Ev Lo
17. září 2020 • 12:17

Přijde mě že tuhle generaci dává Ms lip, ale je možný že klidně v roce 2020 udělají zařízení co zas nebude umět HDMI cec

Ell
17. září 2020 • 13:03

Souhlasím, myslím si, ze Microsoft má našlápnuto celkem dobrým smerem. Bohuzel se nedá ríct ale totéz i o hrách. V oblasti (vlastních exkluzivních) her má Microsoft ješte hodne co dohánet. Pamatuji si, ze na prvním Xboxu byla tehdy naprosto unikátní plejáda všemozných her, ani jsem je dodnes všechny nepoznal, nezkusil. To byly tehdy hry, ze si clovek ríkal co všechno ješte je a mozná i jednou bude. . zkrátka byla to doba bohatá na spoustu unikátních her a originálních nápadú, originalita tehdejších her nemela opravdu zádne meze, jediné meze byli tehdy snad jen ty grafické. Tehdy to opravdu vypadalo tak, jakoby tvúrci her meli vetší kompetence, více nápadú a mnohem vetší pole púsobnosti, nemeli ruce svázané tak jako dnes. . a pozor, ty jejich hry tenkrát, to byly hry který šlapali od prvního dne, bez updatú, bez patchú. . a bez jiných "lepítek" kterýma ty dnešní "vlaštovky" dolepují ty své hnízda. Dneska jsou to víceméne jen Xté pokracování všemozných, nekolikati~dílných sérií, no a taky ted hodne jedou Remastery, Remaky a pod. Tvúrcí svoboda jde pomalu a jiste do háje, a je to celkem slušne videt i na filmech a hudbe obecne. Ješte ze máme ten bezedný "kýbl" s miliardou comicsových superhrdinú, podle kterých múzeme natácet filmy az do "aleluja. To nám minimálne na pár set let vydrzí.

Ev Lo
17. září 2020 • 13:38

Tak muze to byt i tim, ze mam ps4, tak jsem dost tech her hral, nebo me ten styl jejich exkluzivit neba, takze nakonec jediny exkluzivni co me zaujalo je forza, uncharted na ps5 asi bude buh vi kdy, tak co, stejne ps5 asi koupim abych mohl hrat ty hry co mam na ps4 a sem tam neco novejsiho, nebo si alespon rikat, ze ty hry nekdy zahraju/dohraju :)Hlavne doufam, ze vyresi ty casi nacitani, ono ps4 pro ani s ssd neni zadny zazrak a treba rdr2 me to odradilo hrat, witcher 3 jsem teda dohral, ale stvalo me to neskutecne, fast travel nepouzitelnej kvuli tomu, outer worlds skoda psat.

Rakija
16. září 2020 • 23:48

Je dost nepochopitelné, že obě "nové" konzole dojdou na trh v době, kdy jejich procesorová architektura AMD Zen 2 bude nahrazena novou generací Zen 3. To musí být i pro AMD neekonomické (nechat si) vyrábět procesory dvou různých architektur, a tudíž i se seprátním servisem.Sony navíc na rozdíl od M$ chtěla nemístně ušetřit, takže nedostatečnou HW sílu dohání zvýšenými frekvencemi, což vede k nízké výtěžnosti výroby, větší hlučnosti a dost pravděpodobně i větší porochuvosti. Takže on ten Gabe měl pravdu, že PS5 je fail ještě než přišla na trh :-(

jjfb
17. září 2020 • 1:01

Tohle jsou naprosté bláboly.

Rakija
17. září 2020 • 14:58

Pokud nemáte nic věcného, tak nespamujte svými trapnými pocity! O tom, že Sony u PS5 nahrazuje hardwarový výkon (36CU vs 52/58CU je setsakra rozdíl) zvyšováním frekvencí a o tom, jaký to má dopad na výtěžnost výroby psal i prestižní Bloomberg a přinesli o tom článek i tady na Živě. A že vyšší frekvence přináší vyšší teploty - a tedy nutnost mohutnějšího chlazení - že vyšší teploty mají vliv na spolehlivost a životnost komponent, to je nabíledni.Proto trvám na tom, že snaha ušetřit na architektuře HW může přinést velké komplikace pro majitele PS5 a potažmo Sony.

jjfb
17. září 2020 • 20:04

Blomberg bláboly byly důrazně Sony popřeny.
Vyšší frekvence sice zvyšují ztrátové teplo, ale zároveň je ten čip výrazně menší, takže celkové teplo může být menší. A teploty závisí od účinnosti chlazení a tedy odvodu tepla, což nevíme, jak se Soňákům povedlo.

Petr
17. září 2020 • 6:05

A přece bude Sony prodávat 5x víc PS5 než Microsoft nových Xboxů.

Edna Televizní
17. září 2020 • 7:54

ad 1) on ten vývoj taky chvíli trvá, víme? Když si letos začnete stavět barák, těžko budete projektovat jeho napájení malým soukromým reaktorem na zahradě, protože dnes nic takového komerčně neexistuje...ad 2) to je snůška naprostých nesmyslů - snad jen jediné - dodavatel vyrobí to, co zákazník požaduje

Rakija
17. září 2020 • 15:04

Argument o trvání vývoje se může zdát logický, pokud by mu neoporovala situace s grafickými akcelerátory: tam AMD připravila architekturu RDNA 2, která bude do PC nastupovat souběžně s konzolemi. Proto není důvod, proč nepoužila AMD i novou procesorovou architekturu, protože samozřejmě tu architekturu Zen 3 už připravovala dopředu, stejně tak jako v dnešní době už připravuje Zen 4.

jjfb
17. září 2020 • 20:08

Důvod je ten, může je to APU, a aktuální APU nejbližších půr roku je stále Zen 2. Navíc Žen 2 a 3 se produkuje na jiných linkách, takže kvůli miliónům čipům pro konzole, by neměli kde vyrábět ostatní Žen 3 procesory. AMD např. stále vyrábí i procesory generace Zen 1 na 14 nm do embeeded apod. určení.

neuvedeno
17. září 2020 • 9:19

Rakija > "...kdy jejich procesorová architektura AMD Zen 2 bude nahrazena novou generací Zen 3. To musí být i pro AMD neekonomické (nechat si) vyrábět procesory dvou různých architektur..."...ano, a protoze je to pro AMD tak nevyhodne , tak s tim souhlasi a dokonce bude vyrabet ZEN2 i pro xboxy. Mozna proto, aby prodelali jeste vic ? :-D

Mysel_1
17. září 2020 • 9:54

Diky za pobaveni. Ale preferuju kratsi vtipy.

Ell
17. září 2020 • 11:12

"Takže on ten Gabe měl pravdu, že PS5 je fail ještě než přišla na trh" - Spousta profesionálních IT znalcú která z oboru tématiky chlazení mohla k provedení konzole PS5 vyjádřit nezávisle svúj názor, se vúci samotnému řešení toho jak se Sony rozhodlo chladit svúj přístroj staví spíše skepticky. Ono to chlazení témeř u všech konzolí donedávna ješte polozených na plocho vlastne nikdy nebylo úplne nej. Legendární Xbox 360 byl na svém pocátku na prehřátí vyložene expert. (Red Ring of Death) neboli červený kruh smrti, ten se stal tehdy postrachem kazdého majitele Xboxu. Avšak od tech dob se už leccos zmenilo, poslední konzolí která se mi doma nadobro prehřála byl tedy skutečne jen ten Xbox 360. S chlazením PlayStationú vlastní zkušenosti nemám. I když bratránek vlastnící PS4 Pro tvrdí, že konzole je stejnak hlučná jako kráva. Kdyz jsem videl poprvé ten Design konzole Xbox Series X, málem jsem se neudržel smíchy, prišlo mi to jako menší a černý, stolní počítáč. Nic víc, nic mín. Ovšem ve srování s designem konzole PS5 který me upřímne nadchnul tedy mnohem víc, se stejnak nemohu i Já jako naprostý lajk ubránit dojmu, že nový Xbox bude mít chlazení zkrátka vyrešené lépe než PS5. Ten systém chlazení (detailne zdokumentovaný) u Xbox Series X jde vyložene ruku v ruce s tím nudným, toporným designem který samotná konzole má. Dalo by se tedy říct, že Microsoft se rozhodl ustoupit po stránce vzhledu na úkor práve efektivnejšího chlazení. A naopak Sony se rozhodlo přijít s nebojácným, okázalým a futuristickým designem. . u kterého je prozatím stále neznámo jak přesne bude chlazení řešeno.

Doggg
16. září 2020 • 23:11

Magická formule $1=€1 mě nepřestane udivovat...Jinak asi dle očekávání sony imho nemá moc potřebu nějak hýbat cenou pod MS, osobně bych se ani byl býval nedivil kdyby to dala lehce nad...

Edna Televizní
16. září 2020 • 23:39

tak ono to tak po započítání DPH plus mínus vychází 😁

jjfb
17. září 2020 • 1:00

USD cena je koncová bez prodejních daní, EUR cena je koncová včetně DPH. Takže to defakto máme levnější, vzhledem k aktuálnímu kurzu. Ale Sony si to vybere na hrách.

fx
17. září 2020 • 12:09

Jenže američanům stačí vyplnit adresu v Oregonu nebo na Alijašce a nakupují digitální hry bez daně :)

Mysel_1
17. září 2020 • 16:46

Vzhledem k tomu, ze Sales Tax je ve vetsine statu pomerne nizka, tak dost pochybuju, ze by tohle nekdo riskoval. Tam neokradaji obcany o 20+%..

Určitě si přečtěte

Články odjinud