Nový týden: Vánoce přicházejí!

Nový týden: Vánoce přicházejí!

Recenze her Star Wars: Rogue Leader, Divine Divinity, Worl Rally Championship II Extreme, Cultures 2, Růžový panter: Honba za pokladem * Prosincová hitparáda * Vyhodnocení soutěže o hru Necromania * Hry, které se vyplatí nadělit pod stromeček * Cheatování může zničit online hry * Vánoční dárek: CD plné nejlepších freeware titulů! * A mnoho dalších zajímavých článků!

Pondělí - 9.12.2002 ... Srovnání nejnovějších herních časopisů

Srovnání časopisů Gamestar, Level a Score (listopad 2002)

Po letech útlumu se na trhu českých časopisů o počítačových hrách opět začíná něco dít. Průkopníkem změn je Level, který kromě DVD přílohy a miniformátu zavádí třinácté číslo do roka. Opakem je Gamestar, který stále tvrdohlavě lpí na letním dvojčísle a také omezil frekvenci přikládání plných her - na druhou stranu ale ve dvou krocích zvyšuje rozsah časopisu až na 132 stran. Jen časopisu Score se zásadnější změny zatím vyhýbají... Oprostíme-li se od dědictví minulosti a podíváme se na situaci na českém trhu střízlivým pohledem, musíme konstatovat, že Level si stále drží první příčku, což potvrzuje i zájem čtenářů a prodejnost časopisu.

celý článek

Biblický horor ve hře Eon of Tears

Základním pohledem je trochu netradičně pohled první osoby. Ten se však mění na pohled třetí osoby vždy, když má dojít k boji. Pak se boj podle prvních dostupných informací velice podobá bojům ve Final Fantasy - je částečně tahový a částečně probíhá v reálném čase. Jistěže nelze čekat, že na svých cestách po dávné Palestině potkáte orky a trpaslíky. Nepřáteli se protentokrát stanou božská stvoření jako andělé nebo démoni. Nebude chybět ani magie čili nadpřirozené božské síly."

celý článek

 

Plná hra: "CatchIt - střílejte po balóncích"

Bleskovka dne: Aktualizované demo Dungeon Siege

Úterý - 10.12.2002 ... Růžový Panter, CD plné freeware her

Růžový Panter: Honba za poklademRůžový panter znovu zasahuje

Vaším úkolem je najít dvanáct klíčů vedoucích do podkroví, kde se ukrývá strýčkův poklad - celkem na vás čeká jedenáct misí a jedna závěrečná. Úrovně jsou poměrně různorodé - jednou se podíváte na zámořský parník Luxitania, jindy zase do pravěku, Egypta, na staveniště či kluziště a na další zajímavá místa. Všechno jsou to místa, která váš strýček (ostatně slavný dobrodruh a cestovatel) navštívil a zřejmě také alespoň částečně vyplenil. Úvodní obrazovka před každou misí je jakýmsi zkráceným návodem co udělat proto, abyste získali zlatý klíč.

celý článek

 

Byznys hrátky: další perličky ze světa businessu

Jednou z nejoblíbenějších zpráv posledních týdnů, která je hojně prodiskutovávána především na všemožných webových fórech, je možný nákup firem Sega a Capcom dalším japonským gigantem, společností Nintendo. Ty by se měly po dokončení celé transakce stát exkluzivními tvůrci her pro konzoli GameCube, jednu z nejúspěšnějších platforem dneška.

Co bylo podnětem pro vznik podobných spekulací? Zejména dřívější prohlášení jednoho z představitelů firmy, hovořící o tom, jak těžké je v současné době upoutat pozornost zákazníků. Spolu s očekávaným "mega" prohlášením firmy Nintendo, kterého bychom se měli dočkat ještě letos a které by mělo značně ovlivnit prodejnost konzole GameCube, se tak našla vhodná záminka stojící za onou nepodloženou spekulací o nákupu firem Sega a Capcom.

celý článek

Vánoční dárek: CD plné nejlepších freeware titulů!

OPS 2, 9. číslo - první desítková recenze

K světu se má výborná nová rubrika Monitor - kdo neví, jde o průběžné sledování připravovaných her, které volí sami čtenáři. Tentokrát bylo na jejich žádost zaostřeno na The Getaway, Devil May Cry 2, Silent Hill 3 (pro ten jsem hlasoval já, heh), MGS2: Substance a Auto Modellistu. Kromě popisu první hodiny Silent Hillu 3, ze kterého vám půjde mráz po zádech můžete v Monitoru najít třeba připravovanou hru Judge Dredd vs Judge Death a další.

celý článek

Kdy už se konečně dočkáme Call of Cthulhu?

Čím má být tahle hra tolik zvláštní? Především dosud nevídaným realismem, na kterém si autoři velice zakládají. Nejen na realistickém prostředí a vlastnostech objektů, ale také na pohledu první osoby. Z jiných 3D stříleček jste zvyklí na nejrůznější HUDy (informační panely), které na obrazovce s pohledem první osoby zabírají někdy více jindy méně místa. V Call of Cthulhu nic takového neuvidíte - uzříte právě jen a pouze přesně to, co vidí váš hrdina Jack Walters. Call of Cthulhu představí také revoluční systém "duševního zdraví". To bude kolísat podle toho, co Jack kolem sebe uslyší, uvidí, nebo si přečte při prohledávání Innsmouthu. Ztráta duševního zdraví se může projevit různorodě - tím, že uslyšíte podivné hlasy nebo dokonce halucinacemi.

celý článek

 

Plná hra: "Combat Tanks - parádní souboj tanků"

Bleskovka dne: Single-player demo hry Impossible Creatures

Středa - 11.12.2002 ... Recenze hry Star Wars: Rogue Leader

Star Wars: Rogue Leader: vrcholné dílo LucasArts - recenze

Útok na první Hvězdu smrti jsem už zmínil. Dále vás čeká oblíbená bitva s chodícími kolosy na ledových pláních, nevýslovně atmosférická akce v oblacích "Oblačného města", honička mezi meteory a totální vrchol filmu/hry: několikaúrovňová závěrečná bitva u rozestavěné Nové hvězdy smrti, které se zúčastní naprosto všechna plavidla, která mají obě strany konfliktu k dispozici (čeká vás i průlet útrobami Hvězdy smrti a strhující útok na její reaktor!). Říct, že atmosféra uvedených pasáží je přesnou kopií té filmové by bylo směšně nevýstižné. Zkrátka a dobře budete přímo tam, uprostřed těch úžasných událostí, na které jste před léty zírali na videu/plátně s otevřenými ústy.

celý článek

Star Wars Rogue Leader Star Wars Rogue Leader

Recenze: Divine Divinity - kvalitní nástupce Diabla

Hra nabízí poslední dobou je čím dál populárnější příběh nepříběh. O co se jedná? V podstatě o to, že se hlavní hrdina probouzí z komatu/dvěstěletého spánku/kocoviny a jaksi nemá ani potuchy, co se aktuálně ve světě děje. Jediné co ví, že se něco pořádně po...kazilo a že pravděpodobně na něm bude, aby dal zase věci dohromady. Postupně se před ním otevírají problémy současné společnosti počínaje obtěžujícími orky na zahrádce ubohých civilistů a konče až příliš vysokou koncentrací jedovatých pavouků na metr čtvereční v blízkém lesíku.

celý článek

     

Prosincová hitparáda - Arx Fatalis, Brány Skeldalu 2 a spol.

Kupodivu v předvánočním měsíci chybí v nabídce nějaký dlouho očekávaný titul, hra na kterou by se s napětím čekalo rok a více. V listopadu by se dala do této škatulky zařadit real.time strategie Age of Mythology nebo RPG Icewind Dale 2, ale v prosinci? Ticho po pěšině. To ovšem neznamená, že byste neměli v posledním měsíci roku co hrát. Hry jako Arx Fatalis, Iron Storm nebo Brány Skeldalu 2 sice nejsou marketingovými akcemi vynášeny už půl roku předem do nebes, přesto se určitě zařadí mezi nadprůměrné kousky.

celý článek

Plná hra: "Skispringen - vzhůru na hory"

Bleskovka dne: Nová hra Mafia SMS City!

Čtvrtek - 12.12.2002 ... Vyhodnocení soutěže o RPG Necromania

Vyhodnocení soutěže o RPG Necromania a další ceny firmy Cinemax

Vývoj cen hardwaru: půjdou paměti ještě níž?

Mistmare - RPG z jiného světa

Mezi další Isadorovi zbraně patří klasické sekery, hole, meče, dýky a podobně. Celkem jsou k dispozici čtyři různé školy bojových umění. Každá tato škola má své vlastní figury a čím častěji ji budete praktikovat, tím lépe tyto figury zvládnete. Samozřejmě nechybí ani magie, která je zde prezentována poněkud netradičně zejména zvukem a opět se dělí, tentokrát do tří sfér, v každé sféře je pak možno praktikovat tři kruhy magie.

