5
Fotogalerie

Nový ročník herních závodů F1 vyjde v červnu. Vrátí se příběhový mód a přibydou 2 nové okruhy

EA v případě letošního ročníku Formule 1 zvolilo podobný styl oznámení, který v posledních letech sklízí kladné ohlasy od hráčů. Žádné zdlouhavé lákání na odhalení, zkrátka tady rovnou máme trailer, pár podrobností i datum vydání, které připadá na 16. června. F1 23 vyjde na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 

Jedním z větších lákadel je návrat příběhového režimu Braking Point, který se poprvé objevil v ročníku F1 21, ale v tom minulém byste ho hledali marně. V jeho hlavních rolích jsou Aidan Jackson, Devon Butler a jeho sestra Callie Mayer. I pro ty z vás, které příběh u závodů nezajímá, jsou tady také podstatné novinky. Tou hlavní je dvojice nových okruhů. Las Vegas Street doplní Losail International v Kataru. První ochutnávku z nich můžete vidět v traileru.

Rozdíly oproti předchozím dílům by fanoušci měli poznat i v rámci řízení formulí. Ty mají přepracovaný fyzikální model, což ovlivní akceleraci i brždění. Realitě by se pak ještě více měla jízda přiblížit díky aerodynamice a přilnavosti pneumatik. 

Tvářemi standardní edice hry jsou tentokrát Charles Leclerc, Lewis Hamilton a Lando Norris. Na obalu Championship edice je vystřídá světový šampion Max Verstappen. V dražší edici dostanete několik kosmetických doplňků a pár pomůcek pro rychlejší postup navíc a můžete si s ní F1 23 zahrát o 3 dny dříve. Také stojí za zmínku, že se tato novinka zařadí ke hrám, které mají i u standardní edice cenovku 70€

Zdroj: EA

Určitě si přečtěte

Články odjinud