S téměř polovičním hodnocením elo na chess.com bych vám byl těžko soupeřem.
ze ste nespomenuli cveka s koutnym to je dost velka hanba
V článku jsem chtěl popsat, proč jsou dnes online šachy ve světě tak populární a kde si je můžete zahrát. Při vší úctě, Cvek s Koutným k celosvětové popularitě šachů nikterak zásadně nepřispívají (třeba na youtube mají pod 9 tisíc odběratelů, GothamChess má 3,36 milionu). Třeba jednou napíši článek o české šachové scéně. Pak se o nich jistě zmíním.
nejde o uctu. ked uz ste spominali tie svetove (botez su tam snad len kvoli tomu twitchu), mohli ste spomenut aj najpopularnejsi cs yt kanal, aspon kvoli tomu, ze je dostupny v rodnom jazyku. to je vsetko
Po pravdě mě to vůbec nenapadlo, i když ten youtube kanál znám. Každopádně díky za připomínku. Třeba se čtenáři podívají i do diskuze a na Cveka s Koutným narazí alespoň zde.
Já začal hrát šachy při obrovskému zvýšení zájmu při zápase Spasskij vs Fischer. Tehdy jsem obtížně sháněl šachovou literaturu a dnes závidím začínajícím hráčům online hru, učení se teorie a další počítačové vymoženosti, které jsme v době jednoduchých kalkulaček neměli. Ještě mám někde průkazku trenéra šachu, ale nemám svoje zkušenosti komu předat. Nikoho z naší rodiny, ani vnoučata, bohužel šachy nezaujaly. Ke korespondenčním šachům... Ty jsou mrtvé, protože nerozhoduje umění hráčů, ale nadupané počítače běžící ve dne v noci a hrající neúprosně přesně. Jakou radost z vítězství může mít "hráč", který má nadupané PC běžící 24/7?
korespondecny sach nie je mrtvy, len sa mu venuje radovo menej ludi, lebo to nie je instantna zabava a treba aj cosi vediet.na podvadzanie ti staci bezny mobil alebo slaby pocitac v realtime a porazis kazdeho. len sa na to velmi lahko pride.
Já jsem hrál korespondenční šachy skoro 20 let, kdy se jednotlivé tahy a návrhy posílaly na zvláštním "koresponďáku" s vytištěnou šachovnicí s jedním rozdílem, že se na lístek lepily známky. Od roku 2000, po masovém rozšíření počítačů jsme je s kamarády opustili, protože hrát proti PC nikdo nechtěl. Proto tvrdím, že klasický koresponďák, kdy hraje hráč, je mrtev! O podvodu v klasické partii jsem se zmínil v souvislosti s Igorsem Rausisem.
email je tiez korespondencia 😃
Já třeba hraji hlavně korespondeční šachy, na chess.com. Za prvné tam mám partu lidí, které již znám a hraji s nimi. A s podvodníky, kteří používají tahy počítače, jsem se zde sice setkal, ale jen ojediněle. Navíc web má i nástroje, jak tyto podvodníky odhalit a potrestat. Troufám si ale říci, že většina lidí nepodvádí. Zkuste to sám, nic to nestojí...
Fisherovy šachy (Chess960) jsou super věc, objevil jsem je na začátku roku a baví mě to rozhodně víc než šachy normální, kde je podstatnou výhodou naučení se zahájení nazpaměť, tady je nutno přemýšlet od prvního tahu a ne hrát prvních 10 tahů podle učebnice. 🙂
U šachů je hloupé, že nyní jsou již počítače lepší než člověk, takže se dá při hře podvádět.
Při zápase vás při podezření ze šachového podvodu rychle odhalí. Své by o tom mohl vyprávět "český" hráč Lotyšského původu Igors Rausis. Fide mu za trest sebrala veškeré ratingy, tedy std, rapid i blitz. Dnes mění jména jako na běžícím pásu, ale jeho tvář je tak profláklá, že si nikde neškrtne.
Přesně tak, třeba právě stránka chess.com má poměrně sofistikované nástroje, jak podvodníky odhalit. Proto jich zase tolik není. Pokud navíc máte podezření, že soupeř podváděl, lze ho nahlásit. Pokud se vina prokáže, je potrestán zrušením účtu a u bodovaných partií vám vrátí i ELO.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.