EsoRimmer
26. března 2008 • 22:20

konzolová srágorovina ... zjednodušená strategie aby jí mohl hrát každý hňup ..... fujtajbl tak už i civku spláchly peníze ............

Val
26. března 2008 • 11:27

"Osobně bych zjednodušení uvítal. Přece jen, první hra v Civ 4 mi vzala spoustu hodin života a trvalo mi dost dlouho, než jsem pochopil, proč jedno z mých měst konvertovalo k roztahovačným Khmerům."

Proboha pokud Vam toto trvalo dost dlouho mel by jste zvazit jestli zrovna tahove strategie jsou veci pro Vas. Dlouhodobe se desim chvile kdy se hry budou hrat vlastne uplne samotne protoze hraci jsou prilis neschopni a hra bude pokazde pro nekoho prilis slozita.

Kazdopadne pane Sinko tohle prosim ne

Glutton
26. března 2008 • 12:12

Ono jak se to vezme. Není zjednodušení jako zjednodušení. Jedna věc je zjednodušit pravidla (což bych u Civilizace třeba uvítal i já) a druhá věc je zjednodušit obtížnost tak aby se hra hrála sama.
Jako příklad toho co mám na mysli je nejlepší uvést šachy - tahová "strategie" s neskutečně primitivními pravidly, kteér každý pochopí tak za půl minuty + další minuta na speciální tahy (braní mimochodem+rošáda). A přesto že se vždycky hraje na stejné "mapě" se stejnou armádou, tak je přes primitivnost pravidel neskutečně komplexní a člověk může nad jedním tahem přemýšelt desítky minut a stejně prohrát.

No a přesně podobný "zjednodušení" bych velmi ocenil právě u Civilizace. Zjednodušit pravidla, ale vyrovnat úměrným zvýšením obtížnosti.

Jakub Šinko
27. března 2008 • 12:54

Přesně to jsem měl na mysli, nikoliv snížení obtížnosti, ale zjednodušení pravidel, kterých má Civ4 možná až příliš (dle mého názoru).

Val
28. března 2008 • 17:42

jděte pánové prosím hrát šachy Většina fanoušků Civilizace vám bude vděčná
děkuji

Glutton
26. března 2008 • 11:19

No já se na tenhle díl docela těším. Jednak mě láká skutečně kulatá mapa. A od dob co jse mdostudoval už nemám tolik času... takže raději si užiju pět kratších vítězství (každej večír jedno) než hrát jednu hru celej týden.
Všechno co jsem doposud o hře četl znělo super (silnější bonusy sivilizací které opravdu ovlivní herní styl. Hromady dalších bonusů za průzkum světa, stavbu budov, výzkum - prostě t očlověka bude hnát být ve všem první.)

Ale přiznám se, že mě tenhle článek trošku poděsil. Maximální velikost mapy 32x32? Chápu že mají být hry menší. Ale není i tohle příliš málo? Když se z toho odečte vodní plocha, kolik políček zůstane pro jednoho hráče? Nebude to město na městu? Národ hned vedle národa? Pokud půjde velikost mapy nastavit, tak mohli dát i nějakou trošičku větši si myslím.

Určitě si přečtěte

Články odjinud