Preview – Titan Quest: Immortal Throne – Hádes vrací úder!

Preview – Titan Quest: Immortal Throne – Hádes vrací úder!

Pokud vás v minulém roce oslovilo sympatické akční RPG ve stylu Diabla II se vznešeným názvem Titan Quest, máme pro vás příjemnou zprávu - na dveře již nedobytně klepe jeho rozšíření. A co to pro vás tedy znamená? Více levelů, více úkolů, více nepřátel, více zábavy!

ObalPlatforma: PC
Typ hry: RPG
Výrobce: Iron Lore Entertainment (http://www.ironlore.com)
Vydavatel: THQ (
www.thq.com)
Distributor v ČR: CD Projekt (
www.cdprojekt.cz)
Homepage:
http://www.titanquestgame.com
Datum vydání: 8.3.2007

V minulém roce se na trhu objevila hra s názvem Titan Quest, která měla velké ambice na to, aby přemohla legendárního Diabla II a usedla tak na trůn krále všech RPG. Nakonec tomu tak nebylo,  nicméně se jednalo o velice kvalitní počin oblíbený mezi mnoha hráči po celém světě. Brian Sullivan, ředitel společnosti Iron Lore Entertainment, však spolu s jeho týmem nelenil a pustil se do vývoje rozšíření, v němž by chtěl TQ dovést do stavu podobnému dokonalosti. Jestli se mu to nakonec povede nebo ne, už brzy zjistíme.

Pán rozkladu útočí

Připravovaný datadisk plynule navazuje na příběh původní hry. Přesněji řečeno, děj se odehrává pár vteřin po ukončení její příběhové linie. Po řádném zpráskání finálního bosse Typhona procházíte skrze portál do města Rhodes, kde vám prorok Tiresias vesele oznámí, že dny vašich bojů proti monstrům zdaleka nekončí, za což si od vás vyslouží nemilý vražedný pohled. Vyhlídka na vymlácený mozek z hlavy se mu příliš nezamlouvá, a tak vás pošle za kouzelnicí Médeou, která vám prozradí poněkud nemilé novinky ze světa za doby, kdy jste kosili nepřátele hlava nehlava.

  
My zíráme, vy zíráte – mizír! * Wtf? * Vážně tam mám jít?

Pavlačové babky si prý mezi sebou říkají, že si sám bůh podsvětí Hádes tajně shromažďuje armádu nemrtvých, aby jednoho brzkého dne povstal z říše prokletých a podmanil si celé Řecko. Médea vás urychleně posílá do doupěte nevidomých sester, abyste přinesli jejich oko, o které se spolu dělí. Po menším masakru se úspěšně vracíte k Médee. Ta neváhá ani minutu a otevírá pro vás portál na druhý konec Řecka, a to do místa zvané Epirus, kde se nachází vchod do říše mrtvých. Vy nabídku přijímáte a nebojácně vkročíte do portálu. Osud celého Řecka a v podstatě i světa leží opět jen a jen ve vašich rukou.

Zabij, rozpolť, zabij

TQ:IT přinese do hry pouze jeden nový akt, za to však ještě více nabitý akcí než v díle původním. Bude jej tvořit 10 zcela nových úrovní, ve kterých se podíváte nejen do zatuchlého hnilobného království boha Háda, ale i do míst exotičtějších jako například tropické kraje kolem Středozemního moře. Zavítáte také do zajímavých míst řecké mytologie jako například břehy řeky Styx spojující říši živých a mrtvých. Jestli si pro vás přijede Cháron, nelekněte se, poklidně mu mu do ruky vložte čokoládový dukát a nechte se svést po jejím ponurém proudu až do krajin obávaného Pána rozkladu.

  
Rodinná sešlost * To je naše! * Útok kostlivců


Z prdu udělají kuličku

K tomu, abyste si ještě zdokonalili váš notně vypiplaný charakter, budou do hry přidány itemy zvané artefakty. Ty si zaberou samostatné pozice ve vašem inventáři. Většina z nich je vzácných a cenných, přičemž vašemu charakteru přidají mocné vlastnosti a velký počet atributů. Je tedy jasné, že tomuto vybavení budete věnovat náležitou pozornost.

  
Dřívější příbytek Tarzana * Výlet zatracených * Hezky po jednom! Na každého se dostane!

Artefakty však nenajdete jen tak ledabyle poházené na zemi. To by bylo až příliš jednoduché. Tyto vzácné relikvie si budete moci nechat zhotovit u nových NPC postav zvané trošku podivně Čarodějové (z originálu lépe znějící Enchanters). Ovšem za tyto věcičky zaplatíte nekřesťanské peníze, a proto vám kamarádsky radím, abyste se nenechali zviklat a neprodávali svou ledvinu!

Banka na kolečkách

Při své výpravě na ochranu všeho živého pochopitelně dostanete plno nových úkolů, které bude třeba splnit do posledního puntíku. Samozřejmostí jsou i nové zbraně a v podstatě i celkové vybavení. Autoři slibují stovky nových předmětů, přičemž by neměly být jen klony s upravenými vlastnostmi. Tuto informaci je sice nutné brát s rezervou, ale kdo ví. Inu, nechte se překvapit.

  
Socha autora tohoto článku * Z jiného pohledu * Rušení nočního klidu

Původní hra trpěla některými neduhy a to hlavně v závěrečných fázích hry. Zlaťáků bylo přespříliš, nebylo možné je za něco utratit a vybavení, které jste si schovávali pro své další postavy, se vám jednoduše nevešlo do inventáře. Mnoho z vás tato skutečnost určitě mírně popudila a jen neradi jste si vybírali ty nejhorší z nejlepších, které jste následně posmutněle odhazovali na zem.

Těšit se nebo netěšit?

V datadisku už by však mělo být vše v pořádku. Pro úschovu velkého množství majetku můžete využít ochoty řeckých obyvatel a uschovat si vaše zboží v jejich karavanách. Zatím nevíme, zda-li tato „ochota“ bude zadarmo, avšak i kdyby tomu tak nebylo, určitě se bude jednat o drobnou almužnu za pronájem jejich místa. Karavany budou údajně k dispozici v každém větším a slušnějším městě, takže váš přístup k nim by měl být takřka neomezený.

Na co se těšíme
  • výlet do říše mrtvých pro skalp boha Háda
  • zcela nová povolání
  • výroba artefaktů
  • karavany
Čeho se bojíme
  • krátká herní doba
  • stereotyp

Jak sami vidíte, přídavek nesoucí název Immortal Throne bude v podstatě pouhé rozšíření původní hry. Ano, určitě přinese několik nových nápadů, spoustu dalších questů, zbraní, vybavení a nových lokací, avšak jádro hry zůstane stále stejné. Tím však samozřejmě neříkám, že se jedná o něco špatného. Titan Quest se hrál výborně a jestli bude v tomto trendu pokračovat, můžete se již teď těšit na vydání jeho přírůstku. TQ:IT totiž vyjde přesně 8. března tohoto roku, a to v profesionální české lokalizaci od CD Projektu. Co se týče jeho ceny, ta byla již stanovena na přívětivých 599 Kč.

Jak se těšíme:  80%

Určitě si přečtěte

Články odjinud