Starší hry na Xbox Series X nabídnou o něco lepší grafiku

Starší hry na Xbox Series X nabídnou o něco lepší grafiku

Zpětná kompatibilita nebude jen o hraní, ale také o zlepšení.

Microsoft si zkrátka nedá pokoj a pokračuje v jeho kampani prozrazování detailů jejich next-gen konzole. Dnes konkrétně padla řeč o zpětné kompatibilitě, kterou samozřejmě bude konzole vybavená, aby toho však nebylo málo, tak hry spuštěné díky teto funkci  budou mít o něco lepší grafiku.

Jason Ronald, ředitel managementu pro XSX uznal, že momentálně neví, kolik her toto next-genové zkrášlení bude zahrnovat, fungovat to ale může na všech hrách konzolí Xbox360 a dost možná i té původní, což je docela působivé, když se člověk zamyslí, jak staré tyto hry jsou. 

Xbox One při vydání zpětnou kompatibilitu neobsahoval a přidána byla postupně. Teď však můžeme říci, že ji společnost už plně přijala za svou a dnes je tato výsada hojně využita pro zvýšení marketingových zisků. 

Tvůrci PlayStation 5 byli spíše opatrní ohledně zpětné kompatibility. Teď ale momentální informace naznačují, že konzole bude kompatibilní doslova s tisíci her PS4 a spekuluje se i o PS3 a PS2. O chvíli později Sony uživatele ujistila, že většinu her PS4 rozjedou na jejich nové konzoli úplně bez problémů. 

Tak či onak, jeden z hlavních lídrů vývoje PlayStationu, Jim Ryan, dal jasně najevo, že by upřednostňoval, aby hry na PS5 byly exkluzivní jen pro tuto generaci. Proč? No, aby přesvědčili větší množství lidí k nákupu next-gen verze. 

Microsoft se nedávno pokusil naznačit, že Sony pro ně již není soupeřem. Avšak zatím to vypadá na pěkně vyrovnaný souboj. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud