Robert
27. února 2021 • 22:38

Je to rozhodně škoda, protože her, jako bylo Shadow of the Colossus, už dneska člověk tolik nevidí. Sony sice má pod palcem hromadu dalších talentovaných studií, ale tahle ztráta dost zamrzí.

Anonym
27. února 2021 • 19:58

Dost škoda. :-/ O důvod více PS4 prodat a PS5 nekupovat.

Gouda
26. února 2021 • 15:39

Úplně zcestné myšlení managementu. Pokud studio dělalo hry, které kupovalo specifické publikum, zavřením studia a přesměrováním zdrojů na "populárnější hry" prostě jenom přijdou o to jisté publikum, a budou muset soupeřit o publikum obecné, které hrami zásobuje milion studií.Tohle je obecná nemoc managementu nadnárodních firem - vidíte to u automobilek, nebo třeba výrobců smartphonů a další elektroniky. Místo toho, aby pracovali na tom, aby specifické produkty uspokojující specifickou poptávku byly výdělečné, tyto produkty úplně zruší a nabízejí jen produkty "pro všechny". To, co je "pro všechny" jim navíc nakuká vypatlané marketingové oddělení, které své znalosti trhu bere ze sociálních sítí. A výsledkem je, že zákazník musí koupit to, co výrobce nabízí, a poptávka je uspokojena jen velmi omezeně, protože zákazníci poptávají různé kombinace valstností, ale nabízí se pouze jedno a totéž.

Václav M
26. února 2021 • 22:53

Tak pokud vidíte že to má potenciál, kupte značku od SONY a jeďte na sebe. Pokud bude poptávka, někdo udělá něco aby jí zaplnil a vydělal na tom. Ale pokud si spočítali, že se jim to nevyplatí, tak pochybuji že někomu stejně velkému by se to vyplatilo. Možná malé nezávislé studio může prodat "jen" 1M kopii a vydělat na tom.

Gouda
27. února 2021 • 13:46

"Pokud bude poptávka, někdo udělá něco aby jí zaplnil a vydělal na tom."
Jste uvězněný v naivní představě volného trhu někde z 18. století. Tak to v praxi vůbec nefunguje, tím tuplem když výrobci v daném sektoru sdílejí jednotnou marketingou praxi. Bohužel, stejnou naivní představu vyznávají i ekonomové, a výsledkem je to, že ačkoliv v mnoha výrobních sektorech volný trh prostě není, ekonomové, média i manažeři stále předpokládají, že trh volný je, a na základě toho vznikají takto zcestná rozhodnutí.

MK
1. března 2021 • 9:28

S tímto názorem se identifikuji.Mám 4 roky starý smartphone co jsem kupoval za asi 4400, už asi dva roky koukam co by ho nahradilo, a nic takového už se nedělá. Něco malého, s obdobně velkou baterií v této ceně.Nejblíž velikosti a baterce je například Pixel 5, no jo.. jenže ten tu stojí 20 000.
Má to výrazně lepší vnitřnosti,.. to jo... ale o ty mně nijak nejde.

Luk
26. února 2021 • 14:15

Tyhle hry byly teda právě lákadlem na PS. Přesně tím specifickým uměním. Kdyby nebyly, neměl bych tehdy důvod pořídit PS. Jestli takových hráčů bylo víc, může to PS poškodit.. i když asi to pro ně nebude jasně viditelná tragédie

neilz
26. února 2021 • 14:09

podle tech her za me zadna skoda

ednatv
26. února 2021 • 13:05

To mě opravdu mrzí, u nás naopak tyhle hry patřily k nejoblíbenějším, žádné zběsilé střílečky ale klidné, atmosférické hry. Mé pubertální dcery si FarCry, RDR 2 nebo GTA V nezahrály podruhé, protože je to už prostě nebavilo ale The Last Guardian dohráli několikrát a břečí u toho pokaždé :D ... chápu že to asi není masovka a protože peníze jsou až na prvním místě tak holt musí být odejiti .. ale za mě je to zatracená škoda...

Určitě si přečtěte

Články odjinud