Steelseries Apex Pro TKL 5 390 Kč :  TKL verze klávesnic jsou v dnešní době velmi populární především z toho důvodu, že zabírají méně místa na stole a hráč tak má více prostoru na podložku a pohyb myši.

Steelseries Apex Pro TKL 5 390 Kč: TKL verze klávesnic jsou v dnešní době velmi populární především z toho důvodu, že zabírají méně místa na stole a hráč tak má více prostoru na podložku a pohyb myši.

 Steelseries Apex Pro TKL:  Pevná konstrukce z leteckého hliníku doplňují špičkové Omnipoint spínače, jejichž odskok a pevnost si můžete nastavit sami. Nechybí tu průchozí USB port, ovladač hlasitosti a třešnička na dortu v podobě OLED displeje v pravé horní části.

Steelseries Apex Pro TKL: Pevná konstrukce z leteckého hliníku doplňují špičkové Omnipoint spínače, jejichž odskok a pevnost si můžete nastavit sami. Nechybí tu průchozí USB port, ovladač hlasitosti a třešnička na dortu v podobě OLED displeje v pravé horní části.

 Steelseries Apex Pro TKL:  Vše doplňuje magnetická opěrka pro zápěstí a prvotřídní, plně nastavitelné RGB podsvícení.

Steelseries Apex Pro TKL: Vše doplňuje magnetická opěrka pro zápěstí a prvotřídní, plně nastavitelné RGB podsvícení.

 Alienware AW510K 2 899 Kč až 3 799 Kč :  Alienware si s hráči rozumí už dlouhé roky a především vyrábí jako jeden z mála špičkové herní klávesnice s nízkým odskokem.

Alienware AW510K 2 899 Kč až 3 799 Kč: Alienware si s hráči rozumí už dlouhé roky a především vyrábí jako jeden z mála špičkové herní klávesnice s nízkým odskokem.

 Alienware AW510K:  Právě ten ale dovoluje kmitat prstům extrémně rychle a kromě rychlých reakcí při akčních přestřelkách je klávesnice výborná i pro kancelářskou práci. Také zde nechybí průchozí USB port. 

Alienware AW510K: Právě ten ale dovoluje kmitat prstům extrémně rychle a kromě rychlých reakcí při akčních přestřelkách je klávesnice výborná i pro kancelářskou práci. Také zde nechybí průchozí USB port. 

 Alienware AW510K:  I podsvícení je podřízeno velmi strohému designu, na druhou stranu nabízí obrovské možnosti přizpůsobení díky programu Command Center.

Alienware AW510K: I podsvícení je podřízeno velmi strohému designu, na druhou stranu nabízí obrovské možnosti přizpůsobení díky programu Command Center.

 Alienware AW510K:  Kromě možnosti vybrat jednotlivé šablony podsvícení tu také nastavíte a naprogramujete libovolné kombinace pro klávesy samotné.

Alienware AW510K: Kromě možnosti vybrat jednotlivé šablony podsvícení tu také nastavíte a naprogramujete libovolné kombinace pro klávesy samotné.

 Razer Naga Pro 4 602 Kč až 5 090 Kč :  Herní myš ze série Naga se vždy soustředila na profi hráče a všestranné využití díky unikátnímu systému vyměnitelných panelů, které se přizpůsobovaly potřebám hráče podle toho, co právě hrál. 

Razer Naga Pro 4 602 Kč až 5 090 Kč: Herní myš ze série Naga se vždy soustředila na profi hráče a všestranné využití díky unikátnímu systému vyměnitelných panelů, které se přizpůsobovaly potřebám hráče podle toho, co právě hrál. 

 Razer Naga Pro:  Z hlediska vzhledu se Naga změnila opravdu jen minimálně. Stejně zaoblené a jemné hrany, matně černý design a ergonomické tělo, které skvěle sedne do ruky.

Razer Naga Pro: Z hlediska vzhledu se Naga změnila opravdu jen minimálně. Stejně zaoblené a jemné hrany, matně černý design a ergonomické tělo, které skvěle sedne do ruky.

 Razer Naga Pro:  Vyměnitelné panely nejsou jedinou radostí tohoto modelu. Potěší výborný senzor Focus+ s citlivostí 20k DPI, díky které se Naga řadí k nejcitlivějším a nejpřesnějším myším na trhu.

Razer Naga Pro: Vyměnitelné panely nejsou jedinou radostí tohoto modelu. Potěší výborný senzor Focus+ s citlivostí 20k DPI, díky které se Naga řadí k nejcitlivějším a nejpřesnějším myším na trhu.

 Razer Naga Pro:  Stejně jako jiné modely výrobce v nové generaci nabízí i další vychytávky, jako třeba Motion Sync či snímání povrchu pod myší pro co nejpřesnější pohyb.

Razer Naga Pro: Stejně jako jiné modely výrobce v nové generaci nabízí i další vychytávky, jako třeba Motion Sync či snímání povrchu pod myší pro co nejpřesnější pohyb.

 Cooler Master MM711 1 385 Kč až 1 999 Kč :  Model MM711 byl pravděpodobně redakčním průkopníkem na poli dnes již docela profláknutých mřížkovaných "honeycomb" myší, a rozhodně šlo o velmi povedený a cenově velmi přijatelný kousek.

Cooler Master MM711 1 385 Kč až 1 999 Kč: Model MM711 byl pravděpodobně redakčním průkopníkem na poli dnes již docela profláknutých mřížkovaných "honeycomb" myší, a rozhodně šlo o velmi povedený a cenově velmi přijatelný kousek.

 Cooler Master MM711:  Tento model, který je následovníkem vlaštovky výrobce MM710, si ponechal stejný design i kvality a přidal víceméně jen fešné RGB podsvícení, které díky mřížce vypadá opravdu zajímavě. 

Cooler Master MM711: Tento model, který je následovníkem vlaštovky výrobce MM710, si ponechal stejný design i kvality a přidal víceméně jen fešné RGB podsvícení, které díky mřížce vypadá opravdu zajímavě. 

