Namco Bandai na tiskovce v Dubaji odhalilo Soul Calibur 5, další díl populární bojovkové série, jež se prvně představila na stařičkém PSone (pokud nebereme v potaz automaty). Společnost se pětku nezdráhala označit za pravého člena rodiny, pravděpodobně narážejíc na nepovedený Soul Calibur Legends.
Soul Calibur 5 se bude odehrávat sedmnáct let po událostech předchozí hry, přičemž nabídne již známé postavy spolu s několika novými tvářemi. Těšit se máme na nové herní elementy, větší důraz bude kladen také na online prvky a tvorbu vlastních bojovníků.

Titulu bychom se měli dočkat někdy v roce 2012, specifičtější datum bohužel prozrazeno nebylo. Namco Bandai ukázalo i krátký teaser, který však neobsahoval žádné záběry přímo ze hry.
Zdroj: CVG