Nový týden: DOOM 3 aneb božská cesta do pekla

Nový týden: DOOM 3 aneb božská cesta do pekla

Recenze her Fallout Brotherhood of Steel, Nitro Family, Rise of Nations: Thrones and Patriots, Whiplash, Gangland, Michael Schumacher WT Kart 2004, 8th Wonder of the World * První dojmy z NHL Eastside Hockey Manager * DOOM 3: Cesta do pekla bez zpáteční jízdenky! * Nové hry na obzoru: další Commandos, datadisk k Hidden & Dangerous 2 * Čtěte, čtěte, čtěte!

5x tip týdne:Recenze: Nitro Family – splněné přání masochisty?Recenze: Rise of Nations: Thrones and Patriots - přišel, viděl, zvítězil?Recenze: Whiplash – nebuďte pokusným králíkemRecenze: Gangland – Mafia coby výborná strategie?DOOM 3: Cesta do pekla bez zpáteční jízdenky!

Pondělí - 31.5.2004 ... Nový Fallout je tady!

Recenze: Fallout BOS – tentokrát je to válka

Martin Zavřel: "Fanoušci postapokalyptické herní série Fallout mohou slavit – na pulty obchodů se dostal další díl série, který jim umožní vrátit se do milovaného světa atomových krytů, dvouhlavých krav a zmutovaných štírů. Jenže Fallout pro konzole se od toho počítačového docela liší – tentokrát je to opravdu řežba." (celý článek)

  

Recenze: Nitro Family – splněné přání masochisty?

Jiří Stárek: "Skončilo víkendové poflakování, potulování se po hospodách a nočních klubech. Je čas zachránit svět od nadvlády farmaceutického koncernu Golden Bell, který pracuje na výrobě doposud lidstvem nepoznané drogy - a jak to tak bývá, pomocí které by rád ovládnul celé lidstvo. Máte dost silný žaludek na to, abyste se postavili akční řežbě Nitro Family? Budete ho potřebovat." (celý článek)

  

Children of the Nile – znovuzrození žánru budovatelských strategií?

Petr Procházka: "Caesar, Pharaoh, Zeus. Ve všech pamětnících tyto názvy evokují dobu, kdy stál žánr budovatelských strategií v popředí zájmu. Přes současnou převahu jiných typů her, které nabízejí hráčům „zábavnější“ vyžití, však tomuto žánru komplexních strategií hrana neodzvonila. O jeho znovuzrození se pokouší titul Children of Nile a do karet mu hraje nejeden trumf." (celý článek)

  

Bleskovka dne: Unreal Tournament 2004 Community Bonus Pack, část 2. - opět ZDARMA!

Úterý - 1.6.2004 ... Recenze datadisku k Rise of Nations

Recenze: Rise of Nations: Thrones and Patriots - přišel, viděl, zvítězil?

Jan Morkes: "Přesně před rokem se na českém trhu objevila real-timová strategie Rise of Nations, která v sobě spojovala přednosti klasických strategií a historický vývoj ala Civilizace. Prorokovali jsme ji velké úspěchy a těch se také dočkala. Nyní k nám míří její první datadisk, jenž syntézu obou stylů dovršuje. Je to ku prospěchu věci?" (celý článek)


Byznys hrátky: herní recenze pod dohledem?

Martin Boček: "Warner Bros chce hlídat kvalitu filmových her - ale i jejich recenzí * Grand Theft Auto zase u soudu - tentokrát ale jako způsob obhajoby * Xbox Next PC projekt - leží budoucnost PC v konzolích? * e-Sports budou vydávat vlastní časopis o elektornických sportech * EverQuest 2 bude mít trailer i v kinech * První společnost vyvíjí hry exkluzivně pro PSP * A samozřejmě tu najdete i nějaké ty přehledy prodávanosti her v Británii a v USA" (celý článek)

Bleskovka dne: Stahujte češtinu do Neverwinter Nights a obou datadisků.

Středa - 2.6.2004 ... Recenzujeme mafiánský hit Gangland

Recenze: Gangland – Mafia coby výborná strategie?

Martin Demiger: "S hrami inspirovanými prohnilým světem mafiánů jako by se roztrhl pytel. Po české Mafii následovalo povedené Chicago 1930 a nepřeberné množství dalších her. Abych ji nebylo málo, „módní“ téma plné drsných gangsterů nabízí také strategie Gangland. Vydala se cestou nabitého příběhu, skvělých hlášek, hudby a mnoha dalších kvalitních prvků. A výsledek? Ten nás mile potěšil." (celý článek)

  

Vox Populi: Máte své oblíbené vývojáře?

Jan Morkes: "Oblíbená značka se netýká jen sportovního oblečení. Značky existují i v herním průmyslu. Popularitu si vydobyly herní série, hlavní postavy a také herní vývojáři. Vždyť kdo by zapomněl na éru prvních akcí od id software, RPG od Originu či Westwooďácké strategie. Existují takové modly i v dnešní uspěchané době? Máte své oblíbené vývojové studio?" (celý článek)

Recenze: Whiplash – nebuďte pokusným králíkem

Kateřina Bínová: "Než se vydala do Prahy moderovat svůj první díl GamePage, zanechala naše oblíbená redaktorka na redakčním stole disketu, jejíž obsah můžete právě nyní prozkoumat. Recenze na velmi ujetou plošinovku z prostředí laboratoří experimentujících na zvířatech, přeplněnou cynickým a černým humorem pro dospělé, nás opět přesvědčila, že si Katka umí hru dobře vybrat." (celý článek)

  

Bleskovka dne: Tony Hawk`s Pro Skater 4 vyjde v české verzi

Čtvrtek - 3.6.2004 ... Tak říkáte DOOM 3, mladý muži?!

DOOM 3: Cesta do pekla bez zpáteční jízdenky!

Patrik Kanka: "Ne, není to recenze. Není to ani preview s novými informacemi a obrázky. Nic z toho by totiž dostatečně nevyjádřilo paralyzující atmosféru strachu, jíž se bude bezesporu dlouhé měsíce avizovaná pecka pyšnit. Přesto jsme se rozhodli, že vám nějakým způsobem nebezpečně strašidelnou atmosféru Dooma 3 přiblížíme. Dobrou chuť!" (celý článek)

 

Recenze: Michael Schumacher WT Kart 2004 - jak zkrotit legendu?

Kamil Gric: "Formule 1 zůstává světu PC her zapovězena a tak se milovníci rychlých kol musí smířit jen s těžko přijatelnou náhradou - simulacemi rallye či závody motokár, u nichž se rodila nejedna legenda F1. Mimo jiné také Michael Schumacher, který znovu propůjčil své jméno novému titulu pro PC. Myslíte si, že je „božský" Schumi neporazitelný? V dnešní hře mu můžete dát pořádně na frak!" (celý článek)

  

Nové hry na obzoru: další Commandos, datadisk k Hidden & Dangerous 2

Jan Horčík: "Naši Illusion Softworks připravují první datadisk pro Hidden & Dangerous 2 - máme první informace! * Španělští Pyro Studios zase připravují další přírůstek do série Commandos, tentokrát to ale bude "něco úplně jiného" * Maďarští vytrvalci Mithis Games se nehodlají vzdát svého snu o nepřekonatelné vesmírné strategii * A nakonec je tu ještě jeden Španěl, který má plnou hlavu skvělých nápadů a jednoho velkolepého projektu" (celý článek)

   

Bleskovka dne: Doupě na Vltavě: Další výherce, chcete také získat hry ZDARMA?

Pátek - 4.6.2004 ... Osmý div světa a nový hokej

První dojmy: NHL Eastside Hockey Manager – EA Sports mají problém

Jan Morkes: "Ač ateisté, věřili, že přijde. A on je nezklamal. NHL už ode dneška nemá na ledových kluzištích dominantní pozici. O slovo se totiž hlásí legenda mezi freewarovými manažery, Eastside Hockey Manager. S novou krví v žilách, oficiálními licencemi a podporou tvůrců sesterského Championship Manageru přichází jeho profesionální pokračování. Povede se mu způsobit stejné davové šílenství?" (celý článek)


Recenze: 8th Wonder of the World – div herního světa?

Martin Demiger: "Osmý div světa. Na první pohled možná obyčejná věc, ale víte, kde ji vlastně hledat? V této nezáviděníhodné situaci se naneštěstí ocitl náš vikingský hrdina, který však neodkladně potřebuje vaší pomoct. Budete tím pověstným přítelem v nouzi? Pokud ano, nejenže se poučíte, ale také skvěle pobavíte. A navíc zjistíte, kdo objevil americký kontinent. A věřte, že Kryštof Kolumbus to nebyl." (celý článek)

  

Bleskovka dne: Xbox konečně v Čechách!

Sobota - 5.6.2004 ... Stahujte demo hry Thief 3!

Nová mega: demo Thiefa 3? Máme!

Jan Horčík: "A co dál? Třeba videa z takových pecek jako Warhammer 40k: Dawn of War, Psychotoxic, King Arthur, Matrix Online, Soldiers: Heroes of World War II nebo Star Wars: Battlefront. Mimoto pro vás máme přichystánu také češtinu do Neverwinter Nights a datadisků, patch pro Age of Mythology nebo druhý Unreal Tournament 2004 Community Bonus Pack - opět zcela zdarma." (celý článek)

Bleskovka dne: Singles: Threesomes - ještě erotičtější datadisk konkurenta The Sims

Downloady týdne: Stahujte povedenou freewarovou 3D realtime strategii Glest - ZDARMA!, Age of Mythology - patch v1.10, King Arthur - trailer z velkolepé podívané, Psychotoxic - další zajímavý trailer, The Matrix Online - nový trailer, Warhammer 40k: Dawn of War - trailer

Určitě si přečtěte

Články odjinud