 Cooler Master MM711:  Díky přidanému RGB podsvícení se hmotnost o pár gramů navýšila, stále se však drží na hranici 60 gramů.

Cooler Master MM711: Díky přidanému RGB podsvícení se hmotnost o pár gramů navýšila, stále se však drží na hranici 60 gramů.

 Alienware AW510H 1 599 Kč až 2 299 Kč :  Po designové stránce se v případě novinky od Alienware jedná o moderní a lehce futuristicky vyhlížející kousek s minimalistickým vyobrazením loga výrobce po stranách.

Alienware AW510H 1 599 Kč až 2 299 Kč: Po designové stránce se v případě novinky od Alienware jedná o moderní a lehce futuristicky vyhlížející kousek s minimalistickým vyobrazením loga výrobce po stranách.

 Alienware AW510H:  I přesto, že je headset primárně určen pro PC hraní, zamrzí absence bezdrátového připojení. Sluchátka se tak připojují připojují pomocí 3,5 mm jacku. Komu by toto řešení nevyhovovalo, může použít též připojení skrze klasické USB.

Alienware AW510H: I přesto, že je headset primárně určen pro PC hraní, zamrzí absence bezdrátového připojení. Sluchátka se tak připojují připojují pomocí 3,5 mm jacku. Komu by toto řešení nevyhovovalo, může použít též připojení skrze klasické USB.

 Alienware AW510H:  Headset se vzhledem ke své ceně prezentuje kvalitní reprodukcí a vyváženým zvukem. Potěší věrné podání výšek, stejně tak jako hutné basy.

Alienware AW510H: Headset se vzhledem ke své ceně prezentuje kvalitní reprodukcí a vyváženým zvukem. Potěší věrné podání výšek, stejně tak jako hutné basy.

 Alienware AW510H:  Hlavním lákadlem je jistě 7.1 Surround v případě připojení skrze USB. Prostorový zvuk 7.1 je v případě sluchátek víceméně relativní pojem, každopádně oproti klasickému stereo ozvučení je rozdíl skutečně výrazný.

Alienware AW510H: Hlavním lákadlem je jistě 7.1 Surround v případě připojení skrze USB. Prostorový zvuk 7.1 je v případě sluchátek víceméně relativní pojem, každopádně oproti klasickému stereo ozvučení je rozdíl skutečně výrazný.

 HyperX Cloud Stinger Core Wireless 1 799 Kč až 2 649 Kč :  HyperX čerstvě vyrukoval s novou verzí tohoto populárního headsetu, který už je připraven na konzoli PS5 a její 3D zvuk skrze Tempest Audio.

HyperX Cloud Stinger Core Wireless 1 799 Kč až 2 649 KčHyperX čerstvě vyrukoval s novou verzí tohoto populárního headsetu, který už je připraven na konzoli PS5 a její 3D zvuk skrze Tempest Audio.

 HyperX Cloud Stinger Core Wireless:  Sluchátka mají stylovou bílou barvu, USB-C port, jednoduchou regulaci hlasitosti na sluchátku a oblíbený vyklápěcí mikrofon, který ztlumíte vyklopením směrem nahoru.

HyperX Cloud Stinger Core Wireless: Sluchátka mají stylovou bílou barvu, USB-C port, jednoduchou regulaci hlasitosti na sluchátku a oblíbený vyklápěcí mikrofon, který ztlumíte vyklopením směrem nahoru.

 HyperX Cloud Stinger Core Wireless:  Na základní model potěší sluchátka velmi kvalitním zvukem s prostorovými vjemy. Ostatně headset spolupracuje s 3D audiem konzole PS5 a musí tedy zvládat její náležitosti.

HyperX Cloud Stinger Core Wireless: Na základní model potěší sluchátka velmi kvalitním zvukem s prostorovými vjemy. Ostatně headset spolupracuje s 3D audiem konzole PS5 a musí tedy zvládat její náležitosti.

 HyperX Cloud Stinger Core Wireless:  Kromě PS5 navíc sluchátka zapojíte i do PS4.

HyperX Cloud Stinger Core Wireless: Kromě PS5 navíc sluchátka zapojíte i do PS4.

 HTC Vive Cosmos Elite 26 990 Kč až 27 133 Kč :  Etalonem v odvětví VR příslušenství už je nějakou dobu HTC a především jeho profi sada Vive Cosmos Elite vám sice provětrá peněženku, ale nabídne také to nejlepší, co lze v současné době koupit. 

HTC Vive Cosmos Elite 26 990 Kč až 27 133 KčEtalonem v odvětví VR příslušenství už je nějakou dobu HTC a především jeho profi sada Vive Cosmos Elite vám sice provětrá peněženku, ale nabídne také to nejlepší, co lze v současné době koupit. 

 HTC Vive Cosmos Elite:  Brýle nabízí dva 4,3 palcové displeje s rozlišením 1440 x 1700 obrazových bodů na oko. Z mainstreamových VR brýlí jde o nejostřejší verzi, takže žádné rozmazané okraje, zubaté hrany a další nešvary, ze kterých bolí oči.

HTC Vive Cosmos Elite: Brýle nabízí dva 4,3 palcové displeje s rozlišením 1440 x 1700 obrazových bodů na oko. Z mainstreamových VR brýlí jde o nejostřejší verzi, takže žádné rozmazané okraje, zubaté hrany a další nešvary, ze kterých bolí oči.

 HTC Vive Cosmos Elite:  To doplňuje 110 stupňová šířka zorného pole a obnovovací frekvence až 90Hz. 

HTC Vive Cosmos Elite: To doplňuje 110 stupňová šířka zorného pole a obnovovací frekvence až 90Hz. 

 HTC Vive Cosmos Elite:  V brýlích jsou také integrovaná sluchátka a dvojice mikrofonů s potlačením hluku.

HTC Vive Cosmos Elite: V brýlích jsou také integrovaná sluchátka a dvojice mikrofonů s potlačením hluku.

 Oculus Rift S 15 390 Kč :  Občas ale jednoduše nechcete to nejlepší. Chcete se zabavit s hudebním Beat Saberem a chcete to udělat na PC, nikoliv konzoli PS s brýlemi PS VR.

Oculus Rift S 15 390 Kč: Občas ale jednoduše nechcete to nejlepší. Chcete se zabavit s hudebním Beat Saberem a chcete to udělat na PC, nikoliv konzoli PS s brýlemi PS VR.

 Oculus Rift S:  Oculus Rift S je vzhledově velmi jednoduchý a lehký. Dvojici displejů s rozlišením 2560 x 1440 bodů doplňuje frekvence 80Hz a rozsah 360 stupňů.

Oculus Rift S: Oculus Rift S je vzhledově velmi jednoduchý a lehký. Dvojici displejů s rozlišením 2560 x 1440 bodů doplňuje frekvence 80Hz a rozsah 360 stupňů.

 Oculus Rift S:  Na rozdíl od HTC Vive nevyžaduje Oculus externí kamerový systém a senzory pro přesné snímání pohybů, nýbrž využívá systém senzorů přímo na brýlích.

Oculus Rift S: Na rozdíl od HTC Vive nevyžaduje Oculus externí kamerový systém a senzory pro přesné snímání pohybů, nýbrž využívá systém senzorů přímo na brýlích.

 Oculus Rift S:  Tím je prvotní nastavení i celkové používání mnohem jednodušší a uživatelsky přívětivější.

Oculus Rift S: Tím je prvotní nastavení i celkové používání mnohem jednodušší a uživatelsky přívětivější.

 Logitech G29 Driving Force 4 221 Kč až 10 089 Kč :  Jedním z nejoblíbenějších výrobců závodního vybavení pro hráče je bezesporu Logitech a jeho volant G29 patří už dlouho mezi etalon zaručené kvality.

Logitech G29 Driving Force 4 221 Kč až 10 089 Kč: Jedním z nejoblíbenějších výrobců závodního vybavení pro hráče je bezesporu Logitech a jeho volant G29 patří už dlouho mezi etalon zaručené kvality.

 Logitech G29 Driving Force:  Volat je ručně prošívaný kůží a působí jako věrná kopie toho opravdového ze závodních vozů. Potěší maximální otáčivost o 900 stupňů. 

Logitech G29 Driving Force: Volat je ručně prošívaný kůží a působí jako věrná kopie toho opravdového ze závodních vozů. Potěší maximální otáčivost o 900 stupňů. 

 Logitech G29 Driving Force:  Volat disponuje dvojicí motůrků, které simulují zpětnou odezvu a tlak, takže věrohodně zprostředkují zážitky, když kolem najedete na obrubník či se snažíte udržet vozidlo na ledovce.

Logitech G29 Driving Force: Volat disponuje dvojicí motůrků, které simulují zpětnou odezvu a tlak, takže věrohodně zprostředkují zážitky, když kolem najedete na obrubník či se snažíte udržet vozidlo na ledovce.

 Logitech G29 Driving Force:  Součástí balení jsou mimo jiné i nastavitelné pedály, kombinace plynu, brzdy a spojky.

Logitech G29 Driving Force: Součástí balení jsou mimo jiné i nastavitelné pedály, kombinace plynu, brzdy a spojky.

 Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice 1 890 Kč až 2 661 Kč :  Nedávno vydaný Microsoft Flight Simulator nás  k trendu joysticků velmi rychle vrátil, a to nejen naprosto skvostnou grafickou stránkou, ale především realistickým zpracováním, který si o kvalitní příslušenství přímo prosí. 

Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice 1 890 Kč až 2 661 Kč: Nedávno vydaný Microsoft Flight Simulator nás  k trendu joysticků velmi rychle vrátil, a to nejen naprosto skvostnou grafickou stránkou, ale především realistickým zpracováním, který si o kvalitní příslušenství přímo prosí. 

 Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice:  Pokud se nechcete opírat do drahých leteckých systémů s mnoha různými prvky, joystick od Trustmasteru bude tím jednodušším řešením.

Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice: Pokud se nechcete opírat do drahých leteckých systémů s mnoha různými prvky, joystick od Trustmasteru bude tím jednodušším řešením.

 Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice:  Minimalistický design, maximální praktičnost díky modulárnímu designu (jsou tu 4 vyměnitelné moduly). Samozřejmostí je technologie H.E.A.R.T pro maximální přesnost. 

Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice: Minimalistický design, maximální praktičnost díky modulárnímu designu (jsou tu 4 vyměnitelné moduly). Samozřejmostí je technologie H.E.A.R.T pro maximální přesnost. 

 Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice:  Celkem naleznete na těle joysticku 17 nastavitelných tlačítek, což by mělo vystačit pro většinu moderních simulátorů a leteckých her včetně toho od Microsoftu.

Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice: Celkem naleznete na těle joysticku 17 nastavitelných tlačítek, což by mělo vystačit pro většinu moderních simulátorů a leteckých her včetně toho od Microsoftu.

 Trustmaster T.16000M Flight Pack 5 898 Kč až 6 299 Kč :  Pokud to s digitálním létáním myslíte opravdu vážně a Microsoft Flight Simulator už máte dávno připraven, pak potřebujete kompletní balíček příslušenství. 

Trustmaster T.16000M Flight Pack 5 898 Kč až 6 299 Kč: Pokud to s digitálním létáním myslíte opravdu vážně a Microsoft Flight Simulator už máte dávno připraven, pak potřebujete kompletní balíček příslušenství. 

 Trustmaster T.16000M Flight Pack:  Podobně jako v případě předchozího modelu i zde najdete ergonomicky tvarovaný joystick s 16ti programovatelnými tlačítky, čtyřmi nezávislými osami a magnetickými senzory.

Trustmaster T.16000M Flight Pack: Podobně jako v případě předchozího modelu i zde najdete ergonomicky tvarovaný joystick s 16ti programovatelnými tlačítky, čtyřmi nezávislými osami a magnetickými senzory.

 Trustmaster T.16000M Flight Pack:  Jelikož jde ale o bundle, v balení najdete ještě plynový pedál TWCS se svými vlastními 14 tlačítky a nakonec i TFRP Rudder pedály se systémem S.M.A.R.T.

Trustmaster T.16000M Flight Pack: Jelikož jde ale o bundle, v balení najdete ještě plynový pedál TWCS se svými vlastními 14 tlačítky a nakonec i TFRP Rudder pedály se systémem S.M.A.R.T.

 Trustmaster T.16000M Flight Pack:  To vše vám zajistí nejen to, že si všechny důležité funkce ve hře dokážete nastavit na náležitá tlačítka, ale především zažijete opravdu věrohodnou simulaci.

Trustmaster T.16000M Flight Pack: To vše vám zajistí nejen to, že si všechny důležité funkce ve hře dokážete nastavit na náležitá tlačítka, ale především zažijete opravdu věrohodnou simulaci.

 OMEN by HP Citadel 6 990 Kč :  Skvělou klávesnici máte, pohodlnou myš také. Co takhle se postarat také o nějaké to kvalitní sezení, abyste u hraní vydrželi opravdu dlouhou dobu.

OMEN by HP Citadel 6 990 Kč: Skvělou klávesnici máte, pohodlnou myš také. Co takhle se postarat také o nějaké to kvalitní sezení, abyste u hraní vydrželi opravdu dlouhou dobu.

 OMEN by HP Citadel:  Hned zkraje musíme uznat, že je Citadel opravdu mohutné křeslo, které vás při první pohledu ujistí v tom, že se na něm bude opravdu pohodlně sedět.

OMEN by HP Citadel: Hned zkraje musíme uznat, že je Citadel opravdu mohutné křeslo, které vás při první pohledu ujistí v tom, že se na něm bude opravdu pohodlně sedět.

 OMEN by HP Citadel:  Křeslo je potaženo textilní černou kůží s velmi příjemnou a měkkou texturou, díky které nekloužete, a přesto se sedí pohodlně. 

OMEN by HP Citadel: Křeslo je potaženo textilní černou kůží s velmi příjemnou a měkkou texturou, díky které nekloužete, a přesto se sedí pohodlně. 

 HyperX QuadCast 3 490 Kč až 3 990 Kč :  Pokud patříte mezi aktivní streamery, ať už herní, či jiné, rozhodně se pro své podcasty a videa nespokojíte se sluchátkovým mikrofonem.

HyperX QuadCast 3 490 Kč až 3 990 Kč: Pokud patříte mezi aktivní streamery, ať už herní, či jiné, rozhodně se pro své podcasty a videa nespokojíte se sluchátkovým mikrofonem.

 HyperX QuadCast:  Obsahuje 14mm kondenzátory, podporuje režimy stereo, omnidirectional, cardioid a bidirectional.

HyperX QuadCast: Obsahuje 14mm kondenzátory, podporuje režimy stereo, omnidirectional, cardioid a bidirectional.

 HyperX QuadCast:  Frekvenční rozsah 20Hz - 20kHz se postará o vyvážené zpracování hlasu, integrovaný antivibrační tlumič otřesů pak zaručí, že nic kromě vašeho hlasu opravdu nebude slyšet. 

HyperX QuadCast: Frekvenční rozsah 20Hz - 20kHz se postará o vyvážené zpracování hlasu, integrovaný antivibrační tlumič otřesů pak zaručí, že nic kromě vašeho hlasu opravdu nebude slyšet. 

 Elgato Stream Deck 3 990 Kč :  Naše tipy herního příslušenství ukončíme populárním nástrojem všech streamerů - ovládací deskou Stream Deck. 

Elgato Stream Deck 3 990 KčNaše tipy herního příslušenství ukončíme populárním nástrojem všech streamerů - ovládací deskou Stream Deck. 

 Elgato Stream Deck:  Pokud streamujete např. na Youtube či Twitchi, Stream Deck vám poslouží k velmi rychlém přepínání např. mezi různými úhly kamer, chatem fanoušků, různých zdrojů médií či vizuálních vtípků, kterými obohatíte své streamy.

Elgato Stream Deck: Pokud streamujete např. na Youtube či Twitchi, Stream Deck vám poslouží k velmi rychlém přepínání např. mezi různými úhly kamer, chatem fanoušků, různých zdrojů médií či vizuálních vtípků, kterými obohatíte své streamy.

62
Fotogalerie

Vybrali jsme nejlepší doplňky pro hráče: myši, klávesnice, křeslo i VR

Herní počítač bez kvalitního příslušenství je jako ovesné vločky bez mléka. Vybrali jsme to nejlepší, co si letos můžete pořídit ke hraní. Klávesnice, myši, sluchátka, mikrofony, ovladače či herní židle. Nechte se inspirovat.

Razer Anzu: jako Tony Stark

Cena

Začátkem letošního roku k nám dorazila celá řada hodně zajímavých novinek a činil se především Razer. Hned dva produkty z celého zástupu patřičně vynikly, protože lehce vybočovaly ze zajetých kolejí a šly buď rovnou revoluční, nebo minimálně inovativní cestou. Na sluchátka Opus se podíváme v dalších kapitolách, jako první vám představíme chytré brýle Anzu. 

razer-anzu-1.jpg

Brýle blokující škodlivé modré světlo jsou tu s námi už dost dlouho a patří mezi velmi žádané periferie aktivních hráčů (hlavně ve večerních hodinách). Razer nově vyrukoval s chytrými brýlemi, které kromě ochrany zraku nabízí také dotykové a hlasové ovládání a směrové repráčky, díky kterým budete mít volné uši i během videokonferencí či mobilních herních klání. A právě všestranné využití je jednou ze silných stránek Anzu oproti konkurenci. Využijete je při práci, hraní i venku na procházce. 

Anzu nejsou chytré brýle v pravém smyslu slova. Nemají rozšířenou realitu, ani nepromítají na skla žádné informace. Jde spíše o ochranné brýle pro práci u počítače, které nabízí navíc ještě několik dodatečných funkcí pro ospravedlnění vyšší cenovky. Pokud totiž neustále sedíte u počítače a online konference jsou vaším denním chlebem, budete překvapeni, jak moc vám může Anzu usnadnit život a ušetřit čas. 

Pokračování 2 / 17

HyperX Alloy Origins 60: prcek pro cestovatele

Cena

Od uplynulého roku se na trhu mini klávesnic odehrál menší boom a se svou troškou do mlýna přispěchala většina výrobců. HyperX nás se svým modelem Origins 60 zaujal především díky stylovému minimalistickému designu a konstrukcí z leteckého hliníku s krásně zapuštěnými klávesami a perfektním podsvícením. Šlo zkrátka o ideální klávesnici do batohu a hraní na cestách. 

hx-homepage-hero-alloy-origins-60-campaign-lg.jpg

HyperX v tomto případě vyrukoval samozřejmě s vlastními spínači Red s aktivační silou 45g. Spínače jsou skvělé, velmi přesné, jemné a citlivé. Psát na klávesnici je z hlediska pohodlní opravdu radostí, bohužel tento dojem trochu kazí samotná mini konstrukce. Klávesy jsou tak blíže u sebe a chce to trochu cvik si na to zvyknout.

Zvykat si budete i na chybějící klávesy, díky čemuž je třeba si všechny klávesy dobře nastavit a maximalizovat tedy produktivitu a uživatelskou přívětvost. Naštěstí nechybí možnost si vše nastavit podle sebe v přiloženém softwaru Ngenuity. Nastavit si lze absolutně každou klávesu, a to rovnou na dvě samostatné funkce, mezi kterými přepínáte klávesou Fn v pravé dolní části klávesnice. Pokud si dáte tu práci si vše nastavit dle sebe, intuitivní práce s klávesnicí se rozhodně zlepší, stále to ale nelze porovnat s plnohodnotnou klávesnicí. A o to jde. Mini klávesnice prostě nabízí mobilitu a uhlazenost na úkor funkčnosti. 

Pokračování 3 / 17

Razer Opus: neherní úspěch 

Cena

Sluchátka Opus jsou prvním pokusem výrobce o čistě neherní výrobek, a pokus je to neuvěřitelně úspěšný. V naší recenzi jsme chválili špičkové technologie, krásný design i schopnosti sluchátek jako takové, kromě hudby se však skvěle hodí také na mobilní hraní na cestách, takže si zaslouží místo i v našem seznamu.

https___hybrismediaprod.blob.core.windows.net_sys-master-phoenix-images-container_h14_h05_9081456033822_razer-opus-gallery-hero-1500x1000.jpg

Opus je pravděpodobně nejméně herně vypadající produkt, který jsme od Razeru kdy testovali. Matný černý plast vypadá velmi hodnotně, polstrovaný náhlavní most je bez výraznějších mezer napojen na náušníky a vše zdobí jen velmi jemné logo výrobce po stranách. Sluchátka prostě vypadají skvěle a vůbec se v nich nebudete stydět vyrazit do ulic. 

Razer a jeho 40mm měniče s frekvenčním rozsahem 20 - 20 000 Hz dokážou vyprodukovat opravdu velmi vyvážený zvuk, který nikde moc nezaostává, nesnaží se vás přeřvat basy ani se nezdá, že by něco vypydávalo a bylo potlačeno na úkor něčeho jiného. Razer se navíc teď snaží do svých sluchátek tlačit technologii THX, která i zde obohacuje herní zážitky o další prostor. Prostorové vnímání zvuku je tu výborné, hry jako Call of Duty: Mobile či World of Tanks zní na telefonu velmi sytě a hráč má dokonalý přehled o tom, kde se co děje.

V případě, že sluchátka používáte denně několik hodin na poslech hudby i hraní, vůbec není problém se dostat i na více než týden používání, než budete muset k zásuvce. To je rozhodně skvělá hodnota.

Pokračování 4 / 17

Steelseries Apex Pro TKL: klávesnice pro náročné

Cena

Herní klávesnice Steelseries Apex si z recenzí zpravidla odnáší vysoká hodnocení. Především pro nekompromisní kvalitu zpracování a absenci  výrazných chyb. Nás nejvíc baví zkrácená verze TKL, která zabere na stole méně místa. 

buyimg_apexprotkl_003.jpg__1850x800_q100_crop-scale_optimize_subsampling-2.jpg

Verze TKL se ničím neliší od svého plnohodnotného bratra, kterého jsme recenzovali. Klávesnice bez numerického bloku jsou populární, protože dávají hráči více prostoru na pohyb myši. Pokud se z nějakého důvodu bez numerické části neobejdete, je tu plnohodnotný Apex Pro.

Pevnou hliníkovou konstrukci doplňují špičkové spínače Omnipoint, jejichž odskok a pevnost si můžete nastavit sami. Nechybí průchozí port USB, ovladač hlasitosti ani displej OLED v pravé horní části. Na něm si můžete nechat zobrazovat víceméně cokoliv od vtipných GIFů až po důležité statistiky a informace během hraní. 

Vše doplňuje magnetická opěrka pro zápěstí a plně nastavitelné podsvícení. Apex Pro je zkrátka těžká váha bez výrazných nedostatků a vyšší cena je zde zcela opodstatněna. Ale přesto nám něco chybí. Bezdrátová verze!

Pokračování 5 / 17

Alienware AW510K: tiché klikání s malým zdvihem

Cena

Alienware jako jeden z mála vyrábí špičkové herní klávesnice s nízkým odskokem. Proslavil se svými futuristickými kreacemi, které rozhodně nepůsobí všedně a nudně. Najdou se ale i výjimky cílící na konzervativní uživatele, kteří potřebují špičkovou kvalitu v minimalistickém balení. A právě tím je klávesnice Alienware AW510K

550.jpg

Velmi jednoduchý minimalistický design doplňují skvělé tiché spínače s nezvykle nízkým odskokem. Dovoluje kmitat prstům extrémně rychle a kromě rychlých reakcí při akčních přestřelkách je klávesnice výborná i pro psaní. Ani zde nechybí průchozí USB port. 

Jedinou drobnou extravaganci si klávesnice dovoluje v podobě podsvícení jednotlivých kláves. U konkurence často září i různé lišty, loga a další designové prvky, zde jsou to čistě jen klávesy. Podsvícení je možné přizpůsobit: vybrat jednotlivé šablony podsvícení a naprogramovat libovolné kombinace pro samotné klávesy. 

Odradit by mohla snad jen relativně vysoká cena. Nad druhou stranu není pochyb, že tato klávesnice vydrží roky a kromě hraní dobře poslouží i ke každodenní práci. Kdyby přece jen chyběla špetka nějaké té designové odlišnosti, můžete zvolit světlou barevnou verzi.

Pokračování 6 / 17

Razer Naga Pro: tlačítka pro všechny prsty

Cena

Herní myši ze série Naga se vždy soustředily na profi hráče. Nabízejí všestranné využití díky unikátnímu systému vyměnitelných panelů, které se přizpůsobovaly potřebám podle toho, co se právě hraje. 

960x0.jpg

V uplynulém roce se Razer Naga Pro dočkala nové verze, ale změnila se jen minimálně. Má stejně zaoblené a jemné hrany, matně černý design a ergonomické tělo, které skvěle sedne do ruky. Změnily se snad jen horní klávesy u kolečka, které jsou nyní větší a širší oproti úzkým proužkům z minulé generace. 

K mání jsou tři samostatné panely, kde každý slouží k jiným účelům a herním žánrům. První panel nabízí klasická dvě tlačítka, na která jste zvyklí u většiny myší a bohatě stačí na práci či akční střílečky, kde je většinou potřeba jen minimum ovládacích prvků. Druhý panel obsahuje šest programovatelných tlačítek, nejde tedy ještě o takový chaos pod palcem. Je ideální na RPG, battle royale, příběhové adventury či jiné tituly, které vyžadují už trochu více prvků.

Poslední panel nabízí rovnou celou číselnou klávesnici a slouží pro ty nejnáročnější tituly jako MMORPG hry, MOBA a další žánry, kde potřebujete pod palcem mít opravdu všechno.

U myši potěší také výborný senzor Focus+ s citlivostí 20k dpi, díky které se Naga řadí k nejcitlivějším a nejpřesnějším myším na trhu. Stejně jako jiné modely výrobce v nové generaci nabízí i další vychytávky, jako třeba Motion Sync či snímání povrchu pod myší pro co nejpřesnější pohyb. Vyšší cena odpovídá kvalitě a pokud potřebujete tak nějak myš na všechno, Naga Pro je výbornou volbou.

Pokračování 7 / 17

Cooler Master MM711: myš, která provětrá dlaň

Cena

Model MM710 byl redakčním průkopníkem v oblasti dnes již docela profláknutých mřížkovaných myší, a rozhodně šlo o velmi povedený a cenově velmi přijatelný kousek. Uměl víceméně jen to základní, ale uměl to zatraceně dobře.

Cooler-Master-MM711-60G-Gaming-Mouse-with-Lightweight-Honeycomb-Shell-Ultraweave-Cable-and-RGB-Accents-Pixart.jpg

Inovovaný Cooler Master MM711, si ponechal stejný design i kvality a přidal víceméně jen fešné podsvícení, které díky mřížce vypadá opravdu zajímavě. Bohužel ani zde nechybí nedostatek předchozího modelu – mřížkovaná konstrukce znamená, že se do myši velmi jednoduše dostane prach a jiné nečistoty.

MM711 rozhodně není hardcore myš pro esport, ale spíše uživatelsky velmi přívětivá alternativa pro ty, kdo neradi těžší a mohutnější myši. Díky přidanému podsvícení se hmotnost o pár gramů navýšila, stále se však drží na hranici 60 gramů. Myš je tedy extrémně lehká. Vlastně budete překvapeni, jak velký rozdíl v rychlosti pohybu je to oproti klasickým myším, a pokud si na to zvyknete, bude se vám hrát i pracovat mnohem svižněji.

Senzor PixArt PMW3389 se stále stará o kvalitní citlivost a přesnost. Dosahuje až rozlišení 16 000 dpi s tím, že si můžete přehazovat sedm jednotlivých úrovní prostřednictvím tlačítka u kolečka. Hbitý pohyb po povrchu zajišťují také skvělé PTFE plošky pro precizní skluz, které nechyběly ani u předchozího modelu.

Pokračování 8 / 17

Alienware AW510H: výjimečná, přesto dostupná sluchátka

Cena

Najít kvalitní herní sluchátka, která neprovětrají peněženku, ale přesto dokážou něčím vyniknout a vybočit z řady průměru, je občas nadlidský výkon. Zajímavou volbou mohou být sluchátka Alienware AW510H. Je to vylepšený nástupce levnějšího modelu AW310H.

u_10201309.jpg

Po designové stránce se opět jedná o moderní a lehce futuristicky vyhlížející kousek s minimalistickým vyobrazením loga výrobce po stranách. Co se samotných rozměrů týče, jedinou změnou je celková hmotnost, která byla navýšena o 20 g na finálních 370 g, což už rozhodně není málo.

Přestože je headset primárně určen pro hraní na PC, zamrzí absence bezdrátového připojení. Sluchátka se tak připojují připojují pomocí 3,5 mm jacku. Komu by toto řešení nevyhovovalo, může použít též připojení přes USB. Oba kabely jsou součástí balení. Pro běžné použití jsou dostatečně dlouhé.

Headset AW510H se vzhledem ke své ceně prezentuje kvalitní reprodukcí a vyváženým zvukem. Potěší věrné podání výšek, stejně tak jako hutné basy. Měniče 50 mm odvádějí svojí práci více než dobře, dokonce i při hudební reprodukci. V tomto případě je však pochopitelně celková prezentace poněkud plošší. Pro herní účely však headset nabízí dostatečnou kvalitu.

