Riders Republic 

Riders Republic 

Riders Republic 

Riders Republic 

Riders Republic 

Riders Republic 

Riders Republic 

Riders Republic 

Far Cry 6

Far Cry 6

Far Cry 6

Far Cry 6

Far Cry 6

Far Cry 6

Far Cry 6

Far Cry 6

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Metroid Prime 4

Metroid Prime 4

Bayonetta 3

Bayonetta 3

The New Mass Effect

The New Mass Effect

King´s Bounty 2

King´s Bounty 2

King´s Bounty 2

King´s Bounty 2

King´s Bounty 2

King´s Bounty 2

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3

Evil West

Evil West

Evil West

Evil West

Evil West

Evil West

Riders Republic 
Riders Republic 
Riders Republic 
Far Cry 6
32
Fotogalerie

Přehled herních výstav: průvodce po letních festivalech | Aktualizováno

Letní sezóna oznamování novinek z celého herního světa už pomalu začíná. Jak to bude letos vypadat?

Letos je to s herními veletrhy docela zvláštní. Po roční pouze se opět vrací E3, která v minulosti bývala jednou z největších událostí herního světa. Společně s tím se ale vrací také Summer Game Fest, který pořádá Geoff Keighley. Aby toho chaosu nebylo málo, tak obě akce odstartují ve stejný týden. Některé společnosti se budou účastnit obou z nich, jiné uvidíme jen na jedné nebo vůbec. Vše navíc pořádně zkomplikovala probíhající pandemie, a tudíž je herní průmysl tak trochu chaotický. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká a jaké hry bychom během červnových dnů mohli vidět.

Článek průběžně doplňujeme o nově oznámené prezentace!


Kickoff Live!

Vše vykopne 10. června v 20:00 našeho času Geoff Keighley na akci, která by se nejlépe dala přirovnat k Opening Night Live z GamesComu. Tady uvidíme směsici všemožných titulů od různých společností. A možností není zrovna málo. Na oficiálních stránkách události můžete mimo rozpisu najít také seznam studií a vydavatelství, která potvrdily svoji účast na Summer Game Festu.

image.png

Máme tady velká jména jako je Blizzard Entertainment, Capcom, 2K Games, PlayStation a Xbox. Celkově tam najdete 34 společností, jejich jména by vám neměla být cizí. To ale neznamená, že své novinky předvedou rovnou na Kickoff Life!. Tohle totiž není jediná událost Summer Game Festu.

O tom, co konkrétně uvidíme, můžeme zatím jen spekulovat. Keighley slibuje, že dojde na spoustu světových premiér doposud neoznámených titulů. Kromě toho se můžete těšit také na nějaké to hudební vystoupení. Jak jsme ale už zmiňovali, tady teprve zábava začíná.

Pokračování 2 / 10

Koch Primetime

Jméno společnosti Koch Media vám jistě není cizí, pokud jste v posledních letech sledovali situaci ohledně skupování vývojářských studií po celém světě. Její herní odvětví už je tak velké, že si vyslouží svoji vlastní prezentaci, kterou uvidíme 11. června ve 21:00 našeho času.

image.png

Co všechno nás čeká? S jistotou uvidíme kupříkladu připomínku vydání King's Bounty II, které už jsme si měli zahrát na začátku roku, ale přišel ještě jeden odklad navíc. Tak snad se v srpnu konečně dočkáme. Dále z již oznámených projektů očekáváme, že se na scéně ukáže například Shadow Warrior 3 nebo Evil West. A že by konečně došlo konečně i na Dead Island 2?

My jsme hlavně zvědaví na doposud neoznámené novinky. V repertoáru studií Koch Media, respektive Deep Silver, je totiž také Warhorse Studios. Snad nikdo nepochybuje o tom, že už pár let v tamních kancelářích vzniká nějaký nový projekt. Ať už to bude pokračování Kingdom Come nebo úplně jiná značka, rozhodně jejich novinku budeme pečlivě sledovat.

Studií, od kterých bychom chtěli vidět něco nového, je vícero. Máme tady například Milestone, které se zaměřuje na tvorbu závodních her. Na něco od 4A Games, tvůrců Metra, je asi ještě brzo. Oproti tomu Volition, kterému to naposledy s Agents of Mayhem zrovna nevyšlo, už by se mohlo vytasit s něčím, co by napravilo jeho reputaci.

Pokračování 3 / 10

Ubisoft Forward

O dva dny později, tedy 12. června v 21:00 našeho času, přijde na scénu Ubisoft se svými novinkami. Tento francouzský gigant docela nedávno vypustil do světa informaci ohledně toho, že se v budoucích letech chystá razantně změnit svoji strategii. Je to tedy možná naposled, co od Ubisoftu uvidíme za rok 3-4 velké tituly. Dle slov jejich vedení chtějí dát větší prostor free-to-play hrám. Toho je důkazem i nedávné odhalení The Division: Heartland. Jelikož má vyjít do března 2022, tak bychom se nedivili, kdyby nám Ubisoft už nyní ukázal nějakou větší ochutnávku.

image.png

Odhadujeme ale, že velký prostor z prezentace bude věnovaný titulům, o jejíchž existenci už delší dobu víme. Kvůli událostem minulého roku došlo nejen u Ubisoftu k celé řadě odkladů, takže je potřeba nejdříve všechno dohnat. Například fanoušci série Far Cry by rozhodně neměli přijít zkrátka. I když už se Far Cry 6 představilo v plné parádě tento týden, tak bezesporu nebudou chybět další informace ohledně této očekávané novinky. 

Dalším z titulů, které postihly loňské odklady, je adrenalinová jízda Riders Republic. Vypadá to, že Steep měl dostatečný úspěch na to, aby Ubisoft něco podobného zkusil znovu. Tentokrát ale v mnohem větším rozsahu. Tady se nebude moci prohánět jen na sněhu. Čeká na vás několik národních parků, kde budete moci potrénovat svoje schopnosti na kolech, lyžích, snowboardu a wingsuitu.

Stejně tak jistě nebude chybět ani Rainbow Six Quarantine, tedy sci-fi odbočka této série taktických stříleček. Už je to pár měsíců, co po internetu kolovaly záběry z rozpracované verze. Podle nich to vypadá, že tento díl bude vhodný hlavně pro hráče, kterým se sice líbí styl Rainbow Six, ale té taktiky je tam na ně až moc. A jako poslední z opozdilců tady máme remake Prince of Persia: The Sands of Time. V tomhle případě přišel odklad těstě před vydáním. Fanoušci z prvních ukázek rozhodně nadšeni nebyli, takže je možné, že Ubisoft chtěl jen víc času na nějakou změnu. Vzhledem k tomu, jak remake vypadá, by to chtělo změnu opravdu razantní.

Co se ale během této prezentace určitě neukáže, jsou pirátské Skull & Bones. Vydání tohoto titulu se odkládá už dlouhá léta a z posledních informací to vypadá, že byl vývoj opět restartován. Z původního konceptu by se hra měla proměnit do podoby Sea of Thieves od RARE. Ubisoft má ještě ve vývoji další tituly jako jsou The Settlers, pokračování Avatara a Star Wars hru, na kterých pracuje studio Massive Entertainment. Moc neočekáváme, že by se na Ubisoft Forward některá z nich objevila, takže můžeme být jedině překvapeni.

Pokračování 4 / 10

Devolver Digital

Ani letos nebude chybět další kapitola šílených prezentací vydavatelství Devolver Digital. Tu uvidíte v sobotu 12. června ve 22:30 našeho času. Zatím toho moc oficiálně představeného nemají. O to víc nás mohou překvapit.

image.png

Jelikož se ale v loňském roce stali majiteli chorvatského studia Croteam, které je známé díky sérii Serious Sam, tak jsme hlavně zvědaví na to, jestli v průběhu prezentace uvidíme Talos Principle 2. Tato příběhovka plná hádanek už je ve vývoji pěkných pár let, ale studio věnovalo nejdříve veškerou pozornost dokončení Serious Sama 4. Ten zdárně vyšel loni, takže už je možná čas ukázat něco nového.

Kromě toho mají ve svém repertoáru také Weird West do WolfEye Studios. Tato izometrická kovbojka byla představena na The Game Awards 2019 a vydání bychom se měli dočkat ještě letos. 

Pokračování 5 / 10

E3 2021

Největší herní veletrh roku už je za rohem a jeho pořadatelé se konečně podělili o časový rozvrh. Během čtyř dní uvidíme celou řadu prezentací od velkých společností. Je v tom ale docela chaos. I když se některé z nich řadí k E3, tak spadají i pod Summer Game Fest. Pojďme se podívat na to, kdy se budou představovat ty největší pecky. 

Všechno odstartuje Ubisoft, o jehož akci si můžete přečíst v minulé kapitole. Ve stejný den, tedy 12. června, má na scénu přijít také Gearbox Entertainment. Tato společnost má ve svém repertoáru sérii Borderlands a jakožto vydavatel působí například i u strategie Homeworld 3. Jejich Gearbox Showcase, na které se ukáže i filmová adaptace Borderlands, uvidíme 12. června ve 23:00 našeho času.

image.png

Další den, tedy 13. června, přijde na scénu Microsoft společně s Bethesdou v 19:00 našeho času. Od této prezentace se očekávají velké věci vzhledem k tomu, jaká studia pod Xbox Game Studios patří. Podle upoutávek od Microsoftu by nemělo chybět hlavně Halo Infinite, které si minulou ukázkou vysloužilo docela nevalnou pověst, tak snad to tentokrát dopadne přesně naopak. Kromě toho ale mají v rukávu spoustu dalších projektů jako je Perfect Dark, Fable, Hellblade II, Psychonauts 2 a další. A samozřejmě nebudou chybět ani úplné novinky. Spekuluje se například o dalším díle Forzy Horizon.

13. červen si pro sebe ale neuzme jen Xbox a Bethesda. Spolu s tím totiž budou probíhat i akce PC Gaming Show a Future Games Show. Herní weby PC Gamer a GamesRadar tentokrát spojily síly a připravily si společně prezentaci trvající více než 2 hodiny. Moc konkrétních informací o ní ale zatím nevíme, i když už je celá E3 poměrně blízko. Máme se ale těšit na oznamování indie her i velkých AAA titulů. 

Nedělní večer tím ale ještě končit nebude. Se svými novinkami se totiž ve 21:15 našeho času předvede společnost Square Enix. Spolu s oznámením prezentace bylo potvrzeno, že uvidíme Babylon's Fall, Life is Strange: True Colors a  novinky do Avengers. Mimo to nás čeká premiéra projektu od studia Eidos Montreal, což by měla být adaptace Strážců galaxie od Marvelu. O jeho vývoji víme už pěkných pár let, tak snad už opravdu přišel čas, abychom z něj viděli něco pořádného. Během dne bychom se měli dočkat ještě novinek od Warner Bros.. Rozhodně bychom se nezlobili, pokud bychom viděli něco nového třeba z Hogwarts Legacy. Už je ale jisté, že ve 23:00 našeho času uvidíme ukázku z Back 4 Blood.

Pro pondělní streamy neznáme přesné časy, ale měli bychom se dočkat oznámení novinek od společností Capcom, o kterém si můžete více přečíst v jedné z dalších kapitol, a Take-Two Interactive. Take-Two to letos nezvládla a některé z projektů čekajících na oznámení už stihly uniknout. Více si o tom můžete přečíst v samostatné novince.

Na rozdíl od Summer Game Festu se ale E3 nepodařilo nalákat Sony, takže novinky pro PlayStation během zdejších prezentací neuvidíte. Stejně tak můžete uklidnit svoje očekávání, pokud jste se těšili na něco od Konami. Tato společnost se také nezúčastní, takže tady neuslyšíme o dlouho spekulovaném Silent Hillu či dalších jejich slavných značkách.

Co ale naopak chybět nebude, je Nintendo, které se naopak podařilo získat pouze E3. Jejich prezentace proběhne formou klasického Directu. O jeho detailech si můžete přečíst v následující kapitole.

Po Nintendu pak jakožto poslední velká společnost přijde na scénu Bandai Namco. Že by se tady konečně objevil Elden Ring, po kterém fanoušci Dark Souls tak dlouho prahnou? Na to možná nebudeme muset čekat tak dlouho. Spekulace totiž mluví o tom, že tento titul uvidíme už na Kickoff Life!. Pokud ale neunikne něco dalšího, tak se rádi necháme překvapit, jak to nakonec bude.

Celá čtyřdenní show pak bude zakončena udělováním cen pro ty nejlepší tituly, které se na E3 2021 objeví. Doufejme, že to tentokrát bude opravdu nabitý ročník.

Pokračování 6 / 10

Capcom Showcase

V rámci E3 bude mít tento rok svoji prezentaci také japonský gigant Capcom. Nicméně to ale vypadá, že půjde spíše o menší oznámení týkající se již odhalených her. Možná, že si ale jen přeci nějaké to překvapení nakonec schovali. V pondělí 14. června ve 23:30 našeho času tedy buďte na pozoru.

Jak můžete vidět v oficiálním tweetu společnosti, tak už je jasné, že budou odhaleny novinky ohledně čtveřice titulů. U Monster Hunteru Rise bude jistě řeč o PC verzi. Monster Hunter Stories 2 pravděpodobně jen trailerem připomene brzké vydání.

Nejvyhlíženější jsou určitě novinky ohledně Resident Evil Village. Na oznámení nového dílu je času dost, ale odhalení DLC se přímo nabízí. Jako poslední tady máme právnické The Great Ace Attorney Chronicles, které se konečně dostane i mimo japonský trh.

Pokračování 7 / 10

Nintendo Direct - E3 2021

Zatímco během Summer Game Festu na Nintendo nedojde, veletrhu E3 se tuto japonskou společnost podařilo zaujmout. Společnost oznámila, že jejich prezentace proběhne 15. června v 18:00 klasickým Direct stylem a uvidíme 40 minut trailerů ohledně toho, co míří na Nintendo Switch. Kromě toho bude v následujících třech hodinách probíhat stream, během kterého budou některé novinky představeny detailněji.

image.png

Vody kolem Nintenda jsou neklidné ale už nyní. Ještě před tím se totiž má představit vylepšená verze Switche. Spekulací už po internetu kolují desítky. Prý má podporovat rozlišení až 4k a vylepšení čeká také samotný dok. Podle úniků má být představena v pátek 4. června. Cenovka pak má být 399$. Tohle všechno ale berte s rezervou. Přeci jen nic potvrzeno zatím není.

Teď už ale ke hrám. Podle spekulací bychom se měli dočkat pořádné ukázky z nové Zeldy, i když její vydání je stále daleko. My jsme ale hlavně zvědaví na to, jestli Nintendo konečně promluví o jejich dlouho vyvíjených projektech. Do toho spadá Byonetta 3 nebo Metroid Prime 4. Ohledně Metroidu se spekuluje také o vydání vylepšené trilogie k příležitosti oslavy 35. výročí. 

Pokračování 8 / 10

Steam Next Fest

Společně s loňským Game Festem také poprvé proběhl na Steamu festival, během kterého si hráči z celého světa mohli vyzkoušet demoverze titulů, jejichž datum vydání bylo ještě daleko. Vypadá to, že se tento nápad uchytil, protože už na začátku letošního roku proběhla podobná akce. A od 16. do 22. června budete moci opět nakouknout pod pokličku některých rozpracovaných titulů.

image.png

Oficiální oznámení bychom sice měli, ale o konkrétních titulech, které budeme moci vyzkoušet, zatím nepadlo ani slovo. Steam nicméně slibuje stovky demoverzí a společně s festivalem bude probíhat také větší slevová akce, takže si budete moci doplnit svoji knihovnu i o nějaké starší kousky.

Někteří z vás si možná všimli, že název této akce se liší od toho loňského. Valve tuto změnu odůvodňuje tak, že chtějí dát hráčům více najevo, o co se vlastně jedná. “Zaměřujeme se na objevování a zkoušení stovek demoverzí, sledování vývojářských streamů a rozhovory se samotnými tvůrci ohledně jejich projektů, které zanedlouho dorazí na Steam,” uvádí v oficiálním oznámením.

Pokračování 9 / 10

Nacon Connect

Není to poprvé, co společnost Nacon bude mít svoji vlastní prezentaci. Vypadá to, že si to udělají pěkně po svém. Jejich novinky uvidíme až 6. července v 19:00 našeho času. Možná vám Nacon nepřijde jako to nejzvučnější jméno, ale má v repertoáru několik projektů, na které jsme velmi zvědaví.

image.png

Mezi ně patří například Test Drive Unlimited: Solar Crown. Z pokračování této závodní série jsme zatím viděli jen pár trailerů, takže doufáme, že se konečně dočkáme ukázky přímo z hraní. Jelikož má vyjít jak na novou, tak minulou generaci konzolí včetně Switche, tak po technické stránce nečekáme žádnou revoluci.

Kromě toho má Nacon pod sebou také Lord of the Rings: Gollum, který má lehce problematický vývoj. Je kritizovaný za kvalitu grafického zpracování a nedávno přišel odklad až na příští rok. Více bychom ale chtěli vědět hlavně o Vampire: The Masquerade - Swansong, což má být příběhové RPG se třemi hratelnými postavami. Poslední herní přírůstek univerza World of Darkness, tedy Werewolf The Apocalypse - Earthblood, se nepovedl, tak doufáme, že Swansong na tom bude lépe.

Během prezentace určitě dojde řeč i na herní periferie. Pro Nacon je to totiž jedna z hlavním věcí z jeho produkce. Vyrábějí spoustu věcí od licencovaných ovladačů až po myši a klávesnice.

Pokračování 10 / 10

EA Play Live

EA už od roku 2016 pořádá svoji sólovou akci, a ta letošní proběhne v rámci Summer Game Festu. Budeme na ni ale čekat o něco déle, než jsme původně předpokládali. Většinou to totiž bývalo tak, že EA Play probíhala společně s veletrhem E3. Letos to ale bude jinak. Na novinky od Electronic Arts si budete muset počkat až na 22. července. V tomhle případě bohužel neznáme přesný čas, kdy celá událost odstartuje.

image.png

I když EA za poslední roky sklízí jeden průšvih za druhým, tak stále mají v repertoáru několik titulů, které hráči netrpělivě vyhlíží. O jeho podstatnou část se zasloužilo studio Bioware. I když už toho z původního vývojářského týmu moc nezbylo, tak tituly jako Mass Effect a Dragon Age zkrátka lákat budou. Za nás je více pravděpodobné to, že se ukáže druhé jmenované, tedy Dragon Age 4. O jeho vývoji už víme pár let, ale viděli jsme zatím pouze pár artworků. Nicméně už je čas alespoň na krátkou ukázku.

Oproti tomu je šance, že se ukáže nový Mass Effect, docela mizivá. Krátký teaser, který jsme viděli během posledních The Game Awards, nese název The Next Mass Effect, což naznačuje, že je vývoj teprve v začátcích.

EA má ale i další želízka v ohni. Už je samozřejmostí, že se v plné parádě představí Battlefield 6. Na to nebudete muset čekat až do EA Play. Podle všeho oznámení přijde už během června. Pokud už to nemůžete vydržet, tak není nic těžkého dohledat uniknuté screenshoty, ze kterých fanoušci dokonce dokázali poskládat krátké video. Kromě toho je tady ale také Skate 4, o kterém toho víme podobně, jako o výše zmíněném Mass Effectu.

Také víme, že ve studiu Criterion Games vzniká nový díl série Need for Speed, ale jelikož má vyjít až příští rok, tak je na něj možná ještě brzy. Raději bychom se podívali na to, co momentálně kutí studia Motive, tvůrci Star Wars Battlefront a Squadrons, a Respawn Entertainment, které naposledy zabodovalo výborným Star Wars Jedi: Fallen Order. Určitě nás během této akce nějaké to překvapení čeká.

Určitě si přečtěte

Články odjinud