Igor Nikolov

Screenshoty: Hostile Waters

Screenshoty: Hostile Waters

Na pultech obchodů by se tato plně očekávaná real-time strategie měla objevit co nevidět, a tak nezbývá než dodat, že krom všech těch pozitivních informací, jimiž Hostile Waters: Antaeus Risings po celou svou dobu vzniku oplývá, nám zaručeně nezkreslený obrázek o hře mohou podat zase a jenom screenshoty. Tady jsou.

Igor Nikolov
13.  3.  2001
Alcatraz - nic co by nedokázal Kajínek

Alcatraz - nic co by nedokázal Kajínek

Název pro tuto strategii je natolik výstižný, že mi přijde až škoda, že si její tvůrci alespoň částečně neinspirovali českými luhy a háji. Jen si např. představte hru nazvanou Valdice, kdy by nebylo zcela jasné, zda se jedná o naučnou adventuru nedalekého barokního letohrádku, či o hru spojenou s proslulou věznicí. Přesto by se jistě našla kladná komerční odezva...

Igor Nikolov
9.  3.  2001 | 1
America, la la America...

America, la la America...

Nejen pro labužníky realtimovek, ale i pro znalce amerického dějezpytu je prý přichystána tato hra. Já osobně sice žádným výjimečným znalcem co se týče americké historie nejsem, nicméně docela s jistotou si dovolím tvrdit, že v tzv. americké Občanské válce proti sobě nestáli Mexičané, osadníci, bandité a už vůbec ne indiáni.

Igor Nikolov
5.  2.  2001
Screenshoty: Warrior Kings

Screenshoty: Warrior Kings

O slibném a tak trochu i revolučním titulu jménem Warrior Kings jste se, na stránkách Doupěte, mohli dočíst bezmála již před třemi měsíci. Od té doby se na tomto potěšujícím tvrzení nic zásadního nezměnilo, čehož důkazem může být pár nových obrázků, které pro nás Sierra připravila v čekání na třetí čtvrtletí tohoto roku...

Igor Nikolov
25.  1.  2001 | 1
Carnivores: Ice Age – myslivec doby ledové

Carnivores: Ice Age – myslivec doby ledové

Carnivores - Ice Age, tak se jmenuje už třetí díl ze série Carnivores, tedy skvělé a svým přístupem, dá se říci, originální hry, jenž je pro mnohé synonymem jednoduchosti a zároveň výjimečně chytlavé hratelnosti. Pro druhé však možná jen nic neříkající titul, v lepším případě hra, o které něco málo někdy snad i slyšeli.

Igor Nikolov
22.  1.  2001 | 1
Warm Up! demo – od každého trochu

Warm Up! demo – od každého trochu

Je jasné, že tvůrci počítačových her s námětem závodů z prostředí Formule 1 se snaží o co nejakčnější provedení. Takový je dnes trend a nelze se tomu divit. Akční hry jsou prostě nejvýnosnějším artiklem a proto jen malé procento tvůrců sází na zcela opačný pól a to na realistické zpracování, tedy na simulaci. Co je pro koho lepší, to ať už každý rozhodne sám. Ovšem což takhle od každého trochu?

Preview
Igor Nikolov
1.  12.  2000
FIFA 2001 – demo je venku!

FIFA 2001 – demo je venku!

Počítačové simulace od EA Sports jsou každoročně zárukou vysoké profesionality, hratelnosti, perfektního grafického provedení (o tom technickém ani nemluvě) a přesto, že se občas stane, že nenaplní veškerá očekávání hráčů, vždy disponují natolik vysokým herním standardem, že se o tom případné konkurenci může jenom zdát.

Igor Nikolov
6.  11.  2000 | 3
The Untouchable:  mlátička ve stylu Mortal Combat

The Untouchable: mlátička ve stylu Mortal Combat

Co více k tomu dodat. Jakýsi ne moc známý vývojářský tým, stojící za jakýmsi nic neříkajícím herním titulem. Na první pohled by někdo tuto hru proto možná mohl označit za jakousi bezduchou mlátičku – možná je to jen bezduchá mlátička, ovšem podle těch, co už měli tu možnost hru otestovat, je to ale sakra dobře udělaná mlátička.

Igor Nikolov
17.  10.  2000 | 1
Což takhle zahrát si zdarma na EA.Com online?

Což takhle zahrát si zdarma na EA.Com online?

On-line hraní patří v současné době masivního rozšíření Internetu zajisté k těm nejperspektivnějších a nejslibnějším žánrům, které se za poslední roky v herním éteru objevily. Není tak divu, že konkurence na poli internetových her dnem a nocí utěšeně vzrůstá …jedním z oněch zainteresovaných, jež chtějí celý tento žánr strhnout na svou stranu, je nově i herní gigant Electronic Arts.

EAOnline
Igor Nikolov
11.  10.  2000
Jak jsem hrál NHL 2001

Jak jsem hrál NHL 2001

Už jen pár dní nás dělí od vydání této kultovní sportovní hry a pokud vás ještě neznechutila nemalá porce screenshotů a preview nebo pokud, stejně jako já, jednoduše nemůžete na plnou verzi „NHLka“ dospat a jste s to si přečíst ještě jeden názor na tento herní skvost …pak bych se s vámi rád podělil o mé první dojmy z hraní dema NHL 2001.

Preview
Igor Nikolov
26.  9.  2000 | 8
FIFA 2001 v barvách českého národního týmu

FIFA 2001 v barvách českého národního týmu

Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zkrátit čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou pocítíte když si hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 nehrozí. Konečně posuďte sami…

Igor Nikolov
16.  8.  2000 | 1
První střípky z ledu NHL 2001

První střípky z ledu NHL 2001

Série NHL od kanadské firmy EA Sports je už od jejího zrodu bezpochyby jedna z nejpopulárnějších sportovních věciček na PC. Navíc v takových končinách, kde je hokej na úrovni olympijských vítězů a mistrů světa, je její už osmé pokračování, tedy NHL 2001 zajisté tou nejočekávanější akcí tohoto roku.

Preview
Igor Nikolov
20.  7.  2000 | 1
Republic: The Revolution…dokonalý politický trenažér

Republic: The Revolution…dokonalý politický trenažér

I když slovíčko dokonalý není až tak zcela na místě, neboť nasimulovat politický dadaismus našich mnohých politických činitelů zřejmě ještě nějaký ten pátek nebude z mnoha hledisek možné, přesto se spojení „politický trenažér“ ke hře Republic: The Revolution směle hodí. Připočteme-li k tomu všemu taky korupci, vydírání, vymývání mozků voličů a jiné nekalé praktiky úspěšného moderního politika, co jiného by to tedy mohlo být.

Igor Nikolov
30.  5.  2000
Ground Control … do nebe volající demo

Ground Control … do nebe volající demo

Nevím, jak jinak by se dala co nejvýstižněji a co nejstručněji charakterizovat skvělá Real Time strategie, vzniklá pod hlavičkou Massive Entertainment a Sierra Studios. Prostě hra se vším všudy. Proti sobě stojí dvě politické frakce, které se chystají kolonizovat všechno co jim jen přijde pod nos. Země však už je natolik zpustošená, že nezbývá nic jiného, než pustit se do vesmíru. Dvě strany, jediný cíl.

Preview
Igor Nikolov
24.  5.  2000
Hard Truck 2 – konec domněnkám, je tu demo

Hard Truck 2 – konec domněnkám, je tu demo

Hard Truck 2 o sobě může pyšně prohlásit, že je první tzv. „truck driver simulation“, tedy hrou, která nám možná přiblíží pocit potetovaných řidičů s cigaretou a koženou čepkou sedících za volantem mohutného trucku. Ten neskutečný pocit svobody, jež člověk zažívá právě tehdy, je-li více než měsíc na cestách…měsíc bez pořádné ženské.

Preview
Igor Nikolov
12.  5.  2000 | 22
Arcanum ve screenshotech

Arcanum ve screenshotech

Bude to něco přes půl roku, co jste se mohli poprvé dočíst o připravovaném RPG projektu nazvaném Arcanum. Hra, ve které se setkává technologický pokrok a její nejmodernější technika s tradiční baštou mágů a nejrůznějšími rasami fantasy světa, by měla podle slov tvůrců hrát roli jakéhosi milníku tohoto žánru. Možná na první pohled poněkud velikášská prohlášení však zastírá fakt, že kolébkou tohoto projektu je tým, který má na svědomí Fallout a Fallout 2.

Igor Nikolov
5.  5.  2000
Lotus Spring… nejen pro něžnější pohlaví

Lotus Spring… nejen pro něžnější pohlaví

Hovořit o tom, že se ze současných počítačových her vytrácí něco, co odpradávna bylo součástí každé opravdové hry a skutečného života, je poněkud zavádějící. Nicméně se také nemůžeme divit, že se mezi námi najdou tací, kterým nejde ve hře o to rozflákat sadu příborníků za účelem co největšího počtu bodů, ale naopak se k nim zachovat stejně tak, jako v této čínské legendě…

Igor Nikolov
15.  3.  2000 | 1
Half-Life: Opposing Force Demo

Half-Life: Opposing Force Demo

Není to vůbec lehké kráčet ve šlépějích tak skvělé hry jakou je právě Half-Life… chlapci z GearBox Sofware si nevzali za cíl nic jiného, nežli toho dosáhnout a výsledkem jejich snažení je nádherný add-on k této hře. Pokud se vaše tužby ohledně koupi Half-Life nikdy nenaplnily, pak je to váš šťastný den…

Igor Nikolov
6.  3.  2000 | 6
Star Trek Voyager: Elite Force

Star Trek Voyager: Elite Force

„Date… zjisti naši pozici a rozsah škod Voyageru“… „Delta Kvadrant, 70 000 světelných let od planety Země, poškození je nulové“. Takhle nějak by mohla začínat nová epizoda kultovního televizního seriálu Star Trek-takhle nějak ovšem bude začínat připravovaný herní skvost z dílny Raven Software.

Igor Nikolov
28.  2.  2000 | 1
Baldur’s Gate II – nová várka screenshotů

Baldur’s Gate II – nová várka screenshotů

Jistě Vám nemusím připomínat, že Baldur’s Gate je RPG jako řemen a že jeho pokračování je více než nasnadě … pokud pravidelně sledujete Doupě, tak Vám z jeho pokračování (Baldur’s Gate II: Shadows of Amn) určitě nic podstatného neuniklo - ani to, že už se blíží mílovými kroky. Koneckonců podívejte se na to sami … nové screenshoty jsou toho důkazem.

Igor Nikolov
25.  2.  2000 | 1
12

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce