Retro: Alone in the Dark 3 - kultovní horor z divokého západu

Retro: Alone in the Dark 3 - kultovní horor z divokého západu

Stejně jako měly úspěch první dva díly této povedené adventury, měl úspěch i hlavní hrdina Edward Cornby při svém hledání. Tentokrát byl povolán do města duchů v Kalifornii, aby vyšetřil zmizení filmařů.

Hra vyšla poprvé v roce 1994 na MS-DOS. První vydání bylo na disketě, bez hudby a dabingu. V roce 1996 pak vyšla verze pro Windows a Mac, tentokrát už na CD s kompletním soundtrackem a dabingem v několika jazycích. Nová verze dostala přízvisko Ghosts in Town.

Třetí díl přinesl do série Alone in the Dark několik vylepšení. Ve třetím díle si tak například mnohem více zastřílíte. Přibyly i hádanky a velkou změnou prošlo také grafické provedení. Úhly kamer nabídly spíše filmový zážitek a pro každou lokaci je definovaný úhel pohledu. Ve hře se nachází přes 60 3D modelů různých postav a více jak 250 předrenderovaných obrázků pozadí.

screenshot_alone_in_the_dark_3_6.jpg

 

Veškeré 3D objekty ve hře jsou tvořeny polygony (trojúhelníky). Aby vývojáři ušetřili výkon má každý polygon pouze svou barvu a nejsou na nich aplikované žádné textury.

Třetí díl Alone in the Dark získal také řadu ocenění za technické zpracování

Při hraní se pak všechna hudba a dialogy načítají přímo z CD. Celá hra tak na pevném disku zabírala jen 35MB.

Edward Carnby, specialista na paranormální jevy

Hlavní postavou celé hry je soukromé očko zabývající se nadpřirozenem a paranormálními jevy. Po úspěchu v prvních dílech ho média nazvaly ,,Supernatural Private Eye”. Není tedy divu, že je Edward Carnby znovu povolán. Tentokrát k podivnému případu zmizení filmařů ve městě duchů. To se nachází v Kalifornské poušti a nese název Slaughter Gulch. Hned na začátku vyšetřování se Carnby přesvědčí, že zde opravdu půjde o nějakou duchařinu. Na město byla totiž uvalena kletba a řádí v něm duch kovboje - přímo z pekla.

1415136961_alone-in-the-dark3-4.jpg

 

Jeho jméno je Jed Stone a je samozřejmě zodpovědný za zmizení pohřešovaných filmařů. Na stopě za zloduchem musí Edward porazit Stoneovi posluhovače. Setkáte se tak s různými pistolníky, naštvanými prospektory nebo ztracenými dušemi. Všechny tyto bytosti posluhují pekelnému kovboji a jsou něco jako ,,zombie” - stvoření, které necítí bolest ani žádný soucit. Mají jediný úkol - zabít šťouravého detektiva. Časem se dozvíte, že zde hraje roli i jakási mutace zapříčiněná radioaktivitou.

Jak třetí díl, tak i ty předchozí byly inspirovány prací H. P. Lovercrafta

Celý příběh je tak zahalen neproniknutelnou mlhou tajemna. Na své si přijdou milovníci duchů, okultních rituálů a záhad.

Vyvážená akční adventura

Poučeni z prvního dílu se vývojáři snažili vyvážit akční a arkádovou část hry. Ve třetím díle se tak objeví daleko více nepřátel. Ve hře je i soubojový systém tváří v tvář a nemusíte tak každý konflikt řešit pouze pistolemi. Ostatně na to jsme byli zvyklí už z prvních dílů. Jako zbraň můžete použít meč, nůž nebo holi. Střelné zbraně jsou pak omezeny na revolver a pušku.

1415137000_alone-in-the-dark3-1.jpg

 

Při vývoji třetího dílu se nezapomnělo ani na hardcore hráče, tak byla na jejich popud přidána možnost nastavení obtížnosti. Klasický jste mohli zvolit mezi Easy, Medium a Hard. Mohli jste také nastavit bojové vlastnosti Edwarda a nepřátel. Pokud jste tedy raději hledali a souboje vás frustrovaly, bylo možné nastavit velkou výhodu pro hlavní postavu. Zabíjení nepřátel tak bylo o dost jednoduší.

Pokud jste vybrali vyvážené nastavení obtížnosti, herní doba se vyšplhala na úctyhodných 70 hodin skvělé zábavy. Pro nadšence je třetí díl série Alone in the Dark atraktivní dodnes.

Určitě si přečtěte

Články odjinud