Nintendo vám opraví driftující Joy-Cony zdarma už i v Evropě. Platí to i po uplynutí záruční doby

Nintendo vám opraví driftující Joy-Cony zdarma už i v Evropě. Platí to i po uplynutí záruční doby

Driftování Joy-Con ovladačů konzole Nintendo Switch japonskému výrobci způsobilo značné problémy. Mimo řady soudních sporů sklidil značnou kritiku od hráčů a není se ani čemu divit. Tento problém spočívá v tom, že aniž byste se dotýkali analogových páček, konzole stále registruje pohyb. Hrát se s driftováním zkrátka nedá. Nyní přišla i k nám do Evropy možnost nechat si poškozené Joy-Cony opravit zdarma, a to i po záruce. 

Pokud jste si chtěli doposud nechat opravit ovladače přímo od Nintenda, museli jste platit poplatky. Opravy zdarma společnost zprostředkovávala pouze pro americký trh. To se ale nyní mění pro Velkou Británii, Švýcarsko a země spadající do EHP (Evropský hospodářský prostor), kam patří i Česká republika a Slovensko. Stačí se tedy proklikat formuláři na oficiálních stránkách Nintenda a oprava vás nebude stát nic. Jelikož česká pobočka neexistuje, bude nejlepší variantou obrátit se na britské nebo německé Nintendo.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED
nabízí 50 obchodů za ceny od 7 405 Kč
Srovnat ceny

Oprava v případě Joy-Conů bohužel není permanentní řešení. Stále existuje šance, že nastane stejný problém. Tahle vada je totiž způsobená samotnou konstrukcí ovladačů. Valná většina problémů, které majitelé konzole řeší, se týkají právě driftování. Šuntaró Furukawa, prezident společnosti, se za něj v roce 2020 přímo omluvil, ale problém stále trvá. Doufáme, že u své další konzole si na tohle dá Nintendo obzvlášť velký pozor.

Zdroj: Engadget

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud