novotny999
10. srpna 2019 • 16:01

Víc než prodej zbraní, hraní her nebo akční filmy, bych z toho raději nařkl youtube a spol, influencery, různá internetová fóra a novináře, ale stejně to není příčinou a příčinou není ani volná dostupnost zbraní. Může za to co jiného než politika, nespokojenost s vládami, elitami a nespokojenost s celkovou společností okolo. Někteří lidé nemají možnost svůj názor vyjádřit vůbec, nebo je nikdo neposlouchá. Jenže hodit veškerou vinu na počítačové hry a filmy je jednodušší než řešit skutečné problémy (na volnou dostupnost zbraní se to hází těžko když s tím už zkoušeli různé věci a pokrok zatím není moc vidět).

host
10. srpna 2019 • 12:12

Lidi zabíjí zbraně a ne myš u PC. Dokud budou moci si pořídit střelnou zbraň bez jakýchkoli problémů či povinností jako jsou psychotesty či povinnost vlastnit sejf na zbraň aby si to jejich ratolest nemohla jen tak půjčit na své kamarády. Tak se nic nezmění. Svádět to na PC hry je kravina. Násilí v TV je daleko více. Ve zprávách ve filmech v hudebních klipech v seriálech. Tady je násilí úplně běžné a normální a nad tím se nikdo nepozastavuje?

Dirogar
10. srpna 2019 • 14:26

Neřeší se to u těchto služeb, protože nic z toho osobně člověk neprožívá. Není on ten hlavní charakter ve filmu, v klipu,... Ale ve hře lidi tu postavu prožívají. Jsou tou postavou procházející příběhem. Proto střílení lidí ve filmu nikdy nebude mít na toho člověka takový dopad jako střílení lidí ve hře (ať online proti jiným hráčům nebo offline v podobě NPC postav).

host
11. srpna 2019 • 13:09

Tak samozřejmě člověka se sníženou rozpoznávací schopností to může ovlivnit. Stejně tak jakékoli médium které sleduje. Poněvač tu byly tři případy dá se usuzovat o inspiraci antihrdiny. Kde touha po zviditelnění se byla prostě enormní. Proč se u nás poslední době řeší násilí a šikana na škole, kde se děcka natáčí na video a chlubí se tím na facebooku? Protože sedí doma na zadku a hrají PC hry? Nebo že se tím vymezují do určité skupiny rádoby mocnější silnější skupiny co porušuje pravidla ? Hraní her s tím nemá nic společného. Povětšinou tyto skupiny jen málokdo má doma PC ale mobil má každý. Téměř každý je na sociálních sítích. Oni touží po pozornosti po lajcích v uvozovkách. Aby byli na předních příčkách sledovanosti a zvyšují si tím status pozornosti či obdivu v rámci sociální skupiny. Hraní her s tím nemá nic společného.

host
11. srpna 2019 • 13:20

Spíš se zamysli nad tím proč media jako taková se snaží tyto případy schazovat na PC hraní? Hraní her zabírá čas. Čas který je pro média důležitý! Proč? Protože když hraješ hry nesleduješ media a media jsou životně závislá na sledovanosti. Sledovanost jim generuje zisk. Je potřeba co nejvíce šokovat veřejnost aby přitáhla diváky nebo čtenáře. A tím, že budou ještě diskreditovat jiné medium které jim odvádí diváky je pro ně jenom plus. Jde jenom o peníze o nic jiného. Stejně tak i volnost prodávat komukoli zbraně je jenom o penězích. Zbrojařská lobby se v tomto směru hodně angažuje a podporuje politiky co za ně neustále kopou ;-)

Polo
10. srpna 2019 • 14:27

Psychotesty jsou k ničemu. Zákaz prodeje zbraní je taky k ničemu. A pranýřovaz videohra je samozřejmě taky k ničemu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud