31
Fotogalerie

Playstation 4: na pár let máme vystaráno (první česká recenze!)

Kapitoly článku:


PlayStation Network

S novou generací přichází také služba PS Network, kterou Sony překopalo tak, aby lépe sloužila svému účelu. Největší rozdíl hráči spatří v placeném multiplayeru, kterým se společnost rozhodla následovat Microsoft. To se dalo očekávat a nemůžeme ji to mít za zlé, pokud kvalita zůstane na vysoké úrovni. Pro online hraní nově potřebujete předplatné PS Plus, jehož ceny se pohybují od 180 Kč (1 měsíc) až do 1299 Kč (roční předplatné). Musíme ale přiznat, že výměnou dostanete odpovídající kvalitu a kupu bonusů k tomu..

insaneprices.jpg

Kromě multiplayeru (demoverze her lze stahovat i bez PS Plus) dostanete opět přístup k bohaté knihovně her zdarma, jenž se každý měsíc aktualizuje o nové kousky. Uživatelé navíc budou mít přístup k úložnému prostoru na cloudu, kam budou moci schovávat své savy, a také rozličným slevám a akcím. V tomto ohledu se tedy PS Plus nezměnilo a za své peníze dostanete opravdu odpovídající kvalitu služeb a obsahu.

V případě, že vám účet PS Plus propadne, případně jej nestihnete obnovit, nemusíte se bát, že byste přišli o celou herní knihovnu PS Plus her, kterou jste si za tu dobu nastahovali. Sony pouze uzamkne hry na vašem disku a opět je zpřístupní, až si obnovíte své zlaté členství. Zajímavé řešení. Jinak se ceny standardních her v současné době pohybují na hranici, která byla předpovídána dříve. Killzone: Shadow Fall vás např. vyjde na 1599 Kč, Call of Duty: Ghosts už 1799 Kč. Ostatní AAA tituly se drží stejné hranice.

Verdikt

Hodnocení nové konzole od Sony je i přes počáteční skepsi až překvapivě jednoduché. Je to fantastická herní konzole s velkým potenciálem, která bohužel v současné době postrádá nějaký uširvoucí titul, který by platformu dokázal prodat.

[gamebox PlayStation 4:28854]

Pokud plánujete nákup konzole na Vánoce, počítejte s tím, že si na první opravdové next-gen tituly počkáte do února, případně března. Stejný problém je tu i z hlediska médií a online služeb, kde zkrátka zatím není dostatek obsahu a možností. Jedno je ale jisté – v nadcházejících letech se opravdu máte na co těšit a PlayStation 4 vás posadí do první řady.

Obsah balení

  • Konzole PS4
  • Ovladač DualShock 4
  • Napájecí kabel
  • HDMI kabel
  • Mono sluchátko s mikrofonem
  • Nabíjecí kabel pro ovladač
  • Příručka a manuál

Co bude dál?

Recenzí samozřejmě testování konzole nekončí. Připravujeme pro vás recenze startovních titulů Killzone: Shadow Fall a Knack, stejně jako celou řadu speciálů o srovnání několika her současné a nové generace. Těšit se můžete i na pořad Týden Živě, kde vám konzoli ukážeme hezky naživo a trochu si s ní pohrajeme.

Určitě si přečtěte

Články odjinud