Hlavním lákadlem je Surround 7.1 v případě připojení skrze USB. Prostorový zvuk je u sluchátek víceméně relativní pojem, každopádně oproti klasickému stereo ozvučení je rozdíl výrazný. Tuto skutečnost ocení zejména hráči hororovek nebo battle royale titulů, kde může dobrá orientace za pomoci zvukových vjemů znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Pokračování 9 / 17

HyperX Cloud Stinger Core Wireless: tah na PS5

Cena

Sluchátka Stinger Core Wireless jsou extrémně populární model hned ze dvou důvodů. Za prvé jde o kvalitní zpracovaný produkt z příjemného matného plastu, který připojíte k více herním zařízením. Za druhé dokáže vyluzovat velmi kvalitní 7.1kanálový zvuk a vydrží něco kolem 20 hodin na jedno nabití. To vše za peníze, který nezničí peněženku.

hx-product-cloud-stinger-core-wireless-ps4-9-zm-lg.jpg

HyperX čerstvě vyrukoval s novou verzí tohoto populárního headsetu, který už je připraven na konzoli PS5 a její 3D zvuk skrze Tempest Audio. Sluchátka mají stylovou bílou barvu, USB-C, jednoduchou regulaci hlasitosti na sluchátku a oblíbený vyklápěcí mikrofon, který ztlumíte vyklopením směrem nahoru. Kromě PS5 navíc sluchátka zapojíte i do PS4.

Na základní model potěší sluchátka kvalitním zvukem s prostorovými vjemy. Ostatně headset spolupracuje s 3D audiem konzole PS5 a musí tedy zvládat její náležitosti. Zatím jsme nenarazili na hru, která by naplno ukázala sílu této technologie i sluchátek, jsme si ale jisti, že brzy přijde. Zatím tu máte velmi solidní herní sluchátka za pakatel. 

Pokračování 10 / 17

HTC Vive Cosmos Elite: virtuální reality z jiného světa

Cena

Virtuální realita se začíná dostávat na úroveň, která přestává působit jako demoverze. Etalonem v odvětví VR příslušenství už je nějakou dobu HTC a především jeho profi sada Vive Cosmos Elite sice provětrá peněženku, ale nabídne také to nejlepší, co lze v současné době koupit. 

1583166101_1549046.jpg

Brýle nabízí dva 4,3palcové displeje s rozlišením 1440 × 1700 obrazových bodů na oko. Z mainstreamových VR brýlí jde o nejostřejší verzi, takže žádné rozmazané okraje, zubaté hrany a další nešvary, ze kterých bolí oči. To doplňuje 110stupňová šířka zorného pole a obnovovací frekvence až 90Hz. 

Pro správné snímání pohybů v prostoru slouží dvojice kamer (k dispozici je až šest kamer), které snímají brýle a dva pohybové ovladače. V brýlích jsou také integrovaná sluchátka a dvojice mikrofonů s potlačením hluku. Iluze virtuální reality je tedy absolutní. Už nyní jsou navíc k dispozici špičkové VR hry jako Half-Life: Alyx, které využijí technologii na maximum. 

Pokračování 11 / 17

Oculus Rift S: levná zábava s Beat Saberem

Cena

Občas ale jednoduše nechcete to nejlepší. Chcete se zabavit s hudebním Beat Saberem a chcete to udělat na PC, nikoliv konzoli PS s brýlemi PS VR. Za tímto účelem skvěle poslouží o dost levnější verze brýlí Oculus Rift S, který s přehledem zvládá všechny jednoduché hry. 

71URNvzoWqL._SL1500_.jpg

Oculus Rift S je na pohled velmi jednoduchý a lehký. Dvojici displejů s rozlišením 2560 × 1440 bodů doplňuje frekvence 80Hz a rozsah 360 stupňů. Ani zde nechybí dvojice reproduktorů a pohybové ovladače, které zaručí přesné zacházení s předměty ve hře. 

Na rozdíl od HTC Vive nevyžaduje Oculus externí kamerový systém a senzory pro přesné snímání pohybů, nýbrž využívá systém senzorů přímo na brýlích. Tím je prvotní nastavení i celkové používání mnohem jednodušší a uživatelsky přívětivější. S přihlédnutím k ceně jde také o přijatelnou alternativu k opravdu špičkovým VR brýlím. Jen zkrátka musíte počítat s tím, že je využijete hlavně pro příležitostní hraní.

Pokračování 12 / 17

Logitech G29 Driving Force: zlatá cesta pro závodníky

Cena

Volant Logitech G29 je už osvědčená klasika. Je ručně prošívaný kůží a působí jako věrná kopie toho opravdového ze závodních vozů. Potěší maximální otáčivost o 900 stupňů. 

Untitled-2.jpg

Volant disponuje dvojicí motůrků, které simulují zpětnou odezvu a tlak, takže věrohodně zprostředkují zážitky, když kolem najedete na obrubník či se snažíte udržet vozidlo na ledovce. Vše se přenáší do volantu a hráč tak má realistický pocit z řízení. 

Součástí balení jsou mimo jiné i nastavitelné pedály, kombinace plynu, brzdy a spojky. Na volantu pak nechybí veškerá tlačítka a ovládací prvky klasického ovladače. Některé jsou dokonce vzhledově přizpůsobené závodnímu volantu, což je příjemný bonus. A pokud chcete opravdový pocit z manuálního řízení, lze samostatně dokoupit také řadící páku Force Shifter. 

Pokračování 13 / 17

Trustmaster Joystick TCA Airbus Edice: špičkový knipl 

Cena

Kniply a joysticky už dávno nejsou tak aktivně využívané jako před mnoha lety za dob rozkvětu leteckých simulátorů a arkád. Nedávno vydaný Microsoft Flight Simulator nás však k tomuto trendu velmi rychle vrátil, a to nejen naprosto skvostnou grafickou stránkou, ale především realistickým zpracováním, který si o kvalitní příslušenství přímo prosí. 

tcaofficerpackairbusedition.jpg

Pokud se nechcete opírat do drahých leteckých systémů s mnoha různými prvky, joystick Trustmaster TCA Airbus bude tím jednodušším řešením. Má minimalistický design a je velmi praktický modulárnímu designu (jsou tu čtyři vyměnitelné moduly). Samozřejmostí je technologie H.E.A.R.T pro maximální přesnost. 

Na těle joysticku najdete 17 nastavitelných tlačítek, což by mělo vystačit pro většinu moderních simulátorů a leteckých her včetně toho od Microsoftu. Základna je osazena závažím pro dobrou stabilitu. V případě, že si budete chtít zážitek ještě více obohatit, je joystick kompatibilní s dalším příslušenstvím jako např. různé druhy pedálů.

Pokračování 14 / 17

Trustmaster T.16000M Flight Pack: vzhůru do Boeingu

Cena

Jestli to s digitálním létáním myslíte opravdu vážně a Microsoft Flight Simulator už máte dávno připraven, pak potřebujete kompletní balíček příslušenství. Myslíme tím joystick, plynový letecký pedál a TFRP Rudder pedály. A právě to nabízí balíček Trustmaster Flight Pack.

ImgW.jpg

Podobně jako v případě předchozího modelu i zde najdete ergonomicky tvarovaný joystick s 16 programovatelnými tlačítky, čtyřmi nezávislými osami a magnetickými senzory. I zde najdete hutnou základnu pro dobrou stabilitu a joystick je vhodný mimo jiné i pro leváky. 

Jelikož jde ale o bundle, v balení najdete ještě plynový pedál TWCS se svými vlastními 14 tlačítky a nakonec i TFRP Rudder pedály se systémem S.M.A.R.T. To vše zajistí nejen to, že si všechny důležité funkce ve hře dokážete nastavit na náležitá tlačítka, ale především zažijete opravdu věrohodnou simulaci. 

Pokračování 15 / 17

Omen by HP Citadel: kožené pohodlí, co má styl

Cena

Skvělou klávesnici máte, pohodlnou myš také. Postarat se můžete také o sezení, abyste u hraní vydrželi opravdu dlouhou dobu. Vyzkoušeli jsme už několik kvalitních herních křesel, ale žádné nenavodilo tak příjemný a pohodlný pocit, jako Omen by HP Citadel

400.jpg

Citadel je opravdu mohutné křeslo. Vše je dost macaté a výborně vycpané, takže je sezení velmi pohodlné, nikde nic netlačí a nemáte pocit, že by bylo křeslo nějak chatrné.

Křeslo je potaženo textilní černou kůží s příjemnou a měkkou texturou, díky které nekloužete, a přesto se sedí pohodlně. Materiály se zdají být odolné, tudíž jim nebude vadit občasné poškrábání či akčnější sezení s častým pohybem.

Vzhledově se křeslo drží tradicí rodiny Omen, kombinuje tedy černou barvu s několika červenými prvky v opěradle a logu. Kromě samotné ergonomické sedačky je tu ještě dvojice polštářků, které lze manuálně připnout pásy. Jeden větší pro bederní podporu a druhý malý pod krk. Obojí skvěle drží tělo rovně při hraní za stolem, při ležérnějším vylehávání pak není problém je zcela odepnout. Variabilita používání je tedy na úrovni. 

550 (1).jpg1184301-omen-hp-citadel-original.jpg

Pětiramenná základna a pevný kovový rám zaručí, že vás křeslo hravě udrží víceméně v jakékoliv poloze. Maximální nosnost je podle výrobce 136 kg. Pod sedákem se schovávají dvě páčky. Jedna z nich se stará o změnu výšky pístu, druhá pak o nastavení aretace v různých polohách. K tomu je na pravé straně ještě páka pro opěradla. Citadel lze nastavit do různých poloh včetně pohodlného polehávání při hraní na konzoli. Kromě stabilizace konkrétní polohy nechybí ani funkce pohoupávání.

Pokračování 16 / 17

HyperX QuadCast: pro streamery a další kreativce

Cena

Pokud patříte mezi aktivní streamery, ať už herní, či jiné, rozhodně se pro své podcasty a videa nespokojíte se sluchátkovým mikrofonem. Mohl by se vám líbit nový mikrofon HyperX QuadCast.

mdt6w6m54dp51.jpg

Obsahuje 14mm kondenzátory, podporuje režimy stereo, omnidirectional, cardioid a bidirectional. Frekvenční rozsah 20Hz až 20kHz se postará o vyvážené zpracování hlasu, integrovaný antivibrační tlumič otřesů pak zaručí, že kromě vašeho hlasu nic jiného nebude slyšet.

Upevňovací systém umožní postavit a upevnit mikrofon téměř kamkoliv a k čemukoliv, takže nejste vázáni na volné místo na stole. Třešničkou na dortu jsou pak LED, které barvami reagují na situaci (např. červeně pro ztlumení). Mikrofon má certifikace společností Discord a TeamSpeak.

Pokračování 17 / 17

Elgato Stream Deck: všechno pod palcem

Cena

Ovládací deska Elgato Stream Deck je populární nástroj všech streamerů. Je to panel s 15 LCD klávesami, které mohou podle nastavení v mžiku přepínat mezi množstvím různých akcí, funkcí a služeb. 

710R9YpV9nL._AC_SL1500_.jpg

Jestli tedy streamujete např. na Youtube či Twitchi, Stream Deck poslouží k velmi rychlém přepínání např. mezi různými úhly kamer, chatem fanoušků, různými zdroji médií či vizuálními vtípky, kterými obohatíte své streamy. To vše bez nutnosti cokoliv dlouze hledat, zdržovat, pauzovat a jinak se angažovat. 

5899807_sd.jpg

Ovládací deska navíc v mnoha případech automaticky detekuje, co se děje ve vašem počítači, a spolupracuje s platformami jako je Twitch, OBS, TipeeeStream, XSplit, Youtube, Mixer a dalšími.

Určitě si přečtěte

Články odjinud