Grafické zpracování hry Mistmare sází na engine LithtechJupiter, který poháněl například také hry No One Lives Forever 2, Aliens Vs. Predator 2 a další. V současné době se nepočítá s podporou multiplayerového hraní, ovšem podle tvůrců by nebylo příliš obtížné multiplayer dodělat - například formou patche.

celý článek

 

Plná hra: "Weihnachtsmannspiel - vánoční nadílka"

Bleskovka dne: Krásný vánoční dárek od ALTAR interactive!

Pátek - 13.12.2002 ... Recenze World Rally Championship II Extreme

World Rally Championship II Extreme - recenze

Rallye skutečně je extrémním sportem. Extrémně náročným, extrémně tvrdým a díky extrémním podmínkám v souhrnu i extrémně přitažlivým. Žel pokud nejste extrémně dobří (a skoro i extrémně bohatí), jinam než do prostoru vyhrazeného pro čumily vás sebesilnější přitažlivost nedostane. Naštěstí tu máme utěšeně se rozrůstající matrix s nezištnými morfei, na každém druhém rohu nabízející za pakatel červené pilulky vedoucí i za volanty virtuálních kokpitů...a WRCIIE, které vás nezavede jen do kokpitu čtyřkolky řítící se extrémními podmínkami, ale mnohem dál. Zavede vás do kolotoče stavícího v jedněch z nejkrásnějších prostředí na téhle planetě, za volanty těch nejbytelnějších aut, k jakým se můžete dostat, a do kůže těch nejlepších jezdců matičky země.

celý článek

World Rally Championship 2 Extreme World Rally Championship 2 Extreme

Hry, které se vyplatí nadělit pod stromeček

Dobrou zprávou pro adventuristy je zlevnění pravděpodobně nejkvalitnější českého zástupce žánru. Polda 4 má být na Vánoce k dostání za 399 Kč (oproti původním 599 Kč).

Nejznámější maloobchodní řetězec s hrami se snaží také vyjít zákazníkům vstříc a v prosinci speciálně prodlužuje otevírací hodiny svých obchodů, které mají otevřeno většinou do 18 hodin (a mnohdy ještě déle). Přesto než půjdete do své oblíbené pobočky, podívejte se raději na tuto adresu, kde všechny potřebné informace naleznete.

celý článek

Cheatování může zničit online hry

Výsledkem zkušenosti, že ve hře vlastně nic nezmůžete, že vás poráží banda pitomců, kteří si vypomáhají zneužíváním herních bugů nebo cheaty, může klidně být deinstalace hry nebo přechod na jiný server, kde takové jednání není tolik rozšířené. Až doposud vlastně o nic nešlo, alespoň provozovatelům těchto her. Ale s nárůstem širokopásmového internetu či zlevňování a zavádění flat-rate u vytyčeného připojení (což není tak úplně případ ČR) a hlavně s uváděním on-line programů pro herní konzoly začíná jít o velké peníze. Podle studie IDC bude už v roce 2005 online hry provozovat na 10 milionů domácností. Při platbě kolem 20 USD měsíčně za jednu hru půjde výrobcům her o miliardy dolarů.

celý článek

Spellforce - nová strategie od tvůrce Settlerů

Spellforce už není klasická budovatelská strategie typu Settlerů. Je mnohem více akčně a vojensky orientovaná, má hodně společného s oblíbenou sérií Heroes of Might & Magic. Hráče v herním světě zastupuje avatar - už tedy není bezejmenným, neviditelným velitelem obrovských vojsk. Můžete si vybrat, zda budete bojovníkem, bílým nebo černým mágem nebo jinými postavami, může sám zasahovat do bitev. Také máte k dispozici inventář a díky němu dokážete ukládat různé posbírané předměty. Záleží pouze na vás kterou mapu se rozhodnete projít (nebo dobýt), který quest či sub-quest splnit.

celý článek

Plná hra: "Santa Claus in Trouble - Santa má potíže"

Bleskovka dne: Dnes má premiéru HOMAM IV: The Gathering Storm CZ!

Sobota - 14.12.2002 ... Recenze Cultures 2

Cultures 2 - recenze

Každý jednotlivý osadník - ať už žena nebo muž - má své zájmy a potřeby. Mezi ty základní patří například snaha zahnat hlad. Vaši poddaní sice nejsou žádní soutěživí žrouti, ale pro několikaměsíční půst příliš pochopení nemají a po čase začínají hromadně odumírat. Je proto nutné osadu dostatečně zásobit různými druhy jídla. Aby bylo možné osazenstvo vesnice obohatit o nové potomky a zajistit tak potřebnou nahraditelnost v boji umírajících vojáků, je zase nutné vystavět domy.celý článek

Cultures 2 Cultures 2

Nová mega: demoverze Impossible Creatures

Bleskovka dne: Multiplayer demo české hry Vietcong!

Určitě si přečtěte

Články odjinud