Recenze: Mario Strikers Charged Football – fair-play jako sprosté slovo

Recenze: Mario Strikers Charged Football – fair-play jako sprosté slovo

Pokračování vynikajícího arkádového fotbálku Mario Smash Football je tady a přináší i dostatečné množství vylepšení. Protože v této hře účel světí prostředky, nezbývá než zahodit všechny morální zábrany a nechat se strhnout vytříbenou hratelností.

Platforma: Wii
Typ hry: arkádový fotbal
Multiplayer: až 4 hráči na jedné konzoli, on-line multiplayer
Výrobce: Next Level Games
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: Conquest
Homepage:
http://mariostrikers.nintendo-europe.com/

Těžko si lze vzpomenout, kdy se italský instalatér Mario naposledy věnoval svému skutečnému povolání. Ne že by to něčemu nějak moc vadilo, těžko by pak mohl tento chlapík provádět tolik rozmanitých činností. Kromě tradičního zkoumání cizích světů, sbírání peněz a různorodě působících hub, hraje Mario také fotbal. I když fotbal... to asi nebude to ideální slovo. S populární míčovou hrou má Mario Strikers podobný jen počet branek, cíl dostat mičudu do jedné z nich a spoustu nefér triků.

  
Starý dobrý elektrický plot je zpět * Megastrike na obzoru * Takto se pokusy o šestigól chytat nemají

Ronaldinho? Kdo to je?

Kontrolní otázka: Došly ti ty ryby?

Největší padouši na hřišti a jejich špinavé triky

Shy Guy
Říkáte, že to je stydlivé, citlivé stvoření skrývající se před světem za svou maskou?  Nenechte se vysmát, tento emo grázl dokáže řádit ve velkém stylu. Nasedne na raketu, narazí do gólmana, čímž jej omráčí a následně jen pohodlně zasune balón do nehlídané branky. Nelze tak nepřehlédnout jeho chorobnou touhu ovládnout svět.

Hammer Bros.
Rozený mistr destrukce, hrubé síly, tuhé defenzivy a milovník násílí páchaného velkým kladivem. Až uvidíte letící kladiva, těžko již zasahovat. Brankář bude za chvíli ležet omráčen, poté následuje jen snadný gól a bouřlivé oslavy tohoto  želvího tvrďáka, který vždy přesně ví co chce.

Wario
Je ztělesnění většiny špatných lidských vlastností, zkrátka požitkář s extrémně přebujelým egem. Především ale tento tělnatý řízek neváhá na cestě za vítězstvím použít všechny dostupné prostředky, včetně vlastních, ehm, tělních plynů. Totální zmatení soupeřů je tak zaručeno, čímž se odkrývá cesta za skórováním. A že si Wario umí vychutnat radost z branky. Inu, holt sympaťák a dětský vzor Homera Simpsona.


Takový normální zápas * Fotbal někdy bolí * Stylový nástup mladého Bowsera


"Zrovna jsem prodal tchýni do Afriky, jupí!" * Chvilka napětí * Nepovolené steroidy, bomby... cesty k vítězství jsou různé

My chceme (šesti)gól!


Co to je za divnou věc? * Vychytá Kritter soupeře? * Někdy se holt nezadaří

Světlé stránky hry
  • Vybroušená hratelnost
  • Volba sestavy
  • Specifické dovednosti hráčů
  • Nabíjení míče
  • Šestigóly
  • On-line multiplayer...
Temné stránky hry
  • ...který však mohl být propracovanější
  • Singleplayer dlouho nezabaví
  • Náhodné jevy zasahující do hry (u některých hřišť)

Odpískáno

Grafika: 8/10
Hudba: 7/10
Zvuky: 9/10
Hratelnost: 9/10

Mario Strikers Charged Football je zábavný arkádový fotbal. V podstatě jednoduchá hra, která ale pro dokonalé ovládnutí vyžaduje čas a dovednosti, díky čemuž není těžké jí propadnout. Ještě je však třeba na cestě za herní dokonalostí odstranit několik chyb.

Celkové hodnocení: 8,5/10

Určitě si přečtěte

Články odjinud