoleném trendu rázně pokračuje. V podstatě nikdy nekončíte splněním toho samého příkazu, jako jste začínali. Tradiční je likvidování tanků či skladišť pomocí přísavných výbušnin, obrana určeného území nebo sniperské souboje.

Narazíte ale i na úkoly nové a originální, zajímavé například bude pomocí dalekohledu označovat místa ke zničení fašistických dělostřeleckých baterií, nebo svízelný postup přes rozsáhlou pouštní pláň, kdy bude nutné se krýt za mohutnými trupy tanků. Zkrátka a dobře, očekávají vás těžké bitvy na podkladu skutečných událostí ze třech bojišť II.světové války a i tentokráte nebudete moci projít pouze hrubou silou, či převahou, ale budete muset a to hodně často, používat logické myšlení, vhodnou taktiku a v neposlední řadě zapojit do hry vlastní mozkové závity. Hru lze hrát na několik stupňů obtížnosti, já zvolila stupeň „Voják“.

A - Zimní válka

1 - Trénink rudoarmějců

Vydejte se ke stolu, u kterého stojí komisař Letlevov a promluvte si s ním. Pošle vás do skladu pro pistoli a pušku, otočte se tedy a jděte zpět, na konci odbočte doprava, vstupte do místnosti vlevo a ze stolku seberte pistoli a pušku. Vraťte se zpět ke komisaři, dostanete od něj úkol sestřelit vpravo dva žlutě blikající medvídky. Jakmile je sestřelíte, obraťte se na komisaře, teď dostanete úkol z pušky sestřelit talíře, vojenské helmy a flašky. Poté co je sestřelíte a zvládnete tento úkol, znovu se obraťte na komisaře, uloží vám, abyste žlutě blikající figurínu skolili pažbou. Jděte tedy k ní a stiskněte klávesu SHIFT, tak ji povalíte. Obraťte se na komisaře, ten vám vysvětlí, proč nyní budete házet na cíle místo skutečných granátů brambory, jděte tedy doleva, naberte brambory, zaměřte postupně pušku na tři žlutě blikající okna a klávesou G, nebo prostředním tlačítkem myši zasáhněte cíle. Jakmile tento úkol splníte, přiběhne ke komisaři voják a oznámí mu, že zajali jednoho nácka, jděte tedy za komisařem, dozvíte se, že fašouni útočí.

Vaši kamarádi si rozeberou zbraně a vyběhnou ven, utíkejte tudíž za nimi, přeskočte nízkou zídku (mezerník), podlezte nízkým otvorem (C), proběhněte zákopem, chvíli se plazte (CTRL), tak se dostanete do zbrojnice, kde si vyměňte pistoli za samopal, seberte kouřové a bojové granáty, poté vylezte nahoru po žebříku. Vpravo od vojáka hoďte přes díru ve zdi dolů kouřový granát (4), počkejte až se vlevo vytvoří kouřová clona a zmíněný voják usoudí, že zleva střílející fašistický obrněný transportér ztratil výhled, utíkejte vpřed za vyběhnuvšími kamarády, likvidujte další fašisty před vámi, proběhněte protějším otvorem. Přes další fašisty si prostřílejte cestu až k drátěnému zátarasu, jakmile se nácků zbavíte, vraťte se zpět a opět následujte kamarády, pobíjejte nově se objevující fašouny, udělejte čistku na dvoře a na pření blatník transportéru, označený žlutě, položte nálož a rychle si odstupte, neboť tato po chvíli vybuchne a zničí transportér, tak ať nezařvete s ním. Počkejte si na slova uznání od komisaře Letlevova, poté automaticky vstoupíte do další části.

2 - Demolice

Nyní se musíte dostat k fašistické obrané linii na ulici Sochnajeva. Vyběhněte před vámi doleva, dejte se vpravo, odbočte doleva do haly, vyčistěte ji od hakošů a vyběhněte ven. Dorazí vám nové posily, ale nepřátelé se stáhnou do protějšího domu. Přes okna se zbavte všech fašounů v místnostech před vámi, skrčte se za zdí a pokračujte dále v likvidaci Němců. Následujte kamarády, z okna si dalekohledem prohlédněte útočící německé tanky (B), pokračujte po schodech dolů a odtam vběhněte do zákopů. Plazte se zákopem dopředu (CTRL), nad vámi přejedou přes zákop fašistické tanky, zachovejte klid, nechejte je přejet, pak pokračujte na konec zákopu a vběhněte do budovy. Vyběhněte nahoru a nyní musíte společně s kamarády čelit útoku nácků a odrazit ho. Odbočte do místnosti vlevo, seberte sniperku, stoupněte si k jednomu z oken, pravým tlačítkem myši zapněte na sniperce dalekohled a přes zaměřovač likvidujte nácky, pro lepší zaměření zadržte dech (SHIFT) (obrázek).

Jakmile společnými silami odrazíte nápor nepřátel, pokračujte dopředu, dobře se kryjte a za neustálé likvidace fašistů se probíjejte vpřed. Schovávejte se za nízkými zídkami, tak projdete přes otevřené prostranství, postupujte stále dopředu k teď už ustupujícím fašistům. Dobré je použít pro postup vpřed i zákop nalevo od vás, tak mnohým náckům doslova vpadnete do zad. Tak si pomalu ale jistě prostřílejte cestu až do protější budovy, to už vám přicházejí na pomoc další posily, rychle skolte nácky v oknech, vběhněte do vchodu a pobijte nepřátelské vojáky. Pokračujte doprava a vyčistěte postupně všechny místnosti od nacistů, tak se vrátíte zpět ke vchodu, kterým jste sem před chvílí přišli. Vlevo vyběhněte po schodech nahoru ke dveřím, tam za vámi přiběhne staršina Leonov, řekne vám, že za dveřmi se zabarikádovaly poslední zbytky fašounů a bude nutno vyhodit budovu do povětří. Leonov vás pošle dolů za technikem, seběhněte tedy po schodech zpět dolů, najděte technika a ten vám předá nálože.

Tyto je zapotřebí uložit na žlutě uložená místa v místnostech, které jste před chvílí zbavily nacistů, vezměte to tedy přes místnosti zprava a na zmíněná místa uložte nálože (F). Poté i s kamarády vyběhněte ven na volné prostranství co nejdále, tam se můžete otočit a sledovat, jak se celá budova poroučí k zemi. Tím jste tady skončili, zároveň se vám otevřela i první britská mise, no tu zatím ignorujte a pokračujte dál v ruském tažení.

B - Ani o krok zpátky!

1 - Oprava drátů

Nyní tedy se budete muset vydat opravit na několika místech poškozený telefonní kabel, který vás spojuje s velitelstvím. Pokračujte tudíž ulicí dopředu, zprava vás napadnou nepřátelé, které samozřejmě zlikvidujte, poté pokračujte dopředu kolem telefonního kabelu, jakmile vejdete do protějšího vchodu, opravte poškozený kabel (F). Utíkejte dopředu, proběhněte vchodem a odbočte mírně dopředu do další uličky. Na jejím konci zlikvidujte dva kulometčíky, vraťte se a vstupte do vchodu vpravo, známým způsobem opravte další část poškozeného kabelu, pokračujte dál.

Likvidujte nácky, následujte kamarády kousek zpět, odbočte doleva, opravte další kousek poškozeného kabelu, zahněte doprava do místnosti, plné fašistů. Postřílejte je a na konci místnosti vyjděte ven, zlikvidujte další nácky před vámi, vydejte se nahoru po schodech vpravo, opravte další část kabelu, pak pokračujte po schodech nahoru do horní místnosti, kde nejdříve sprovoďte ze světa několik fašounů a nato opravte kus poškozeného kabelu. Z opuštěného fašistického kulometu postřílejte nacisty, přibíhající ulicí pod vámi, pak odstupte a prostřílejte si cestu dozadu, kde přejděte po prknech na druhou stranu, proskočte oknem a zleva vyčistěte všechny místnosti od nepřátel. Z poslední místnosti seběhněte dolů po schodech, prostřílejte si cestu přes několik dalších místností, na konci seběhněte dolů po schodech, kde pod nimi opravte poslední část poškozeného kabelu.

Pokračujte kolem kabelu vpřed, na konci chodby vlevo v kóji je polní telefon, z kterého se spojte s velitelstvím. Po telefonu se dozvíte, že musíte vyřadit z boje fašistické tanky. Vlevo od telefonu seberte přísavné nálože, vyjděte z kóje a pokračujte doleva, vyběhněte po schodech nahoru, likvidujte fašouny, přes zbořeniště si prostřílejte cestu až k německému kulometu, který můžete opět použít k likvidaci nepřátel. Jděte dál, proskočte dírou v podlaze o patro níž, zde použijte další německý kulomet na likvidaci hakošů dole pod vámi kolem německého tanku (obrázek). Proskočte oknem dolů k tanku, pozor na jeho kulomet, přistupte k němu zezadu a položte na označené místo nálož, odstupte dozadu. Jakmile tank vybuchne, pronásledujte další tank před vámi, postupujte za ním vpřed přes rozvaliny vpravo za neustálé likvidaci nácků, tak tanku vpadnete do zad a přiložte na něj další nálož, opět odstupte kus dozadu. Po výbuchu utíkejte za kamarády, kteří vás dovedou ke třetímu tanku, je vpravo za rohem. Vraťte se, uličkami ho obejděte zezadu, položte na označené místo na něm nálož, nezapomeňte odstoupit kus dozadu do bezpečí a po zničení tanku jen utíkejte uličkou vpřed za vašimi kamarády.

2 - Potrubí

Nyní na vás čeká úkol spojit se s vaší druhou jednotkou, která se nachází u nádraží. Popojděte dopředu a vpravo od desátníka Leonova vlezte skrčeni do potrubí. Tam opatrně postupujte vpřed za svými kamarády, trhlinami v potrubí můžete dole pod vámi likvidovat nic netušící hakoše. Potrubím pokračujte opatrně dopředu, odbočte doprava, poté doleva, o kousek dál pozor na vhozený granát, dojděte na konec potrubí, kde si seskočte na kovovou rampu. Seběhněte dolů po železných schodech do haly, tam se už setkáte s vašimi kamarády. Pokračujte halou až na její druhý konec, kde vyběhněte východem ven, skrčte se a proběhněte až na samý konec zákopů.

Prostřílejte si cestu doleva k budově, vstupte dovnitř, likvidujte fašouny, tak se dostanete až k dalším schodům, po kterých vyběhněte až nahoru, kde zlikvidujte poslední zbytky nacistů, opět můžete použít opuštěné kulomety nácků a likvidovat z nich fašouny dole pod vámi. Prošmejděte místnost a vraťte se po schodech dolů, odbočte doleva, dobře se kryjte, opatrně obejděte zprava tank, pobijte nácky a na tank přiložte přísavnou nálož, rychle si odstupte. Po výbuchu, který zničí tank, pokračujte halou na konec, kde odbočte doleva. Naproti postřílejte obsluhu nepřátelského kulometného hnízda, vraťte se na druhou stranu, dobře se kryjte, postupujte vpřed a zlikvidujte obsluhu druhého kulometného hnízda s nacisty. Jakmile budete mít dole čisto a bezpečno, vstupte za kamarády do budovy, vyběhněte nahoru za nimi a pobijte poslední zbytky nácků. Jakmile se vám to podaří, seběhněte za kamarády dolů, vyjděte z budovy a dejte se vpravo k vašim přátelům, ukrytým za převráceným vagónem, tak tuto misi ukončíte.

C - Pevnost Stalingrad

1 - Útok na centrum

Nyní na vás čekají velmi nebezpečné úkoly a to získat zpět tři obytné domy, najít výbušninu a zničit pomocí ní nepřátelský těžký tank „Panzer“. Prostřílejte si tedy cestu ulicí dopředu, pozor na kulomet za hořícím osobákem před vámi, jděte opatrně vpřed a zastřelte nahoře vpravo dalšího kulometčíka. Pak vstupte do baráku vpravo, vyběhněte po schodech až nahoru a zlikvidujte všechny hakoše, dostanete hlášku, že se dole objevil fašistický tank. Rychle tedy seběhněte zpět dolů, přeběhněte na druhou stranu a vstupte vpravo do chodby. V koupelně vlevo jsou přísavné miny, seberte je a z chodby vyskočte oknem k tanku, na který nálože připevněte a rychle si prostřílejte cestu zpět do chodby, kde jste sebrali nálože. Tam už přiběhli vaši kamarádi, dveře před vámi jsou nyní otevřené, takže za nimi pobijte všechny nácky a pokračujte dál za kamarády, vyčistěte všechny místnosti od nepřátel.

Vyskočte z okna za kamarády a vběhněte za nimi do protějšího domu. Doprava vskočte do další místnosti, vyběhněte po schodech nahoru. Z kulometu postřílejte fašouny pod vámi (obrázek) a jakmile tank vybourá střelou vpravo díru do zdi, seskočte tudy dolů. Zprava obejděte zídku, prostřílejte si zezadu cestu až k tanku, na který položte další nálož, rychle si odstupte. Jakmile tato vybuchne, utíkejte za kamarády dopředu před tank, projděte kamennou bránou, odbočte doprava, utíkejte kousek dopředu, vstupte do vchodu vlevo a utíkejte po schodech nahoru, tudy vede nejbližší cesta k Radnici, což je konec této mise.

2 - Radnice města Stalingrad

Nyní tedy máte za úkol dostat se přímo do Radnice. Proběhněte vchodem před vámi, dojděte k rozbořené zídce, skrčte se a zlikvidujte fašouny před ní. Jakmile se jich zbavíte, přeskočte ji a pokračujte ulicí doleva vpřed. Připravte si samopal, vydejte se na vyvýšenou plochu vlevo, odsud máte výborný rozhled po celé ulici a odtud také skoste zbytky nácků. Jakmile se vám to podaří, přesuňte se k betonovým zátarasům, vyběhněte po schodech nahoru a tam z okna postřílejte další nácky. Jakmile to zvládnete, vyběhněte zpět na ulici, odtud na náměstí, kolem budovy se vydejte do sousední ulice. Prostřílejte si cestu až na její konec, vpravo zlikvidujte obranu budovy, zlikvidujte fašistický kulomet. Nakonec vejděte do budovy, na dveře položte přísavnou nálož a rychle odstupte, po výbuchu misi ukončíte.

3 - „Soudruh“ odstřelovač

Nyní na vás čekají závěrečné úkoly z Ruské kampaně. Budete muset zabezpečit západní křídlo Radnice, najít sniperku, zastřelit fašistického odstřelovače a nakonec odrazit čtyři vlny nepřátelského útoku. Prostřílejte se tedy přes několik místností, plných po zuby ozbrojených fašounů, pokračujte po schodech nahoru a dírou v podlaze proskočte dolů, kde už čekají vaši kamarádi. Jakmile popojdete dopředu, německý odstřelovač zabije jednoho vašeho kamaráda. Seberte ze země kousek před vámi ležící sniperku, jeden z vojáků dostane příkaz vystrčit zpoza zdi na pušce přilbu, do které fašistický odstřelovač vystřelí, takže prozradí svoji polohu. Opatrně vykoukněte za roh, zapněte dalekohled pravým tlačítkem myši na sniperce, zadržte dech (SHIFT) a tohoto darebáka sejměte.

Jakmile se ho zbavíte, vylezte nahoru po žebříku, přejděte doprava do sousední místnosti, kde vyměňte sniperku za samopal a prostřílejte si cestu do spodní části budovy, kde postřílejte poslední hloučky nácků. Vyběhněte zpět po schodech nahoru a přistupte k oknu, nyní si opět nachystejte sniperku a buďte ve střehu. V zápětí totiž začne útočit první vlna nepřátel, pomáhejte kamarádům likvidovat nácky na dálku, v oknech proti vám se občas objeví i kulometčíci, o nich vás vždy zavčas informují kamarádi, tyto nebezpečné střelce tedy likvidujte přednostně. Jakmile se vám podaří odrazit tři první vlny útočníků, ze čtvrtou vlnou se začne přibližovat i obrněné vozidlo, jeho likvidace bude na vás. Do budovy, kterou máte obsazenu však také vniknou nepřátelští pěšáci, kteří mají pochopitelně zálusk i na vás. Seběhněte tedy dolů a likvidujte je, seč vám síly stačí, pak se vraťte nahoru, v prvním poschodí naleznete na zemi bazuku, zvedněte ji a přistupte k oknu a sejměte z ní k vám se blížící obrněný transportér (obrázek). Potom se věnujte už zbytkům pěších fašounů, jakmile se vám je podaří dorazit, skončíte nejen tuto misi, ale celé ruské tažení.

Určitě si přečtěte

Články odjinud