5
Fotogalerie

Redakce Doupěte vám přeje Veselé Vánoce a Šťastný nový rok!

Redaktoři si odskočili k vánočním stolům, ale nadílka článků nepřestává.

Ještě včera jsme připravovali vánoční speciály a nějaké to počteníčko na konec roku 2018 a hle, už je to tu zase. Čas letí neuvěřitelně rychle a s každým dalším rokem jsme blíže novým hrám, lepším technologiím a nyní dokonce i další generaci konzolí. 

V příštím roce nás toho čeká opravdu hodně. Dočkáme se vydání několika her generace, jako je Cyberpunk 2077 nebo The Last of Us: Part II a postupně se budeme připravovat na příchod nových konzolí, které si většina nadělí pod stromeček o Vánocích 2020. 

8XV9Qw7.png

Než se tak však stane, čekají nás letošní Vánoce, letošní svátky a letošní Silvestr, takže je ještě o co stát, než se přesuneme do nového desetiletí. Celou redakcí Vám přejeme krásné prožití svátků a odolná játra při silvestrovských oslavách. A protože se blíží opravdu unikátní kulatý rok, rozhodli jsme se vám popřát i samostatně. 

A nebojte, Doupě si pro vás i během svátků připravilo nadílku skvělých článků. Rozhodně tedy nezapomeňte zavítat na stránky a přečíst si například 35 nejlepších her uplynulého roku a nebo náš redakční výhled, kde se podíváme do roku 2020 z pohledu hned čtyř členů redakce. Užijte si svátky!

Veselé Vánoce a Šťastný nový rok Vám přejí...

Ladislav Novák

Vážené čtenářky, vážení čtenáři a samozřejmě také čtenářčata. Rok 2019 se pomalu, ale jistě nachýlil ke svému zdárnému konci, a je tu opět čas na bilancování vlastní pochybné existence, či rozmýšlení nad svou nejistou budoucností. Alespoň k tomu jsme tedy v dnešní společnosti vedeni. Ale víte co, kašlete na to. Vždyť čas je přeci pouze člověkem uměle vytvořená a silně relativní veličina, která slouží pouze a výhradně pro určení přesných termínů vydání jednotlivých her.

Ano opravdu, už Platón s Aristotelem takhle čas pojímali. Jenže skutečný čas, ten vnitřní, je určován zážitky a zkušenostmi. Rok 2019 byl z herního hlediska plný skvělých zážitků a už nyní se těšíme na další várku herní extáze. Nikoli na rok 2020, ale na spousty nezapomenutelných chvil s naším milovaným herním koníčkem. Přeji všem krásné, klidné a pohodové svátky, zdraví a také kupu toho štěstí. A hlavně prachy, protože bez těch to zkrátka nepůjde. Jak zpívá Richard Müller „Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš.“

christmas-2015.jpg

Zároveň posílám obrovské poděkování každému čtenáři za přízeň a jakoukoli reakci, které jsme se pod našimi články dočkali. Protože právě díky vám jsme schopni přinášet novinky, recenze, témata, souhrny, apod. Právě díky vám je nám umožněno psát o hrách. Mějte se krásně a zůstaňte pozitivní!

Martin Nahodil

Další rok je u konce, takže si zase jednou můžeme zrekapitulovat, co se nám událo v herním světě. Letošní sezóna mi přišla jako ticho před bouří. Téměř nikdo se neodvažuje dělat masivní oznámení a spíše se čeká na příchod nové generace konzolí.

Důkazem toho je i fakt, že letos nebylo zrovna lehké vybírat hry, které by mezi ostatními nějak zvlášť vyčnívaly. Neberte to špatně, v roce 2019 vyšla samozřejmě spousta kvalitních her z nejrůznějších žánrů. Namátkou můžu vybrat třeba Fire Emblem: Three Houses, Devil May Cry 5 nebo Sekiro, které získalo i ocenění na letošních The Game Awards. Dle mého je ale trochu smutné, že mezi top hry tohoto roku patří předělávka titulu, který původně vyšel více než před dvaceti lety.

1_gta_v_festivesurprise2015_twitter-518d.jpg

Opět, nemám nic proti Resident Evilu 2. Capcom u této předělávky odvedl výbornou práci a ostatní by se u podobných remaků mohli jen učit. Zkrátka mě jen mrzí, že letos tady nebyla žádná výrazná bomba a la Red Dead Redemption 2, God of War nebo Marvel’s Spider-Man.

Chtělo by to ale také nějaká ta pozitiva. Tak třeba hned na začátku roku se od Activisionu oddělilo Bungie, vývojáři série Destiny. Tato změna jim očividně velmi prospěla a jejich poslední výtvor se má čile k světu. Tuzemské Warhorse Studio naopak přešlo pod záštitu velkého korporátu. THQ Nordic za poslední dobu nakoupilo spoustu značek a studií a v únoru k tomu přibyli i vývojáři Kingdom Come: Deliverance.

Také se konečně objevily první oficiální informace ohledně nové generace konzolí a u Xboxu se nám před pár týdny představil i finální design. Nakonec ale stejně bude záležet na tom, jak se k novým konzolím postaví sám Microsoft a Sony. Letošní generaci rozhodně vyhrál PlayStation, takže Xbox může jen překvapit. Vydání nových konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X bude jednoznačně událostí příštího roku a Doupě u ní rozhodně nebude chybět. Zatím si ale společně s námi užijte svátky a dožeňte nějaký ten herní restík.

Martin Havel

Vážení čtenáři, čtenářky a fanoušci herních novinek, nastal nám po roce zase čas klidu, míru a chvil trávených odpočinkem, časem s blízkými a v neposlední řadě pro nás také doháněním herních restů z celého roku. Ten letošní přinesl zase řádku zajímavých herních kousků a rozhodně tak máme co dělat.

thumb-1920-670128.jpg

Dovolte, abych vám do dalšího roku popřál krom životních úspěchů a štěstí také možnost si najít čas a prostor pro co nejvíce nadcházejících herních klenotů a pevné nervy s těmi náročnějšími. Rok 2020 bude velký, těšme se na něj a na všechno co nám přinese v čele s příštími Vánočními svátky, obohacenými o novou generaci konzolového hraní. Prožijte krásné svátky a místo kil z cukroví naberte síly na návštěvy nových světů, čeká nás jich mnoho.

Vojtěch Matušinský

Vánoce jsou obdobím, kdy si člověk připomíná, co prožil a co ho ještě čeká. Tento rok byl spíše dojíždějící před vydáním nové generace konzolí. Přesto jsme se dočkali mnoha skvělých titulů jako například The Outer Worlds nebo Gears 5. O to víc mě těší, že mnoho zkušených vývojářů začalo svůj nový start v novém studiu a dávají do herního průmyslu něco nového.

Vše nasvědčuje tomu, že se máme sakra na co těšit. Tituly, které dojedou nynější generaci konzolí, přeci jen nepůsobí špatně a budoucnost může díky novým technologiím přinést úžasné zážitky. Všichni z Doupěte se na to moc těšíme a budeme vás o tom rádi informovat.

Retro-Respawn.jpg

Doufám, že jste si tento rok užili a prožili úžasné zážitky i mimo hry. Každý hráč je svým způsobem někdo, kdo se snaží prožít něco zajímavého... a to neznamená být pouze před obrazovkou, ačkoli jen málokterá věc je lepší, než si po těžkém dni odpočinout u výborné hry.

Přeji klidné a příjemné prožití svátků a mnoho skvělých herních zážitků!

Určitě si přečtěte

Články odjinud