OPS2, zářijové číslo – PSP je tady

OPS2, zářijové číslo – PSP je tady

Obálka 42. čísla Oficiálního PlayStation 2 magazínu potěší každého hráče nejen proto, že Reiko je nádherná slečna, ale především díky upozornění na mimořádnost nadcházejícího měsíce: PSP alias PlayStation do kapsy přichází také na český trh. V OPS2 najdete články o přístroji i prvních 25 hrách. Na přiloženém DVD si pak můžete vyzkoušet demo PS2 hry roku: God of War.

Oficiální PlayStation 2 Magazín (OPS2)
Vydává: Vogel Burda
Počet stran: 100
Příloha: DVD – videa, dema
Cena: 248,- Kč/ 396,- Sk
Internetové stránky časopisu:
www.ops2.cz

Obálka nového čísla OPS2 se prostě povedla. Nejen že na daném obrázku to Reiko Nagase, digitálně vytvořené nádherné maskotce série závodních her Ridge Racer, mimořádně sluší (asi nebude náhoda, že se podobá PR manažerce Sony Czech:-)). Celá obálka je barevně i obsahově dokonale vyvážená a nepochybně jde o jednu z nejhezčích obálek, jakou jsme kdy u herního časopisu v naší zemi viděli.

Šéfredaktor si v úvodníku stěžuje na poněkud prázdný měsíc, pokud jde o pořádné herní tituly. Bohužel mu musím dát za pravdu, ale během následujících měsíců předvánočního šílenství si to, pravda, pořádně vynahradíme. Na druhou stranu čiší z úvodníku stejně jako ze zbytku časopisu nadšení z českého startu PSP. Myslím že mohu směle tvrdit, že každý kdo kdy držel PSP ve vlastních rukou, už jej nechtěl pustit. Bylo na čase aby tuhle úžasnou hračku digitálního věku, schopnou přehrávat hry v kvalitě PS2, ale také filmy, hudbu a fotky, začali podporovat i u nás. Mimochodem, podle vyjádření Sony bude již první vlna filmů na UMD discích obsahovat české titulky.

Autorův tip: Pověste si obrázek Reiko nad postel. A doufejte, že se vám o ní bude zdát:-)

To zas budou vánoce

Úvodní rubrika Oko nabízí pohled na výsledky zajímavé soutěže, v níž Sony nechala nejslavnější módní designéry z celého světa vytvořit pokud možno co nejluxusnější pouzdro na PSP. Zlaté pouzdro sázené diamanty nebo pouzdro s pravými perlami jistě potěší každého milionářského fanouška této nové platformy.

Novinková rubrika se víceméně soustředí na PS2 tituly, které nás zasáhnou během letošní předvánoční sezóny. Těšit se můžete na Soul Calibur 3, Prince of Persia 3, Matrix: Path of Neo, Sword of Destiny nebo Genji. Rostoucí hype vzbuzuje stále slibnější Tomb Raider: Legend, podle všeho Laru noví tvůrci vzali za správný konec. Jako další si přečtete například seznam skladeb pro čtvrtý díl karaoke série SingStar nebo připomínku nejdéle odkládané hry v historii PS2 (samozřejmě Blizzard a jejich StarCraft: Ghost). V rámci dvou stránek novinek ohlášených pro PS3 je zřejmým trhákem Resident Evil 5, kterým Capcom definitivně končí exkluzivní podporu Nintenda.

Autorův tip: Resident Evil 5. Co autoři předvedli v RE4, to jsem dodnes nerozdýchal.

Dočkají se

Kdo? Přece všichni zoufalí majitelé PS2, kteří hladově slintali nad Resident Evil 4, který prozatím vyšel pouze pro konkurenční GameCube. Nové obrázky z PS2 verze představují v rubrice preview exkluzivní laserovou zbraň pro PS2 inkarnaci této jedinečné akční hry nové generace. Fanoušci hororu si jistě nenechají uniknout ani Suffering 2 a FPS na motivy Romerových filmů City of Dead (vzniká přímo pod vedením slavného režiséra, který založil žánr hororů se zombiemi).

Další připravované hry, které si čtenáři OPS2 odhlasovali na internetu v rubrice monitor jako nejočekávanější, jsou NHL 06, simulátor středoškolského spratka Bully, taktická akce na ožehavé teroristické téma Conflict: Global Terror, filmová akce na stejné téma Without Warning od tvůrců původní série Tomb Raider, dále Total Overdose aneb GTA v Mexiku, SSX on Tour s prknem i lyžemi, fantasticky úchylná Psychonauts, hororově a sexuálně zvrácená Michigan, procházečka Mortal Kombat: Shaolin Monks nebo Katamari Damacy 2.

Autorův tip: Without Warning má moje sympatie díky podobnosti s 24 hodinami.

Jackson se vrací

Nevím jak Michael, ale Peter Jackson se vrací ve velkém stylu. Autor Pána prstenů (ale také Živých mrtvých nebo Vesmírných kanibalů) na nás chystá jako dárek k vánocům remake King-Konga. Podobnost s Pánem prstenů není náhodná (opět se natáčelo na Novém Zélandě, většina filmového štábu a jeho rukopis je shodný). Pro herní licenci připravovaného trháku si Jackson osobně vybral autory revoluční Beyond Good and Evil. Hra bude FPS (pokud hrajete za člověka) a 3rd person (pokud hrajete za opici) akce a vypadá více než slibně, o čemž vás jistě přesvědčí také velký tématický článek.

Další hrou pod drobnohledem je Spartan: Total Warrior. Slibná masová akce bude v ČR lokalizována (titulky) do češtiny a jistě dále pozvedne zájem o spartskou mytologii, jenž probudil film Trója a k vrcholu dovede film 300, který má na svědomí Frank Miller (Sin City, Batman začíná). Posledním tématickým článkem OPS2 je předběžné srovnání Fifa 06 a Pro Evo 5. Mezi tématickými články najdete ještě „Soutěž desetiletí“ o PSP nebo PS2, ve které můžete hlasovat o nejlepší dosud vydanou hru pro PSOne nebo PS2.

Autorův tip: King Kong vám vezme dech – film i hra.

Srpnové sucho

Obyvatelé oblastí postižených aktuálními povodněmi asi tento nadpis nepochopí, ale my zasvěcení víme, že řeč je o pustotě na pultech obchodů s hrami. Letní sezóna končí a předvánoční ještě nezačala – po pořádných hrách aby se člověk díval lupou nebo strojem času. Jediná hra tak v tomto OPS2 slušně zabodovala: komiksová akce Hulk (7/10). Ostatní hry mají pouze průměrné hodnocení nebo ještě horší – a to platí i pro Resident Evil: Outbreak 2, Fatntastic 4, Collosseum nebo Karlík a továrna na čokoládu.

Zářijová bouře

Vše se naštěstí změní hned s prvním dnem příštího měsíce. PSP je tady a s ním také nová stála rubrika v OPS2 magazínu. Pro první poznamenané číslo zabrala PSP sekce téměř 20 stran, na kterých najdete více či méně stručné recenze na všech 25 titulů, jenž budou od prvního dne k dispozici na českých pultech.

Z první vlny si devítku odnesl pouze Ridge Racer (9/10), ale slušné osmičky si vydobyly Wipeout Pure, Everybody’s Golf, Tony Hawk’s Underground 2 Mix, Merkury, Virtua Tenis, Lumines a Toca 2. Sedmičkou redakce ocejchovala poněkud překombinovaný a zdlouhavý Metal Gear Ac!d. Za sebe doporučuji ještě akční RPG ve stylu Diabla, Untold Legends.

Autorův tip: Wipeout Pure si mne zcela získal díky návykové hratelnosti, unikátnímu designu a návykové hudbě.

Vyzkoušejte si ji sami

Pokud si rádi hru otestujete než si ji odnesete z obchodu domů, pak máte jistě OPS2 rádi pro přibalené DVD. Mezi hratelnými ukázkami tentokrát zazáří ochutnávka trháku roku, akční God of War. Za zkoušku ale rozhodně stojí také Tekken 5, Juiced, Hulk nebo 187: Ride or Die. Mezi video upoutávkami vyniká exotický a výpravný trailer na čtvrté pokračování samurajského hororu Onimusha, atmosférický Call of Cthulhu podle H.P. Lowecrafta nebo slibný Battlefield.

V rubrice věnované filmovým DVD najdete doporučení speciální edice Conana, Čelistí, Million Dolar baby a Blade 3. Rubrika Stroj času vám připomene tři roky staré číslo OPS2, dopisy opět vřou diskuzí na téma PS3. Pro příští číslo redakce slibuje recenze NHL 06, Burnout Revenge, Suffering 2 nebo Pro Evo 5. Dalším lákadlem bude druhé DVD s filmem. Dočkáme se již 21. září.

Určitě si přečtěte

Články odjinud