Roky se vyvíjela FIFA pro PC jiným týmem, než Xbox 360 a PS3 verze, které byly kvalitou o řád jinde. Až teprve letošní ročník má být obsahem naprosto stejný ve všech třech verzích. PC hra bude postavena na stejném fyzikálním enginu Player Impact Engine, který nabídne zcela nové funkce.
Precision Dribbling (Precizní driblink) umožňuje útočícím hráčům mimořádně jemnou kontrolu míče, zatímco Tactical Defending (Taktická obrana) představuje defenzivní pojetí hry, které vyžaduje stejnou úroveň koncentrace a dovedností jako v reálu. Chování hrou řízených fotbalistů bylo dále vylepšeno funkcí Pro Player Intelligence (Inteligence profesionálních hráčů), což je nová technologie řízení umělé inteligence a výkonů fotbalistů ovládaných hrou. Změn se dočkal i mód kariéry, a to v podobě hratelných epizod ze světa skutečného fotbalu.

Na PC nemá ani chybět EA SPORTS Football Club – bezplatná služba, jež propojuje hráče s reálným fotbalovým světem, neustále je zásobuje novým čerstvým obsahem, umožňuje lidem podporovat jejich oblíbené kluby během skutečných akcí, kontaktovat přátele a soutěžit s milióny hráčů kdekoli na světě. FIFA 12 vyjde 30. září ve verzích pro PC, PlayStation 3, Xbox 360 a další.
Zdroj: TZ