Nový Xbox dorazí hned v několika verzích, potěší veterány i nováčky

Nový Xbox dorazí hned v několika verzích, potěší veterány i nováčky

Nová generace konzolí se pomaloučku blíží a můžeme se tak v příštím roce těšit na hromadu nových informací. Pojďme se podívat alespoň na jejich ochutnávku v podobě pár novinek o dalším Xboxu.

Podle nejnovějších informací by měl Xbox nové generace mít rovnou dvě krycí jména pro své projekty. Prvním by měla být Anaconda, druhou potom Lockhart. Obě konzole budou přírůstkem další generace, ale zatímco Anaconda by měla být výkonnější verzí, která bude v podstatě ekvivalentem Xboxu One X, v případě Lockhartu má jít o dostupnější a méně výkonnou verzi konzole pro příležitostní hráče.

Anaconda má být údajně vrcholem konzolového hraní a udržet tak pro Xbox pozici nejsilnější konzole na světě. Lockhart potom bude jenom o něco našlápnutější, než Xbox One X, což ale také není žádná kalkulačka. Microsoft si konkrétnější detaily zatím hlídá jako oko v hlavě, ale prakticky všichni už nyní očekávají, že nová generace konzolí dorazí na trh ke konci roku 2020. Pravděpodobně v tomto případě půjde jak o Xbox, tak i konkurenční Playstation, který na příští rok zrušil konferenci na E3 a vzbudil tak velké diskuse o oznámení své další konzole.

Spekuluje se mimo jiné také o dvou nových verzích současných klasických Xboxů, ať už o konzoli bez mechaniky či soustředící se na cloudové hraní, prozatím jde ale o pouhé spekulace. 

Kdo je vaším favoritem na úspěch v následující generaci konzolí?

Určitě si přečtěte

Články odjinud