Prázdniny na Doupěti - co zajímavého přinesl červenec?

Prázdniny na Doupěti - co zajímavého přinesl červenec?

Ač jsou prázdniny dobou volna a rekreací, podařilo se nám v tomto období dát dohromady směsici myslím velice zajímavých článků, které vám možná díky pobytům u moře, zdvořilostním návštěvám babiček, tetiček a dalších příbuzných nebo toulkách přírodou unikly. Pro tyto případy vám nabízíme dnešní článek, který vám pomůže odhalit ty nejzajímavější okamžiky letošního července.

DOOM - vzpomínáme

Prázdniny jsme začali pěkně zostra článkem Jirky Černého, který oživil mnohé vzpomínky pamětníků na legendu mezi akčními hrami - DOOM. A bylo vidět, že pamětníků je stále ještě hodně.  Aby taky ne, když této klasice je pouze deset let! Na počítačovou hru je to však celkem úctyhodný věk, a proto nás ohlas u čtenářů celkem příjemně překvapil. Pokud jste náhodou tou dobou nebyli u svých internetových prohlížečů, zavzpomínat si můžete zde. Mimochodem dobrá zpráva - na druhém dílu článku se pracuje!

Překvapení ze Slovenska aneb první dojmy a následně recenze Chaseru

tomtozde

nFOrce válcuje konkurenci?

Své čtenáře si našel i pravidelný článek shrnující novinky ze světa hardware. Jeho ústředním tématem byly údaje o prodeji základních desek s čipsety od nVidie. Krom toho se v přehledu můžete dozvědět, jestli bude právě čipsety od nVidie vyrábět IBM. A jako poslední zpráva na vás čekají informace ohledně změn při výrobě procesorů značky Intel. Vše podstatné najdete zde.

Railroad Tycoon 3 - jaký bude další díl strategické legendy?

Jsou hry, které nainstalujete, spustíte, pár dní se jimi bavíte a pak je uložíte do zásuvky a už si na ně nikdy nevzpomenete. Naštěstí jsou také hry, které i několik let po vydání stále hraje spousta lidí a pořád je baví. Tycoonové duo (Railroad + Transport) je bezesporu členem druhé kategorie, a tak není divu, že vás informace o připravovaném třetím dílu tak zajímaly. Jelikož se na hře od té doby nic radikálního nezměnilo, mohu vám naši novinku doporučit i teď. 

Recenze: Restaurant Empire - nejen pro labužníky!

Kvalitních ekonomických strategií nevychází mnoho. Většina her tohoto žánru je už dopředu odsouzena díky nulové originalitě a odpudivé grafice ke dnům žebříčků prodejnosti. V případě Restaurant Empire se však jedná o výjimku potvrzující pravidlo. Tato strategie si získala sympatie mnoha hráčů včetně recenzenta Kamila Grice a rovněž také odpůrce mezi lidmi, kteří při hraní drželi nějakou dietu. Ke které skupince se přiřadíte vy, to se musíte po přečtení recenze rozhodnout sami.

Recenze: Warcraft 3: Frozen Throne nebo raději Ledový trůn?

Jedním z nejúspěšnějších článků července byla recenze datadisku k pravděpodobně nejlepší (lépe řečeno nejpopulárnější) hře loňského roku. Blizzardi neustále dokazují, že kdo umí, ten umí a Ledový trůn je toho dalším jasným příkladem. Skvělý datadisk s novou rasou, jednotkami a dramatickým příběhem by vám v žádném případě neměl uniknout stejně jako tato recenze Honzy Horčíka.

Recenze: TOCA - skvělá hra nebo nehratelná arkáda?

Nevím jestli recenze mé maličkosti vzbudila takový zájem kvalitou či podle některých čtenářů zcestným hodnocením, každopádně faktem je, že její čtenost překonala očekávaní. To samé se bohužel nedá říct o hře, která se bohužel nestala králem motoristického žánru, jak jí bylo v nadpisu recenze navrhováno. Z TOCA Race Driver se stala pouze příliš arkádová hra se skvělým herním režimem a spoustou tratí, které bohužel nemohly zvrátit celkové, nečekaně nízké hodnocení.

Recenze Star Trek: Elite Force 2

Star Trek není zrovna z těch filmů či seriálů, který by se chlubil skvělými konverzemi do herní podoby. Naštěstí výjimky se najdou všude. Jedna se našla v případě Star Trek: Elite Force a její pokračování v této tradici pokračovalo. Hra nabízí rozmanité herní prostředí, spoustu zbraní, nepřátel, RPG prvky a spoustu dalšího, zkrátka kvalitní FPS z prostředí Star Treku - co chcete víc? Možná přečíst si recenzi, které se zhostil Kamil Gric. 

Game Developers Session 2003 - jak dopadlo 1. setkání českých vývojářů?

Docela nadčasový je článek z desátého července z klávesnice Pavla Černohouse, který v něm shrnul své dojmy z historicky prvního setkání herních vývojářů u nás. V reportáži se dozvíte, jak tato akce nazvaná Game Developers Session 2003 probíhala, kdo se jí zúčastnil a co zajímavého se na ní probíralo. Povedlo se setkání českých herních tvůrců? Dozvíte se v tomto článku. 

Tomb Raider - Laro, Laro, cos nám to udělala?

Asi o žádné herní postavě toho nebylo o prázdninách napsáno více než o mladé archeoložce s rysy Indiana Jonese. Jelikož nás Core Design obšťastnili šestým dílem Tomb Raidera, Ondra sebral kopii, která dorazila do redakce a hrál a hrál a hrál. Jak se mu titul líbil zezačátku, to poznáte z prvních dojmů. Těmi však zápolení našeho udatného redaktora s Larou Croft neskončilo, což dokumentuje následná kvalitní a rozsáhlá recenze.

Hra ZADARMO: Erotic Life 2

Poklidné hladiny freewaru o prázdninách rozčeřila hříčka Erotic Life 2, která je pokračováním známé eroticky laděné textové adventury. Druhý díl pokračuje ve šlépějích svého předchůdce, a tak se znovu dostanete do neznámého prostředí s cílem získat srdce (a nejen to;-) místních krasavic. Hru si spolu s recenzí můžete stáhnout zde.

První dojmy: Breed - lepší než Halo?

Že je na poli FPS letos přetlak, to vám snad ani nemusím povídat. Ovšem, že se dotkne i tak výjimečných titulů jako hitu z Xboxu Halo, to už je docela síla. Právě proti tomuto titulu staví německý vydavatelský dům CDV velice zajímavě vypadající střílečku Breed, která má ambice klenot Microsoftu předčit. Jak to nakonec dopadne, na to si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Napovědět vám však mohou první dojmy z hraní Breedu.

První dojmy: XIII - toto rozhodně nebude pouze třináctá FPS letošního podzimu

Našim bystrým autorům neušla ani jediná zmínka o nějaké z připravovaných FPS, a tak jsme vám mohli jako jedni z mála přinést preview z akce s netradičním názvem XIII. Úkolu ohodnotit první hratelnou verzi této komiksové střílečky se úspěšně zhostil Kamil Gric a jeho slova:" Originální pojetí, stealth prvky, cel-shaded grafika, interaktivita prostředí - vyjmenovávat přednosti XIII bych mohl donekonečna a vás bych unudil během jediného odstavce,"  jasně dokazují, že v případě této hry je rozhodně o co stát. Přesvědčte se sami z našich prvních dojmů.

Lula 3D - další povedené erotická hra na PC?

Erotických her se na internetu vyskytuje stovky až tisíce. Bohužel jejich kvalita se kvantitě ani zdaleka nevyrovná. První díl Luly The Sexy Empire však dokázal, že i erotická hra může nabízet krom spoře oděných krasavic i slušnou dávku hratelnosti, což mnozí hráči očekávají i od třetího dílu hry. V naší novince se můžete dozvědět, o čem nová Lula 3D je, kde se bude odehrávat a mnoho dalšího.


Recenze: MS Flight Simulator 2004 - vzlétněte s námi do oblak

V případě Microsoftu a leteckých simulátorů platí skoro totéž jako mezi sporty a EA Sports. Sice tyto tituly čas od času potkalo nějaké konkurenční zápolení, ale skoro vždy z něj dokázaly vyjít se vztyčenou hlavou, zatímco protivníci v tichosti sbalili svou sérii, která po prodejní stránce propadla. Nejnovější díl nejznámějšího civilního leteckého simulátoru je pokračováním vzpomínkovým, zalétáte si v prvním modelu bratří Wrightů, ale také s klasikami jako Cessna či velkými Boeingy. Více už v recenzi našeho bývalého šéfredaktora.


První dojmy: No Man´s Land - taky rádi námořníky?

Němečtí tvůrci se naprosto vyžívají v různých komplikovaných strategií v reálném čase, které, světe div se, také mají kladný ohlas u hráčské obce našich západních sousedů. Začali to už Settlers, pak přišlo Anno a teď tu máme No Man´s Land. Strategii, která si do hledáčku vzala dobývání nových zemí a kontinentů. Jak zjistíte z prvních dojmů Honzy Horčíka, nebyl to vůbec špatný nápad.


LOTRoviny - noviny ze světa her pod hlavičkou Pána prstenů

Pán prstenů díky svému filmovému zpracování získal o pěkných pár miliónů obdivovatelů více. O tyto fanoušky bojují hry, které se pyšní licencí právě tohoto díla geniálního Tolkiena. V článku z půlky prázdnin jsme vám odhalili, jak to vlastně s licencí na zpracování LOTRu je a pak vám pěkně postupně představili všechny hry, ve kterých se vypravíte do Středozemě. Na nic nečekejte a podívejte se tam s námi.


První dojmy: Lionheart - po dlouhé době zase jedno kvalitní RPG?

Alternativní historie je zajímavá věc. Představte si, co by se stalo, kdyby Karel IV. nebyl našim posledním význačným panovníkem a jeho synové by jej svou slávou dokonce předčili? Co kdyby hranice zemí Koruny české sahaly až k Černému či Jaderskému moři? Autoři Lionheartu sice alternativní historii využili, ovšem nepoužili ji k uspokojení mocenských ambic Čechů, Moraváků a Slezanů, ale k herně zajímavějšímu řešení, a to k protkání středověku s magií. Jak to dopadlo, to se dozvíte v našem preview.


SIMS - už zase?!

Ano, je to tak. Slavná série Sims stále nedala hernímu světu pokoj (dost pochybuji, že vůbec někdy dá:-). Místo toho se na nás valí další, v pořadí jíž sedmý, datadisk nejprodávanější hry všech dob. Tentokrát se dostalo konečně i na takovou "důležitou" věc jakou je kouzlení. No co vám mám povídat, podívejte se sami co můžete od pokračování simulace života čekat.

První dojmy: Midnight Club 2 - nejen GTA živ je Rockstar

Vývojářské studio Rockstar asi všichni znáte díky úžasné gangsterské sérii GTA. Ovšem tato firma pracuje také na dalších projektech. Jedním z nich jsou pouliční závody vozů ala film Rychlí a zběsilí. Bude zajímavé sledovat, jak se Midnight Club 2 popere s podobně laděným pokračováním NFS Underground, které vyjde jen pár měsíců poté. Napovědět by vám mohly první dojmy ze hry.


Recenze

Morrowind: Bloodmoon - druhý návrat na Vvardenfell
Dragon´s Lair 3D - klasické kreslené dobrodružství v novém hávu
Restaurant Empire CZ - ztloustneme při hraní? 
Breath of Fire 4 - další japonské RPG na PC!  
Warcraft 3: Frozen Throne  
TOCA Race Driver - nový král motorismu na PC?  
Star Trek: Elite Force 2  - recenze vesmírného překvapení
Physikus - zajímavá adventura nebo učebnice fyziky? 
Tomb Raider: Angel Of Darkness - velké potíže v malé Praze 
Chaser - slovenská příprava na Half-Life 2  
Robocop - vzkříšení filmové klasiky do 3D akce  
Microsoft Flight Simulator 2004 - král žánru  
Fire Department - akce beze zbraní  
Line of Sight: Vietnam - pokořitel Vietcongu? 

Preview

Chaser: první dojmy ze skvělé slovenské 3D akce  
Fire Chief čili velitelem hasičů 
Tomb Raider: Angel Of Darkness - první dojmy 
Northland - budovatelsko-společenské strategie 
BREED - akční klenot tohoto léta
XIII: první dojmy - komiks vlastníma očima  
Heaven & Hell aneb jaké to je býti Bohem  
No Mans Land . objevitelská strategie 
Lionheart - magický zázrak na poli RPG 
Midnight Club 2 - první dojmy z půlnočních závodů 

Novinky

Railroad Tycoon 3 - 3D pokračování strategické legendy
Lula 3D - návrat erotického impéria  
Zero Hour pro C&C: Generals - podrobnosti o datadisku  
Dungeon Siege: Legends of Aranna 
LOTRoviny aneb novinky ze světa her s tématikou Pána Prstenů 
The Sims: Makin` Magic nebo raději Abrakadabra? 

Konzole

Wario Ware, Inc. Minigame Mania - 200 her v jedné recenzi 
GT Advance 3 - udělejte si japonský řidičák 
Recenze: Return To Castle Wolfenstein - Operation Resurrection 
Star Wars Bounty Hunter - pochytejte zločince z Hvězdných válek

Přehledy

Levné hry v červenci - Aquanox, Industry Giant nebo datadisk Commandos 
Prázdninová hitparáda - Rise of Nations CZ, Red Faction 2, Will Rock a další 
Gamestar 53 s DVD - nejvýhodnější časopis o hrách u nás? 
OPS2 - recenze nového Tomb Raidera a hratelná ukázka Socomu 
Srovnání časopisů Gamestar, Level a Score (červen 2003)
Obsah Score 113 a rozporuplné dojmy z CD přílohy
Level 102 - recenze nadprůměrných titulů

Reportáže

Game Developers Session 2003 - jak dopadlo 1. setkání českých vývojářů? 

Byznys

Byznys hrátky: živelná katastrofa v podobě nejnovější Lary Croft?
Byznys hrátky: jaké jsou platy představitelů herního giganta EA? 
Byznys hrátky: Half-Life ve světě filmu? 
Byznys hrátky: Lara Croft coby důvod k vyhazovu? 
Byznys hrátky: Doom 3 odložen, bojí se tvůrci konkurenta Half-Life 2? 

Hardware

HW novinky - základní desky s čipsety nForce2 válcují konkurenci! 
Hardwarová poradna ZDARMA: Vyřešíme vaše problémy! 
Vývoj cen hardwaru: ceny pamětí stoupají, DVD vypalovačka pod 5500 Kč
HW novinky - superrychlé paměti Kingston a vyhledávač Wi-Fi signálu 
HW novinky - dnes kompletně v rytmu grafických karet ATi!
Vývoj cen hardwaru: jdeme nahoru
Vývoj cen hardwaru: mírný pokles 

Soubory

Nová mega: trailery Pána prstenů, wallpapery akce Max Payne 2! 
Nová mega: demo XIII, tři trailery Half-Life 2 a video STALKER! 
Nová mega: trailery FIFA 2004 a Schneemod pro českou Mafii!


Plné hry

Clickator - týrejte myš
Battle Ships - papírová válka
Animated Bounce - volejbalové šílenství 
Trapped! - osvoboďte slimáka 
Battling Faces - abstraktní boj 
BolzPlatz - pongball 
Global Pets - virtuální mazlíčci 
Blackjack pays 3to1 - hazardu zdar! 
Elf Meter - fotbal to je hra! 
Blue bird - leť ptáčku, leť! 
BoneHunt - horor jak má být 
Zastřel ZAZU! - zajíček na mušce  
Blazing Trails - skyroadsijáda 
Erotic Life 2 - sbalte všechny 
Alex the allegator 4 - v kůži krokodýla 
Puyo Puyo - tetris jinak 
Kutar - čtyřikrát jinak 
AlterJig - tradiční puzzle 
Bin Laden Liquors - chytíte jej vy? 
BallerBurg - dobyvatelem hradů
ElastoMania - hurá na motorku 
Magic Racer - karetní autíčka 
Attaxx - králem žetonů 
Falling Shit - "voňavá" práce
Overflow - voda v akci 
Nuclear Nibble 3D - radioaktivní had 
Miracle minigolf - partička golfu 
Lemmis - lumíci jsou zpět 
Darts - hospoda doma 
Bomb Laden - pozdrav z USA

Určitě si přečtěte

Články odjinud