Ve světě počítačových her snad neexistuje žádný „negramota“, který by za svůj celý, hrám zasvěcený, život nikdy neslyšel o vynikajícím titulu RollerCoaster Tycoon od ve světě velmi populárního Chrise Sawyera. Již na podzim letošního roku se všichni fandové dočkají volného pokračování této veleúspěšné hry. A právě dnes vám přinášíme článek o tomto druhém dílu, který obsahuje všechny doposud známé informace.
Titul RollerCoaster Tycoon jistě není třeba představovat. Této veleúspěšné hry, která vznikla již v roce 1999, se za několik let podařilo jen v Severní Americe prodat přes 4 milióny kusů. A to je patřičná a o mnohém vypovídající vizitka. Co více, díky vydání dvou datadisků (Corkscrew Follies a Loopy Landscapes) a několika speciálních edicí vidíváme jméno "RollerCoaster Tycoon" na nejvyšších příčkách v žebříčku prodejnosti ještě dnes.
I když už jen málokdo věřil, že se ještě někdy dočkáme volného pokračování (neboť nic tomu nenasvědčovalo), nakonec se tomu tak stane již na podzim tohoto roku, kdy se na pultech obchodů objeví RollerCoaster Tycoon 2. I přesto, že oficiálních informací a podrobností o tomto druhém dílu je zatím velmi málo, shrnuli jsme je do tohoto dnešního článku - vychutnat si také můžete první obrázky.
Druhý díl nám v základech přinese kompletně nové a ještě zapeklitější scénáře - byť to očekával snad opravdu každý. Zatím na světlo světa bohužel nepronikl nějaký názorný příklad nových úkolů, které budeme muset v rámci jednotlivých misí plnit. Doufejme, že se při jejich tvorbě Chris Sawyer pořádně "odváže" a připraví nám tak lahůdku hodnou jen pravých gurmánů.
Základní koncept hry samozřejmě zůstane až na drobné výjimky nezměněn. Vaším bezprecedentním úkolem tedy bude přilákat co největší počet zákazníků, samozřejmě těch platících. Vhodným způsobem pak musíte doslova a do písmene obrat každého návštěvníka o co největší balík peněz.
Druhý díl se bude moci pochlubit jedinečným sponzorem. Je jím síť zábavných parků Six Flags, jejíž reálně existující parky budou sloužit jako předloha při práci samotných autorů. Že by se tedy Chris Sawyer projevil také jako skvělý obchodník? Ať tak či onak, dobrý sponzor se vždy hodí.
Asi největší změnou bude kompletně přepracovaný systém stavby veškerých drah. Ty budou moci nyní sahat do mnohem větší výšky, využít také budete moci některých nových stavebních částí a materiálů, které bezpochyby přidají hotové dráze na atraktivitě.
Rozroste se nám samozřejmě i nabídka atrakcí. Jak sami jistě víte, právě ony jsou největším lákadlem a alfou i omegou úspěchu. Osudovou chybou by však bylo zapomenout také na vzhled a přírodu samotného parku. Okrášlit svůj zábavní park tak budete moci novými druhy květin, dřevin, ale i ostatními druhy rostlin.
Mnoho hráčů také volá po změně v oblasti marketingu. Ani na ten samozřejmě nebylo zapomenuto v původní hře, přesto jeho rozsah mohl být znatelně větší. Uvidíme, zda-li pro nás nechystá Chris Sawyer v této oblasti některé novinky. Přibude také několik drobných funkcí, které by měly zpříjemnit a zjednodušit samotnou hru - většinou se jedná o drobné úpravy a změny, které navrhli samotní hráči a fanoušci prvního dílu.
Většinu hráčů však bezpochyby překvapí grafika. I přesto, že od dob původního RollerCoaster Tycoonu už uplynulo několik let, nechystá se v případě druhého dílu žádná revoluce. Opět se tedy budeme muset spokojit s 2D grafikou, která ale přece jenom nějakých drobných změn dozná - například animace návštěvníků i zaměstnanců parku budou přepracovány, to samé by mělo platit i o některých dalších efektech.
Skalní fanoušci titulu RollerCoaster Tycoon pak jisto jistě ocení také přiložený editor, který jim dá jedinečnou možnost vytvořit si vlastní scénáře, stejně jako některé atrakce. Hotový výtvor bude samozřejmě možno importovat do samotné hry, některé další se určitě rozšíří i po Internetu.
Přesto, že druhý díl nebude takovou revolucí, jak by si možná mnozí z nás přáli, opět půjde bezpochyby o výjimečný titul. A už teď si můžeme být jisti, že na podzim letošního roku přijde v podobě titulu RollerCoaster Tycoon 2 nový kasovní trhák.