Nové hry na obzoru: Prince of Persia 3

Nové hry na obzoru: Prince of Persia 3

V dnešním vydání Nových her si představíme tři navýsost zajímavé novinky. Tou největší je bezpochyby třetí pokračování slovutného Prince z Persie. Ani zbylé dva projekty však nejsou jen tak ledajaké pářky - strategie Company of Heroes a Heaven vs Hell vás zaujmou svým původem i slibovaným obsahem.

Prince of Persia 3

Homepage: www.princeofpersiagame.com/us/
Výrobce: Ubisoft
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC, PS2, GameCube, Xbox
Datum vydání: 2. polovina 2005

Překvapivý, nicméně zasloužený úspěch obou novodobých dílů legendární série přiměl Ubisoft pustit se i do třetího pokračování, které bude opět o něco temnější, a především určené vyjma PC i pro konzole současné generace.

Příběh navazuje v okamžiku, kdy se Princ vrací z Ostrova času zpět do Babylónu. Tamní obyvatelé však nejsou princi právě přátelsky naladěni, město je zmítáno válkou a lidé se staví proti němu. Princ je lapen a Kaileena, jeho životní láska, ho musí v první fázi hry vysvobodit (v průběhu hry tedy dostanete možnost hrát za Kaileenu i Prince). Proto bude muset opět vypustit Písky času. Každá postava vládne samozřejmě trochu odlišným stylem boje. Veškerá akce se odehrává v obrovském, do detailu propracovaném Babylónu, opět budeme mít možnost manipulovat s časem, nově přibudou i nejrůznější techniky plížení.

Tahle série zraje jako víno. Snad se vyvaruje všech chybiček, které se přeci jen objevily ve Warrior Within.

Company of Heroes

Homepage: www.companyofheroesgame.com
Výrobce: Relic
Vydavatel: THQ
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Studio Relic je všemi příznivci žánru realtime strategií velmi oblíbené. Ať už pro svůj legendární Homeworld, anebo nejnovější počin Warhammer 40k: Dawn of War, vždy jde o velice kvalitní kousky, které ladně rozrážejí zástupy konkurenčních titulů. V současné době Relic chystá vyjma datadisku pro W40K i další RTS, tentokrát z 2. světové války, nazvanou poeticky Company of Heroes.

  

Celá hra je postavena na zcela novém enginu Relicu nazvaném Essence, který mimo jiné využívá fyzikální engine Havok, tzn. realistickou fyziku. V propracované singleplayerové kampani se hráčům představí jednotka Able Company, která postupuje od invaze v Normandii dále do srdce Evropy. Company of Heroes údajně obsahuje nejdynamičtější bitevní pole, jaké jsme kdy měli možnost v počítačové hře potkat. Hmm, od studia jako je Relic to zní hodně dobře. Znamená to prý, že žádné dvě bitvy se nikdy neodehrají stejným způsobem. Pokročilá umělá inteligence si poradí s formováním jednotek a působivou interakcí s okolím a dodá celé hře pořádnou šťávu.

Škoda, že se tahle pecka má objevit až na počátku příštího roku. Mnoho fandů by si ji s chutí zahrálo určitě už dnes.

Heaven vs Hell

Homepage: -
Výrobce: TKO Software
Vydavatel: TKO Software
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Takřka neznámá herní společnost TKO Software nedávno dala světu dost hlasitě vědět o tom, že pracuje na realtime strategii nazvané Heaven vs Hell. Údajně má jít o RTS nové generace, kdy je hráč uvržen do role velitele andělským, démonických a smrtelných sil, aby tak mohl rozhodnout o osudu lidstva. Zní to zajímavě? Na první pohled ano.

Příběh je zasazen do poloviny 25. století, kdy již lidská technologie dosáhla takového stupně rozvoje, že lidé začali manipulovat s přirozeným řádem vesmíru, jinými slovy začali se Bohovi šťourat v jeho písečku. Něco horšího si dovolil pouze Satan, když Boha vyzval na souboj o trůn Nebes. Arogance lidí naštve Boha natolik, že se rozhodne zemi vyčistit a začít úplně odznova. Asi jako s dinosaury (to by mě zajímalo, co mu provedli). Božské síly tedy sestupují na zemi, ale zároveň s nimi, jak se Satan bojí o ztrátu svých pozic, sesílá i on své poskoky. Tak začíná válka o duši lidstva. Hráč si může vybrat, zda chce hrát za lidi, Boha nebo Satana. Každá strana má své jednotky a určitý styl hry. Cíl je však pro každého z nich stejný: sestavit armádu a pokořit protivníka.

Zní to dobře. Až moc dobře. Prorokuji téhle hře klasickou hratelnost ne nepodobnou starým dobrým RTS jako Command & Conquer či Warcraft, nicméně v novém kabátku a v zajímavém prostředí.

Určitě si přečtěte

Články odjinud