9
Fotogalerie

Sunset Overdrive: letní bláznovství

Otevřené město, zběsilá akce a ulítlá atmosféra plná mutantů a bizarních zbraní. Tak přesně to slibují kluci z Insomniac Games.

Vývojáři z Insomniac Games byli dlouho trochu mylně považování za dvorní řemeslníky Sony. Faktem ale je, že se jedná o zcela nezávislé studio, které pouze pro Sony vytvořilo klenoty jako Ratchet & Clank nebo Resistance. Prostě si ve spolupráci s japonským gigantem udělali jméno a zařadili se mezi vývojářskou smetánku. Žádná spolupráce a vzájemná láska ale netrvá věčně a tak, když to začalo v Sony trošku skřípat, kluci z kalifornského Burbanku si plácli s konkurenčním Microsoftem a táhnou jim nyní před E3 v podstatě celý exkluzivní line-up.

2525960-sunset-overdrive-blower.jpg 2525964-sunset-overdrive-forall-sunset-city.jpg 2525965-sunset-overdrive-forall-troop-bushido.jpg

Letní pecka

A co že má být tou tažnou silou? No přece čtvrtý Dead Ri… ehm… Sunset Overdrive - rozjuchaná, barevná a neskutečně ulítlá akce. Podmanivý sandbox, který ačkoli nemá právě s Dead Risingem nic společného, připomíná jej takřka každým svým mechanismem a už jen základní premisou. Ta je totiž postavena na ulítlé myšlence, že energy drink dělá z lidí příšery na způsob zombie. Hráčovým úkolem je pak samozřejmě všechny ty potvory zmasakrovat za pomocí co nejbizarnějších zbraní a kostýmů, což jsou mechanismy Dead Risingu opravdu vlastní. Rozhodně se ale nemůžeme bavit o třetím dílu populární zombácké akce, který se na poměry Sunset Overdrive přeci jen bral ještě docela vážně.

1399522525091-1.jpg

Nejblíže má novinka z rukou Insomniac Games nejspíše k prvnímu Dead Risingu a inspirace se hledala i jinde. Například nápad s tím, že se budete pohybovat po městě obehnaném hradbami karantény zase nemá daleko k sérii Resident Evil a stejně tak by se bezesporu dalo dost styčných prvků nalézt i v nápadu se zkázonosným energy drinkem. Od toho tady ale přeci jen nejsme a tvůrci ostatně taky staví na úplně jiných základech, než jsou ty vypravěčské. Prim tady bude hrát hlavně bláznivá hratelnost doslova přetékající nadsázkou a hlavně naprosto unikátním audiovizuálním vyzněním.

SunsetOverdrive_herker.jpg SunsetOverdrive_online_roman_candle.jpg SunsetOverdrive_screen.jpg

No jen si vzpomeňte na první trailer z loňské E3, který nejen nešetřil barvami, ale hlavně ukázal chuť tvůrců experimentovat a pouštět se do něčeho nového. Základem je samozřejmě komiksová grafika koketující s takzvanou technikou cel shadingu a nechybí ani již zmíněné roztodivné barvy. Opravdu hodně barev, z nichž tvůrci vyzvedávají hlavně pastelové odstíny modré, zelené a žluté. Prostě čím barevnější a zářivější, tím lepší! K tomu si připočtěte opravdu ujeté zbraně, celkovou stylizaci nebo nadsázku a máte skutečně výbušný letní koktejl, který má hlavně bavit svou bezstarostností a jakousi nezávazností.

Barevné pískoviště

Vedle stylizovaného prostředí Sunset City budou jeho hlavními ingrediencemi také všemožné zbraně, speciální schopnosti a především již zmiňovaná akce, která si opravdu nebude brát servítky. Co se hratelnosti týče, Sunset Overdrive by dokonce v lecčem mělo připomínat GTA a jeho mechanismy otevřeného pískoviště.

 

Herní svět se má vyvíjet i po vydání a tvůrci slibují, že budou Sunset City opečovávat delší dobu

 

Těšit se tak můžete na rozmanité hlavní i vedlejší mise, souboje antagonistických frakcí a mnoho volnočasových aktivit, kterými proložíte nějaké ty ustřelené zmutované hlavy. Herní svět se dokonce má vyvíjet i po vydání a tvůrci slibují, že budou Sunset City opečovávat delší dobu, stavět okolo hry další propriety, jako je třeba chystaný televizní projekt a vymýšlet nové příběhy a úkoly.

Sunset-Overdrive1.jpg

Důraz pak má být kladen také na pohyb po městě. Podle dostupných informací můžete zapomenout na auta, protože prim tady hrají ruce a nohy. Celé město totiž bylo navrženo tak, abyste se zde mohli pohybovat lezením, sjížděním elektrických drátů nebo všemožným balancováním na zdech výškových budov. S tím pak má byt spjat i důraz na hodně živé a zběsilé tempo hry, kdy budete moci třeba za běhu rovnou střílet potvory a do toho provádět všemožné akrobatické kousky.

 

Jak je u autorů z Insomniacu dobrým zvykem, do rukou dostanete úplné šílenosti v čele třeba s raketometem střílejícím TNT plyšové medvídky

 

A když už jsme u toho střílení. Jak je u autorů z Insomniacu dobrým zvykem, do rukou dostanete úplné šílenosti v čele třeba s raketometem střílejícím TNT plyšové medvídky nebo samopal na gramofonové desky. Souboj to prostě bude hodně nestandardní a ani rotační kulomet na toxický sliz nebo potvora s polovinou bagru místo ruky na druhé straně barikády nezní úplně špatně. Navíc všechno bude vypadat díky vlastnímu enginu, který má nabídnout postavy s až 40 000 polygony, opravdu parádně!

SunsetOverdrive-9.jpg

Next gen jak má být!

Sunset Overdrive je jednoduše řečeno neskutečně zajímavým projektem, které povětšinou vznikají právě na počátcích životních cyklů jednotlivých konzolí. Jedná se o novou a svěží značku, která slibuje zajímavé mechanismy, jež se osvědčily už jinde a pochopitelně Insomniacům vlastní nadsázku a bláznovství. Na pulty obchodů by se tahle prosluněná a rozjuchaná pecka měla dostat někdy v létě nebo na podzim a vedle zmíněného singleplayeru bude obsahovat i multiplayer, na který se blíže podíváme během letošní E3.

Určitě si přečtěte

Články odjinud