Vesmír

Přečtěte si o tématu Vesmír. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Vesmír, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Vesmír.Silpheed: The Lost Planet – zachraňte vesmír!

Silpheed: The Lost Planet – zachraňte vesmír!

Silpheed byl jednou z nejlepších her, které jste si mohli zahrát na konzoli Mega CD od Segy. Na svoji dobu zcela revoluční vzkříšení střílečky s raketkou si získalo srdce mnoha hráčů. Není divu, že jsme se na nový díl pro PS2 těšili. Měl nám přinést novou revoluci v grafice, neobvykle silný příběh a starou dobrou zábavu Xenona a R-Type.

29.  8.  2001 | 3
Týden: Diablo ve vesmíru

Týden: Diablo ve vesmíru

Taková otázka by mohla někoho napadnout po shlédnutí screenshotů ze hry Zax: The Alien Hunter, o které vám dnes přinášíme podrobnější informace. Naše menu dále obsahuje takové lahůdky jako Civilizace III, Starmageddon, The Thing a další. Každý si jistě vybere podle chuti.

19.  8.  2001
Ultimate Steroids – jak jsem ničil vesmír

Ultimate Steroids – jak jsem ničil vesmír

Hra jménem Asteroids je již stařec herního průmyslu. Vždyť také první verze se na světě objevila již v roce 1979 a za jejím vznikem nestál nikdo jiný než sama společnost Atari. Dnes je to již více jak 20 let a stále ji má v oblibě hodně hráčů. Zářným příkladem budiž dnešní plná hra, která vás uchvátí svým zpracováním.

16.  8.  2001
Voyager: Deep Space Rescue – dlouhá cesta vesmírného expresu

Voyager: Deep Space Rescue – dlouhá cesta vesmírného expresu

Dnešní hra vás zavede do role pilota kosmické lodi, která má sbírat vesmírné pasažéry a překonávat všechny nesnáze, jež na vás tento nehostinný kraj připravil. Po všech stránkách je Voyager dobrá hra a přinese vám zábavu na dlouhou dobu. Technicky je skoro dokonalý a hratelnost má také výtečnou. Co víc si můžeme přát?

19.  6.  2001
X-com: Enforcer – všechen šmejd z vesmíru

X-com: Enforcer – všechen šmejd z vesmíru

Série X-com patří k modlám tahových strategií a tak není divu, že ohlášení dalšího dílka z této ságy bylo přijato s extatickým nadšením. Také nepřekvapí reakce na ohlášení „inovace“ – X-com: Enforcer je čistokrevná 3D akce. Teď musíme chvíli počkat, než většina stratégů zase procitne z mdlob a podíváme se na tyhle ufony podrobněji.

5.  6.  2001 | 2
Dark Space – Battle Isle jako vesmírná střílečka!

Dark Space – Battle Isle jako vesmírná střílečka!

Kdo by to před deseti lety řekl, že nevinně vypadající hra jménem Battle Isle překročí několik žánrů a dočká se šesti regulérních pokračování a nespočtu datadisků. Asi málokdo a stejně tak by se asi málo kdo odvážil tvrdit jakého obrození se tahle série dočká po svém třetím pokračování. A dnes? Dnes už jenom čekáme s čím novým nás zase přišpendlí k monitorů.

11.  3.  2001
Space Empires IV – vesmírná strategie s příchutí oceli

Space Empires IV – vesmírná strategie s příchutí oceli

Po letech se mi do dostala ruky pořádná vesmírně-dobyvatelská strategická hra, která si plně zaslouží všechny své superlativy. Pokud jsou vaším šálkem čaje hluboce propracované vesmírné tahovky, směle čtěte dál, garantuji vám, že budete nadšeni. Pokud vás strategie netáhnou ani za mák, pokochejte se alespoň krásným slovozpytem Petra Hájka.

27.  2.  2001 | 4
Planeta příšer – česká vesmírná arkáda

Planeta příšer – česká vesmírná arkáda

Vesmírné arkády se mezi hráči těší poměrně velké obliby. Avšak mezi ryze českými hrami bychom tento žánr našli zcela ojediněle a jejich počet by se dal spočítat na prstech jedné ruky. O to více jsme potěšeni, když se objeví nějaká nová. Jednou takovou je Planeta příšer, která vás asi neohromí kvalitou technického zpracování, ale co je české, je hezké.

20.  2.  2001
Starmageddon – okna vesmíru dokořán

Starmageddon – okna vesmíru dokořán

Vzpomínáte na Carmageddon? Na úchylné závody nebezpečných šílenců, kde za zmasakrování spoluhráčů a náhodných chodců sklízíte větší uznání než za bezchybnou jízdu mezi checkpointy? A co byste řekli na pokračování Carmageddonu odehrávající se ve vzdáleném vesmíru, na neznámých planetách plných dosud nic netušících obyvatel?

7.  2.  2001
Bugatron - nastolte si ve vesmíru pořádek

Bugatron - nastolte si ve vesmíru pořádek

Bugatron je název skvělé vesmírné arkády, v níž usednete do kosmické lodi za účelem zničení pár monster. Vše ve skvělé grafice, s kvalitním ozvučením a perfektní hratelností. Zdá se vám, že moc srším superlativy? Ne, Bugatron opravdu takový je - je jako hra ze staré školy, z dob ZX-Specter, Commodorů a vším, co bylo před PC, ale v moderním kabátě.

5.  2.  2001
Gravitational Combat – skvělé vesmírné souboje

Gravitational Combat – skvělé vesmírné souboje

Bum, bác. Už to střílí. Ne, nelekejte se, to není opožděný Silvestr. To je hra Gravitational Combat. Zase jednou jedna předělávka. Dnes to je konkrétně něco ve stylu starého, dobrého Scorched Earth. Bude se tu jednat o vesmírné souboje dvou letadel, kterým se do cesty připletlo pár planet. Vše je ale provedeno naprosto skvěle a hra nemá nejmenší chybičku.

2.  1.  2001 | 2
Star Merc – pilot vesmírného korábu je tu!

Star Merc – pilot vesmírného korábu je tu!

Už dlouhou dobu jsme na Doupěti neměli mezi plnými hrami žádný simulátor nebo alespoň něco, co by jej, byť jen vzdáleně, připomínalo. Dnes potěším všechny, kteří na něco takového čekali - usednete do rychlého letadla a budete brázdit kosmický prostor a mezi tím jej budete plenit od vašich nepřátel a vesmírných pirátů, kteří proti vám nemají nejmenší šanci.

5.  12.  2000 | 1
Mariňáci ve vesmíru

Mariňáci ve vesmíru

Aneb Zero-G Marines, nová to 3D akční střílečka z dílen převážně strategičtěji orientovaných studií Strategy First. Tedy, to jsem to ovšem řekl dosti zjednodušeně, Zero-G Marines mají být přesněji: 3D real-timovou first person akční hrou s prvky týmové taktiky. Přeci bych vás neošidil o nějaké to přídavné jméničko, že. Ale podívejme se na mariňáky trochu blíže ...

7.  11.  2000 | 1
Vesmírná Impéria, část čtvrtá

Vesmírná Impéria, část čtvrtá

Populace, výroba, spotřeba, příjmy, výdaje, výzkum, daně, kolonizace, suroviny, zdroje, lodě, technologie, armáda, energie, rasa, galaxie ... Že vám tato zdánlivě chaoticky vybraná slova nedávají smysl? Ale ale, copak jste nikdy nepařili pořádnou tahovou vesmírnou strategii? Cožpak jste nikdy nehráli Space Empires?

17.  10.  2000 | 4
Bukanýři ve vesmíru! Jupíííííí!

Bukanýři ve vesmíru! Jupíííííí!

Až z dálného Ruska od společnosti Buka entertainment k nám snad v dohledné době zamíří velice slibně vypadající hra, pokoušející se nám zprostředkovat zážitek z leteckých bitev dálné budoucnosti. Jinými slovy - příznivci Wing Commandera a jemu podobných, máte se na co těšit, byť do podobného soudku patří i připravovaný Bang! Gunship Elite.

23.  8.  2000
Třetí pokračování nejslavnější vesmírné strategie!

Třetí pokračování nejslavnější vesmírné strategie!

Je to tak! Master of Orion 3 již není pouhou přízemní fámou, ale byl oficiálně potvrzen a je vyvíjen ve firmě Quicksilver Studios pod taktovkou obra Hasbro, respektive jeho "oddělení" - Microprose (od Microprose pocházejí oba dva předchozí díly). Vývoj třetího dílu již nějakou dobu probíhá, přesto jsou práce teprve ve velmi ranné fázi.

20.  6.  2000 | 3
Vesmír a obchod - co vám to připomíná?

Vesmír a obchod - co vám to připomíná?

Samozřejmě, připomíná vám to Privateera, případně Privateera 2. Někomu to možná ještě také připomíná Elite, ale to jsou již churaví starci a na nové věci si příliš nepotrpí. Takže k věci - novou hrou, založenou na klasickém schématu Privateera, je totiž i Freelancer, volné (velmi, velice) pokračování poměrně vychytané vesmírné bojové simulace Starlancer.

15.  5.  2000 | 6
Nekonečný vesmír v podání Tachyonu

Nekonečný vesmír v podání Tachyonu

Náš vesmír je nekonečný. Obsahuje nekonečně mnoho milionů částic, vzpomínek na minulost jakož i vizí budoucnosti. Obecně se budoucnost spojuje se slovem vesmír – a to je ono. Ve vesmíru se bude odehrávat vše důležité, ne zde na Zemi. A Tachyon? Jen potvrzuje má slova – vše důležité je ve vesmíru.

13.  4.  2000
Parsec - multiplayerová vesmírná střílečka zdarma !

Parsec - multiplayerová vesmírná střílečka zdarma !

Pomalu začíná být jasné, že ta pravá éra multiplayerových her vlastně teprve začíná. Quake 3 Arena a Unreal Tournament jsou řekněme jakýmsi "kvalitativním počátkem" tohoto nového herního období. Již se připravují další desítky her nejrůznějších žánrů, které bude možné hrát pouze a jen ve více hráčích přes Internet. Jednou z nich je i Parsec. Na něm je ovšem výjimečná jedna věc - bude celičký, včetně vlastního hraní, zadarmo.

9.  3.  2000
Red Storm ohlašuje vesmírnou střílečku U.F.S Vanguard

Red Storm ohlašuje vesmírnou střílečku U.F.S Vanguard

Firma Red Storm, známá především skvělým takticko-akčním kouskem Rainbow Six, otáčí kormidlo k vesmírnému simulátoru.

21.  1.  2000
123456