Takhle mohla vypadat hra s Iron Manem z roku 2003. Vývojář ukázal nikdy nevydaný projekt

Takhle mohla vypadat hra s Iron Manem z roku 2003. Vývojář ukázal nikdy nevydaný projekt

Na přelomu tisíciletí vznikla řada béčkových her podle superhrdinských komiksů. Do této kategorie přispěl také dnes už neexistující tým GenePool Software s X-Men 2: Wolverine's Revenge, která vyšla v roce 2003 na PC, druhý PlayStation, původní Xbox a GameCube. S hrdiny od Marvelu měli pokračovat. Na jejich hru s Iron Manem v hlavní roli ale nikdy nedošlo. Před pár dny se ale vývojář Kevin Edwards na X podělil o několik screenshotů z nikdy nevydané hry.

Tato akce z pohledu třetí osoby vznikala pod pracovním názvem The Invincible Ironman. Vydání bylo plánované na PC, Xbox a PlayStation 2. Studio mělo k vývoji i nový engine. Zhruba půl roku od začátku vývoje ale přišlo od hlavounů z Activisionu rozhodnutí ohledně toho, že se projekt ruší a společně s tím skončil i tým z GenePool. Edwards dodává, že vliv na toto rozhodnutí mohl mít odklad premiéry filmové adaptace. Přesný důvod, proč došlo ke zrušení projektu, jim ale prý vedení nikdy nesdělilo.

Pokud byste chtěli vidět víc ze zrušeného Iron Mana, sledujte Edwardsův profil. Prý má v plánu zveřejnit ukázku z hraní, jakmile se mu podaří rozpracovanou verzi použitelně rozchodit. Tony Stark každopádně v herním světě určitě nemá utrum. Objevil se v několika starších hrách od Marvelu a ve studiu EA Motive vzniká jeho samostatná akční adventura. Její vydání je ale zatím v nedohlednu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud