11
Fotogalerie

Recenze hry Beyond The Wall. Kratičké, ale kouzelné dobrodružství v klasické adventuře

Studio Rocking Toy odvedlo výbornou práci při tvorbě svého díla. Krásná stylizace a pohádkové prostředí kazí snad jen krátká herní doba.

Plusy
Krásný vizuál
Nápadité prostředí
Dobré hádanky
Minusy
Krátká herní doba
9  /10

Beyond The Wall zastupuje žánr point & click adventur, které se už bohužel v dnešní době netěší takové popularitě jako dříve. To nic nemění na tom, že tvůrci si na hře dali viditelně záležet a zvládli to na výbornou. Při prvním pohledu na hru mě zaujala grafická stylizace. Celý svět působí přesně tak, jak bych si představoval nějakou dětskou pohádkovou knihu.

Narazíte na oživlá zvířata, rostliny, a dokonce i zahradní trpaslíky. Prostředí krásně dokresluje celou pohádkovou a v některých místech i trochu děsivou atmosféru. Pro hru je to jednoznačné plus. I když řešení hádanek není nijak časově omezené, měl jsem mnohdy pocit, že je asi lepší si pospíšit, než si pro mě přijde ta příšera, co čeká za rohem. Představivosti se meze nekladou a na Beyond the Wall je to vidět. Svět vnímáme očima malé dívky, jejíž kamarád neodpovídá na zvonek u dveří, i když se u něj doma svítí. Pro dívku tohoto věku je dobrodružství vydat se sama přes různé překážky až k onomu domu a na stejné vlně jsem byl během hraní i já sám. Celé mě to dokázalo vtáhnout a vytvořit pocit, že ne všechno je tak mírumilovné, jak vypadá.

20230320091138_1.jpg20230320100711_1.jpg20230320094933_1.jpg

Samotný herní zážitek v rámci hádanek je přiměřeně obtížný. Nesetkal jsem se s ničím, co by mi vyloženě dělalo problém a nemohl jsem to vyřešit. Jak už bývá zvykem u point & click adventur, hlavní roli hraje prostředí a co v něm naleznete. I ten jeden předmět, který se zdá na první pohled nepoužitelný, se bude někdy hodit. Pokud byste si nevěděli rady, je k dispozici drobná nápověda v podobě dětské kresby, která vám vždy ukáže, co je vaším cílem. Neukáže vám ovšem, jak ho dosáhnout. Každopádně hratelnost a hádanky působí skvěle a je radost je řešit a postupovat dál.

20230320095831_1.jpg

Jediné, co mi na hře vadilo, je fakt, že k jejímu dohrání vám stačí zhruba něco málo přes hodinu. Dokážu si představit, že u této hry bych strávil alespoň o dvě hodinky víc a s radostí prozkoumával svět dál.

Verdikt

Beyond The Wall rozhodně stojí za vaši pozornost i čas. Prostředí na vás vyloženě dýchá díky krásné grafické stylizaci a příjemné hudbě na pozadí. Hádanky dokáží potrápit a bude potřeba nad některými přemýšlet víc než nad jinými, ale v zásadě se nejedná o nic složitého. Pokud jste, či nejste fanouškem point & click adventur, hra vám udělá radost. Jedná se o výbornou jednohubku, kterou zvládnete dohrát za hodinku a vzpomínat na ní budete ještě týden.

Určitě si přečtěte

Články odjinud