jogo
7. ledna 2008 • 20:56

je to dobre ale dasa to stiahnutB- ]

Tomáš Kapler
23. října 2002 • 17:11

ad "Hry se účastní několik hráčů, každý z nich si vylosuje devět kostek s písmeny"

hry se účastní 1-4 a každý si vylosuje 7 kostek

ad "nesmyslná slova jsou penalizována odečtem"

kravina, nesmyslná slova prostě nejsou možná, pakliže tam někdo dá nesmysl, pak ztrácí tah a písmena jsou mu vrácena

ad "Hra končí, jakmile jsou všechny litery vyčerpány"

nesmysl, to se většinou nestává, skoro vždy některé písmeno zbyde, hra končí, pakliže všichni hráči dají dvakrát po sobě pass

vynechané jsou takové věci, že se sčítají slovo vytvořená či upravená ve všech směrech, že za zbavení se všech 7 písmen je 50 bodová prémie, že se na konci odečítají zbylá písmena, že se nedají používat slova psaná s velkými písmeny (jména, názvy atd.), zkratky, jíné než první pády časy atd.

ad "bude vyroben český slovník"

nejde jen o slovník, každá jazyková verze má jiná písmena, jiný počet písmen a jiné hodnocení písmen. S tolika X, G, Q a pod byste si u počeštěné anglické verze nevěděli rady. Navíc jsou potřeba oháčkovaná a očárkovaná písmena, těžko by se to nahrazovalo, museli by se zase změnit body. Takže česká verze by šla udělat za podmínky, že by se daly změnit a přidat písmena, jejich bodové hodnocení a počty. Český slovník by byl nutný jen pro hru s počítačem či "hint".

A aby to mělo něco společného se SCRABLE, tak by se musely změnit pravidla, pakliže to autor nezmastil (i když jsem hledal slovo JEHU z jednoho obrázku a nic mi to nenašlo, tak maj buď blbej slovník, nebo je to fakt s blbými pravidly)

Igor
21. října 2006 • 22:47Máš většinou pravdu, ale zase jsi napsal nepřesnost ty, když tvrdíš, že je chyba neuznat vlastní jména a zkratky - taková slova nejsou povolená ani ve variantě plus - tj. skloňování atd. A s tím koncem...hra u nás končí, když protihráč použije jako první všechna svá písmena...to se stává opravdu častěji, než že hráči dvakrát tah odmítnou... Ale to záleží na hráčích že...

Určitě si přečtěte

Články odjinud