To nejlepší z konference Playstation: a kde je ten zbytek?

To nejlepší z konference Playstation: a kde je ten zbytek?

Letošní šňůru konferencí již tradičně zakončuje Sony, když tedy nepočítáme Nintendo s jejich Spotlightem. Zprvu to vypadalo, že to tentokrát bude takové volnější, ale vzápětí naštěstí započala smršť trailerů.

Show odpálil trailer k velmi očekávanému pokračování The Last of Us od Naughty Dog. Konečně jsme viděli záběry přímo ze hry a nedá se to popsat jinak, než že to vypadá parádně. V hlavní roli už nebude Joel. Jeho místo převezme Ellie. O příběhu stále moc nevíme. To samé můžeme říct i o datu vydání.  

Poté akce trochu polevila, když byly oznámeny nové mapy do střílečky Call of Duty: Black Ops 4. Následoval trailer na nové rozšíření pro sci-fi MMO Destiny 2 s podtitulem Forsaken, které ale už bylo oznámeno během odhalení budoucích plánů studia Bungie.  

Následně se akce opět dostala do těch správných kolejí s ukázkou japonské feudální rubačky Ghost of Tsushima. Vypadá překrásně a souboje působí velmi dobře, i když zatím lehce neohrabaně. Z této ukázky se ale sluší hlavně vypíchnout vzhled. Vývojáři ze studia Sucker Punch očividně vědí, co dělají.  

Insomniac Games nejsou jedinými přeběhlíky, kteří od exkluzivního vývoje pro Microsoft utekli k Sony. Podobně je na tom i studio Remedy. Na konferenci představili úplně novou značku - Control. Vypadá to opravdu hodně podobně jako Quantum Break, tvůrci se ale očividně rozhodli změnit název a vyrazit multiplatformně. 

Před E3 se spekulovalo o remaku druhého dílu hororové série Resident Evil, který by měl běžet na enginu sedmého dílu. Remake byl opravdu představen a vypadá skvěle. Zajímalo by nás, jestli se podobně jako Resident Evil VII podívá třeba i na konzoli Nintendo Switch.  

Kingdom Hearts 3 snad nesmí chybět na žádné letošní konferenci. Tentokrát alespoň přišel zbrusu nový trailer, který ukázal námořní bitvy za přítomnosti pirátů z Karibiku. Vývojáři očividně chtějí dát hráčům vědět, že vydání hry už nehodlají odkládat.  

U každé exkluzivity se víceméně ukázaly záběry přímo ze hry. To samé přišlo i v případě stále tajemného Death Stranding, ale ani tak si nejsme úplně jistí, co to má být. Pomalu by ale měl Hideo Kojima začít vysvětlovat, o co že to v jeho nové hře vlastně půjde. Jen aby to do toho roku 2020, na který se odhaduje vydání, stihl všechno vysvětlit.  

Jako blesk z čistého nebe přišlo oznámení Nioh 2, pokračování hardcore RPG od týmu Ninja Theory. Doufejme, že jim vývoj nebude trvat celou dekádu jako v případě prvního dílu.  

Konferenci pak završila gameplay ukázka ze Spider-Mana, který vychází už za pár měsíců. Ukázali se další záporáci, v plné parádě byl předveden soubojový systém, a dokonce se velmi pravděpodobně dočkáme dalšího hrdiny z ansámblu Marvelu. Že by Iron Man?

Ano, to je vše. Nebudeme vám lhát, čekali jsme něco víc. Letošní E3 je oproti posledním rokům trochu chudší, ale jednou za čas toto období zkrátka přijít musí. Možná to byl poslední veletrh E3, který se věnuje této generaci konzolí. Ještě ale nekončíme, protože dnes odpoledne odhalí Nintendo svoje plány na příští rok. 

Anglický přenos

Český komentovaný přenos

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud