9
Fotogalerie

To nejlepší z PlayStation Showcase: God of War, Star Wars, Spider-Man a další

Včerejší prezentace Sony sklidila nadšené ohlasy a ani se není čemu divit. Rozjela se už od první představené hry, a i když měla slabší chvilky, na závěr přinesla velká odhalení.

God of War Ragnarök a závěr severské ságy

Na první ukázku pokračování God of War nepřímo lákali sami vývojáři už před prezentací. Konečně se můžeme podívat na to, jak to bude Kratovi a Atreovi slušet v Ragnaröku. Tentokrát pro ně bude přežívání v těchto krajinách ještě náročnější, protože mrazivé větry filmbulvinter již dorazily jakožto předzvěst velkého souboje bohů. 

Příběh se tentokrát bude točit hlavně kolem Atrea a jeho původu. Od předchozího dílu uplynulo už několik let, a tak chce konečně znát odpovědi na svoje otázky. Kratos ho ale stále chce hlavně udržet v bezpečí. Nakonec se ale stejně budou muset dát na další výpravu, kde role hlavních záporáků sehrají Freya a Thor. V Ragnaröku navštívíme všech 9 říší a potkáme i další severské bohy. Na konci traileru můžete vidět Týra, což je zdejší bůh války. 

9b35afd3-3d33-4c73-bfac-885ab6832dd26614b4f9-78b5-42d6-b202-7bdb5f427394e4fe65c9-ef26-404d-b3ff-4a88fdfd753c

Po stránce hratelnosti se můžete těšit na nové runy, schopnosti a nebudou chybět Kratovy ikonické zbraně. Bylo také řečeno, že Ragnarök má být závěrem severské ságy. Původně se spekulovalo o trilogii, ale nakonec se vyvrcholení této dějové linie dočkáme o něco dříve. Více se o hře dozvíme v příštím roce, kdy má konečně také vyjít jak na PlayStation 5, tak na PlayStation 4.

Pokračování 2 / 5

Marvelovky od Insomniac Games

Bylo nám jasné, že Insomniac Games po Spider-Manovi a Ratchet & Clank pracuje na dalších projektech. Nečekali jsme ale, že je uvidíme takhle brzy. Rovnou byly představeny dvě herní adaptace superhrdinských komiksů od Marvelu. 

Plnohodnotné pokračování Spider-Mana se chystá na rok 2023. Z traileru to může vypadat, že si roli hlavního záporáka střihne Venom, ale pokud budete dobře poslouchat, zjistíte, že Venom pouze slibuje neznámému hlasu, že pro něj bude dostatečnou výzvou. Oficiálně jméno zatím neznáme, ale nám to zatím nejvíce sedí na lovce Kravena. 

Nečekali jsme Spider-Mana. Ještě méně jsme ale očekávali, že se na obrazovce ukáže Wolverine, na kterém také pracuje Insomniac a bude další exkluzivitou pro PlayStation 5. Dle slov vývojářů je ale ve velmi ranné fázi vývoje, takže pravděpodobně dorazí ještě později, než druhý Spider-Man. 

Pokračování 3 / 5

Gran Turismo 7 má konečně datum vydání

Trvalo to zatraceně dlouho a vývoj to nejspíš nebyl zrovna nejjednodušší, ale konečně jsme se dočkali první pořádné ukázky nového dílu závodů Gran Turismo. Společně s tím rovnou bylo odhaleno i datum vydání. Za volant budete moci usednout 4. března na PlayStationu 4 a PlayStationu 5.

Můžete se těšit na nově zpracovaný mód kampaně a nebude chybět ani vylepšený Livery Editor, který se poprvé objevil v Grand Turismu Sport. Sedmý díl slibuje také bohatý vozový park. Součástí úprav bude i obsáhlý tuning. 

c304ebc4-704b-4849-9ba0-84a757707484e5e81efe-5b5f-456d-99a7-f2a07423bf0663d522aa-40e5-4de8-8003-502d7c8e00e5

I když je Gran Turismo 7 cross-gen titul, bude se z nové generace snažit vytáhnout maximum. To se netýká jen grafiky. Vývojáři chtějí naplno využít i vlastnosti DualSensu a posun oproti předchozím dílům by měl být znatelný i v ohledu střídání denní doby a změn počasí. 

Pokračování 4 / 5

Ghostwire: Tokyo a první pořádný pohled na hru

Novinka od Tango Gameworks byla představena už před dlouhou dobou. Doposud jsme ale přímo ze hry viděli jen málo. To nicméně změnil včerejší trailer, který nás docela překvapil. Původně jsme totiž od Ghostwire čekali více hororovou záležitost, ale vypadá to, že spíše dostaneme mystickou akci.

Což není vůbec na škodu, protože v pohybu vypadá Ghostwire skvěle. Z Tokia najednou zmizí všichni obyvatelé a hlavní hrdina se stane součástí nadpřirozených událostí. I když netuší, co se stalo, tak je okamžitě jasné, že podivné bytosti, kterým se říká Visitors, s ním nemají dobré úmysly. 

0c8a29d8-5d4b-430f-8cd6-168be5ca1f213743c75d-ed03-4a58-a9d9-dd31e9c7ac2beff9b1c2-82ba-40bc-a204-0aacdc3ecadb

Proti nim budete moci použít bohatý arzenál schopností, které se budete učit ovládat postupem hrou. Na závěr traileru nám ale chybělo datum vydání. Naposledy, když o sobě dávali vývojáři vědět, hru odložili a ani po této akci nevíme ani přibližnou dobu, kdy se na tuto mystickou verzi Tokia můžeme těšit.

Pokračování 5 / 5

Star Wars: Knights of the Old Republic a remake legendy

Spider-Mana jsme sice očekávali hodně málo, ale oznámení ohledně remaku Star Wars: KOTOR se Sony podařilo uhlídat opravdu dobře. Toto fanoušky oblíbené RPG se vrátí v kompletní předělávce. Na první pohled to může vypadat, že půjde o exkluzivitu pro PS5, ale pravda je trochu jiná.

Remake je označovaný totiž jako konzolová exkluzivita pro PS5 v době vydání. To ve většině případů znamená, že vyjde i na PC a na PS5 má pouze časovou exkluzivitu. Je tedy možné, že se dostane i na další platformy. Jen si na to hráči budou muset počkat o něco déle.

Na projektu pracují i vývojáři z týmu, který má na svědomí původní KOTOR. Lucasfilm Games na něm spolupracují jak se SIE, tak se studiem Aspyr, které má celý vývoj na starosti z největší části. Zatím se můžete podívat jen na krátký teaser. Předpokládáme, že teď bude o tomto projektu zase na nějakou chvíli ticho.

Určitě si přečtěte

Články odjinud