9
Fotogalerie

Největší zklamání letošní výstavy E3: dominuje EA

Letošní E3 se rozhodně povedla a dala nám najevo, že se máme na co těšit. Ale... přeci jen nás hodně věcí zklamalo a nejedná se vždy o maličkosti.

EA skoro vším

Podívejme se na to chronologicky. Největším zklamáním je EA, a to jako celek. Jak víme, EA není součástí E3 a má vlastní akci EA Play. Když už máte vlastní akci a vysmíváte se organizátorům E3, že je vlastně nepotřebujete, tak tu akci aspoň mějte na úrovni.

EA konečně předvedla gameplay chystaného Star Wars Jedi: Fallen Order. Ale to už jsme na konci. Pak tu byla samá rozšíření do již existujících her. EA přitom má hodně silných značek. Kde je Dragon Age? Kde je Mass Effect? A můžeme jít ještě dál. Kde je Command and Conquer? Kde je SimCity?

Někdo je možná spokojený, když se ukáže nová FIFA nebo NHL, ale podle nás je to málo. EA by možná udělala lépe, kdyby na E3 (no téměř na E3) vůbec nelezla. Utáhnout to na jednom Star Wars titulu fakt nejde.

Pokračování 2 / 8

Kde je Fable IV?

Microsoft to na letošní E3 pořádně rozjel. Vlastně si dost polepšil. Není to tak dávno, co mu bylo vyčítáno, že nemá vlastní hry. Kompenzoval to službami, které jsou vážně super. Příklady jsou Xbox Game Pass, Xbox Game Preview nebo Xbox Play Anywhere. Jenomže her moc nevydával a mnoho titulů stálo za nic.

fable_1.jpgfable_2.jpgfable_3.jpgfable_4.jpg
Takhle měl vypadat Fable Legends, který byl zrušen společně se studiem Lionhead

Teď se to zlepšilo, pač Microsoft koupil hodně studií a jedno nové založil. Tato studia začala vyrábět hry a ano, nejsou to vyloženě exkluzivity, jenomže to je asi cílem. Microsoft už se nesnaží vydělávat na konzolích, ale na hrách. Když už se ale na E3 ukázaly značky jako Halo, Forza a Gears of War, proč se neukázal Fable?

Fable je výtvorem studia Lionhead, které Microsoft zrušil. Přesto Microsoftu zůstala značka a začínají se hromadit spekulace, že se nový Fable tvoří a jeho tvůrci jsou vývojáři z Playground Games (tvůrci série Forza Horizon). Před E3 byly spekulace konkrétnější a údajně bude ve hře možnost založit si vlastní město a místo Albionu se podíváme do jiné lokace. Přes všechny spekulace, Fable na konferenci prostě chyběl.

Pokračování 3 / 8

O Xbox Scarlett vlastně nevíme nic

Oznámení Xbox Scarlett je celkem pecka. Má se jednat o čtyřikrát výkonnější konzoli, než je Xbox One X, má vyjít o Vánocích roku 2020 a startovním titulem bude Halo Infinite. Problém je ale v tom, že tohle je vše, co víme. Pár faktů tu samozřejmě je – přibližné datum vydání a oznámená hra. A hned následně se odhalilo, že bude podporována zpětná kompatibilita her i příslušenství.

Problém je, že my víme spíš věci kolem Xbox Scarlett. Ty menší doplňky, které vyžadujeme, ale o konzoli až tak moc neřeknou. Samotná konzole, tedy její součástky, je velkou neznámou. Microsoft udělal velké oznámení a místo detailů vychrlil fráze, které jenom zní dobře, ale nic neříkají. Na detaily si prostě budeme muset počkat.

Pokračování 4 / 8

Chybělo TES VI a Starfield

Bethesda se rovněž vytáhla. Připomněla pár svých silných značek a hlavně ukázala nová IP. Deathloop i GhostWire Tokyo vypadají skvěle. No jo, ale nejrychlejší koně zůstali ve stáji.

Starfield.jpg
O Starfield vlastně víme jen to, že existuje

Minulý rok nás Bethesda namlsala. Konečně se ukázalo The Elder Scrolls VI a navíc se odhalilo nové IP Starfield. Jenomže tyhle hry, na které jsme se mimochodem těšili nejvíc, na E3 úplně chyběly. Jen se zmínilo, že se na nich stále pracuje.

Pokračování 5 / 8

Splinter Cell pouze ve hře na mobily

Ubisoft na letošní E3 rozhodně nezklamal. Ukázalo se nové Watch Dogs Legion, ukázalo se Rainbow Six: Quarantine, byla oznámena služba Ubisoft+ a mnoho dalšího. Jenomže i tady něco chybělo... respektive ukázalo se to jinak, než jsme chtěli.

Nové Splinter Cell se nechystá. Pouze jsme zjistili, že Splinter Cell obohatí chystanou mobilní hru Tom Clancy's Elite Squad. Kombinace Splinter Cell, Ghost Recon, Rainbow Six Siege a The Division může znít lákavě. Ale my chceme nový Splinter Cell, mobilní    hra nám nestačí.

Pokračování 6 / 8

Avengers nejsou z MCU

Na herní Avengers jsme se těšili opravdu dlouho. O tom, že se tento titul od studia Crystal Dynamics chystá, ostatně víme od ledna roku 2017. Jenomže co si budeme namlouvat – těšíme se na tuhle hru mnohem déle!! A když se na E3 konečně ukázala, její přijetí bylo... s výhradami.

obrázek 009.pngobrázek 013.pngobrázek 018.pngobrázek 030.png
Herní Avengers jsou pro mnoho hráčů jen těžko stravitelní

My jsme si totiž přáli ty Avengers z Marvel Cinematic Universe. Vidět Roberta Downeyho Juniora, Chrise Ewanse apod. Místo toho tu máme universum od Crystal Dynamics. Mně to osobně až tak moc nevadí a na hru se těším. Ale internet z toho nadšený není. Tohle prostě není to, na co hráči čekali tak dlouhou dobu. Na druhou stranu, nový herní Spider-Man se také držel filmové branže stranou a dopadlo to na výbornou. Uvidíme. 

Pokračování 7 / 8

Mnoho her neukázalo gameplay

Bylo hodně oznámení a hodně trailerů, ale když se nad tím tak člověk zamyslí, záběrů z her bylo vlastně celkem málo. Ano, některé hry měly své vysílání i mimo konferenci. Například Gears of War 5 předvedl režim Escape v samostatném živém přenosu. To však nemění nic na tom, že o spoustě her pouze víme, ale nevíme, co jsou zač.

Příkladem můžeme uvést Deathloop. Víme o něm, že je od studia Arkane a máme rámcovou představu, o čem to je. Ale jinak vůbec nevíme, jak to bude vypadat. Je to samozřejmě typické a je to přímým důsledkem toho, že vývojáři představují hry i ve chvíli, kdy nejsou ani zdaleka hotové. Pak ale nastává otázka, zda neměli s oznámením ještě chvíli počkat a hry nám představit v plné parádě.

Pokračování 8 / 8

Sony na E3 úplně chybělo

Závěrem je zklamáním vlastně i to, že Sony úplně chybělo. Ano, tato gigantická společnost nejspíš má co ukázat a své produkty pouze představí mimo E3. Tím, že Sony chybělo, ale nemáme kompletní přehled o herním dění. Je to "rozdrobené".

Na E3 se mi vždy líbilo, že všechno důležité o hrách bylo na jednom místně. Kvůli neúčasti Sony to neplatí. Člověk ztratil možnost firmy snadno porovnat a udělat hromadný zápis do kalendáře ohledně her. O Sony sice nepřijdeme, ale vidět ji hnedka na E3 by se nám líbilo víc.

A co nejvíce zklamalo vás? Budeme rádi, když nám to napíšete do diskuze.

Určitě si přečtěte

Články odjinud