Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Robot Gladi8or – pořádná nakládačka s roboty (recenze)

Lidský vývoj se točí v kruzích. Kdysi si dávali na budku v koloseu dva zpocení borci, v budoucnosti to podobné předvedou obří roboti.

Úspěch série Infinity Blade jednoznačně inspiroval mnoho dalších studií. Se svou troškou do mlýna přichází i Speedbump Studios. Nutno dodat, že se jedná opravdu o malé studio, které pracovalo na hře několik týdnů s minimálním finančním rozpočtem. I proto je výsledek příjemným překvapením.

Robot Gladiator 01.jpg

Příběh vás zavede na podivnou kosmickou loď. Zde se ocitnete v místnosti, kde vám místní boss vysvětlí, že pokud chcete přežít, budete muset bojovat s velkými bojovými roboty.

Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící

Neznáte své jméno, jen že jste soutěžící číslo 8. Jediné co víte je, že jste člověk s vylepšeními (zřejmě inspirace v Desu Ex). Veškeré souboje se potom v přímém přenosu vysílají pro akcechtivé fanoušky ve speciální TV show.

Hlavní částí hry se stávají samozřejmě samotné souboje s  roboty. Inspirace bojovým systémem á la Infinity Blade je do očí bijící hned od začátku, což ale nemusí být úplně na škodu. Zamrzí poněkud limitovaný počet úderů, respektive možností, jak jich docílit. Pokud nepřejedete prstem po displeji přesně tak, jak po vás hra chce, protivníka prostě netrefíte. Musíte se také občas krýt, nicméně umělá inteligence není na tak vysoké úrovni jako ve zmiňovaném Infinity Blade, takže bitky nepředstavují bohužel takovou výzvu.

Mezi souboji máte relativní volnost, což je určitě velkým plusem. Čekají na vás přesuny mezi jednotlivými částmi lodě, přičemž se svezete i na střeše místního vláčku. Můžete řešit různé puzzly, kterých je ve hře bohužel jen pár. Sem tam si tak poskládáte bedny nad vodu pod proudem, abyste tento úsek bezpečně přehopsali a mohli vletět na dalšího mecha. Po kosmické lodi můžete zdánlivě pobíhat, jak chcete, nicméně hra je v pořadí bojů přísně striktní. I když při zkoumaní vesmírného škuneru najdete spoustu různých dveří, otevřít půjdou jen jedny – ty, za kterými vás čeká další souboj. I tak se určité rozvolnění herního tempa a imaginární pocit svobody cení.

Robot Gladiator 02.jpg

Grafické zpracování je na vysoké úrovni, a přestože lokace nejsou tak propracované, jak bychom si přáli, samotní mechové jsou vymodelováni do posledního detailu. Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle. Ani audio stránka není opovrženíhodná, spíše naopak.

Unreal Engine se opět ukazuje ve velmi pozitivním světle

Potemnělá hudba na pozadí jen umocňuje skličující pocit při prohledávání zdánlivě opuštěné lodi. Hlas vládce TV show, ve které hrajete hlavní roli, je zase správně démonický.

Robot Gladiator 03.jpg

Velká škoda, že právě v nejlepším, kdy se příběh začíná rozvíjet zajímavým směrem, je hra nemilosrdně ukončena nápisem „pokračování příště“. Na druhou stranu, možná to nepředstavuje až takovou chybu, protože v soubojích je později znatelná jistá repetetivnost. Po odhalení slabin robotů se další bušení do hromad (budoucího) šrotu stává čistě rutinním. Na krátké zabavení poslouží Robot Gladi8or velmi dobře a jenom se dá ocenit, co dokázalo malé studio udělat s minimálním rozpočtem. Infinity Blade to úplně není, ale aspoň tvůrci na rozdíl třeba od Dark Meadow jen tupě nekopírovali, ale dokázali zapojit i vlastní invenci.

Určitě si přečtěte

Články odjinud