To nejlepší z únorového State of Play: Ukázka Suicide Squad, novinky v PlayStation Plus, Baldur

To nejlepší z únorového State of Play: Ukázka Suicide Squad, novinky v PlayStation Plus, Baldur's Gate 3 a další

Tentokrát Sony nevytasilo svoje velké pecky. Dostaly prostor menší hry s několika očekávanými kousky na závěr a přibyly i novinky pro předplatitele PS Plus.

Hry pro PlayStation VR2

The Foglands

První z pětice nově oznámených her pro virtuální realitu je temná rogue-like střílečka Foglands. Je to prvotina studia Well Told Entertainment, která má odvyprávět kvalitní příběh. Vydáme se do temnot prozkoumat to, co se zdá jako hrozba pro náš domov. Důležitou částí je ale i hratelnost. Vývojáři prý chtějí, aby si hráč při hraní připadal jako ve westernovém saloonu, kde vypukla bitka a vy proti svému sokovi použijete cokoliv, co zrovna máte po ruce.

Staneme se součástí komunity, která je kvůli toxické mlze nucena žít v podzemním bunkru The Hold. Zařadíte se mezi Runnery, kteří mají dost kuráže na to, aby se do mlhy vydali. V našem útočišti jistě bude možné vylepšovat si vybavení, jinak by to přeci nebyl ten správný rogue-like.

Green Hell VR

Green Hell můžete znát jako klasický survival, ve kterém přežíváte v husté džungli za pomoci všeho, co se vám zrovna podaří získat. Do amazonského pralesa se dostanete v roli antropologa Jakea Higginse. S sebou máte jen hodinky, batoh a průvodce, ve kterém najdete rady k přežití. Dostat se zpět do civilizace ale nebude lehké ani s ním. Vývojáři slibují intenzivní zážitek bez kompromisů. Pro VR verzi hry bylo přepracované nasvětlení, stíny a zvýší se rozlišení textur. 

Synapse

Na rozdíl od předchozích her vypadá Synapse od tvůrců Fracked nebo Far Cry VR velmi jednoduše. Pointa traileru je "střel do hlavy všechno, co se hýbe". V šedivém světě se vrhneme do přestřelka se zvláštními humanoidy. Kromě své pistolky máme v rukávu i schopnosti telekineze, takže jako zbraň můžeme použít i okolo válející se předměty.

Journey to Foundation

Pokud máte rádi knižní sérii Foundation od Isaaca Asimova, tohle vesmírné dobrodružství by vám nemělo uniknout. Studio Archiact si připravilo příběhovou adventuru, ve které dojde i na trochu akce, ale příběh bude tím hlavním. Ujmeme se roli agenta Warda, který pracuje pro Commission of Public Safety. Vyšetřování nás zavede až na okraj Galactic Empire. Už 12 tisíc let vládl mír, ale začínají se objevovat jeho narušení. Naším úkolem je najít skupinu, která za rozruch může a vypořádat se s ní. 

Skupina se snaží dostat právě do Foundation, což změní Wardovy plány a postupně se dozvíme víc o plánu na záchranu lidstva. Sami se ale nakonec rozhodneme, kterou ze stran si zvolíme. 

Before Your Eyes

V téhle příběhovce se dostaneme do posmrtného života, kde si projdeme celé vzpomínky hlavního představitele. U Before Your Eyes můžete odložit ovladače. Hra se totiž ovládá očima. S každým mrknutím se posunete dál v čase a uvidíte, co se dál dělo v životě toho, jehož příběh nám vývojáři z GoodbyeWorld Games představili. Tento unikátní zážitek, který vyhrál i ocenění Bafta, můžete najít i na jiných platformách, ale verze pro PS VR2 má být z nich tou nejimerzivnější díky snímání očí.

Pokračování 2 / 8

PlayStation Plus 

Tentokrát žádné úniky, březnová nabídka her zdarma pro předplatitele PlayStationu Plus byla oznámena oficiální cestou. Tentokrát si do knihovny přidáme trojici her - Battlefield 2042, Minecraft Dungeons a Code Vein. Jen pro Battlefield platí, že dostaneme verzi pro PS4 a PS5. U zbytku se jedná o PS4 verzi. 

Velmi příjemné novinky čekají i předplatitele variant Extra a Premium. Do herní knihovny přibydou následující hry - Immortals: Fenyx Rising, Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Ghostwire: Tokyo, Tchia a Rainbow Six Extraction. Zatím neznáme přesné datum, kdy budou k dispozici, ale určitě se jich v březnu dočkáme.

Pokračování 3 / 8

Humanity

Humanity patří mezi nejbizarnější hry, které byly za poslední dobu představeny. V tomhle logickém dobrodružství se hlavní hrdina ze dne na den promění v psa. Zároveň se dostal do podivného světa, kde musí řady lidí vést k pilířům světla skrz nejrůznější zkoušky. Místo toho, aby pes poslouchal na slovo, v Humanity budou lidé poslouchat na štěknutí. Udělají vše, co jim přikážete bez ohledu na to, jestli hrozí nějaké ztráty. Vaším nepřítelem jsou Others, kteří sice mají lidskou podobu, ale žijí podle úplně jiných pravidel. 

Kromě toho, že se zkoušky budou stávat těžší a těžší, si budeme moci vytvářet i svoje vlastní ve zdejším editoru. Měl by být pohodlný a jednoduchý na ovládání. Humanity si také budete moci zahrát ve virtuální realitě, což platí pro první i druhou generaci PS VR. Demoverzi si můžete vyzkoušet už dnes. Najdete ji zdarma na PlayStation Store. Plná hra by pak měla vyjít v květnu.

Pokračování 4 / 8

Naruto X Boruto Ultimate Ninja Storm Connections

Dobrodružství blonďatého nindži zpracované v anime seriálu letos slaví 20. výročí od svého začátku. Při té příležitosti si budeme moci projít celý jeho příběh od začátku až do konce velké války. Hra doposud nabídne největší množství hratelných postav v sérii Ultimate Ninja Storm. Ke 124 z Naruto SUN Storm 4: Road to Boruto přibyde několik nových, mezi které se řadí Ašura Ocucuki a Indra Ocucuki. Vývojáři také zmiňují, že je to první díl série, který na PlayStationu 5 poběží v 60 FPS. 

V příběhu uvidíme útržky z anime a filmečky z předchozích dílů série, jejichž grafika bude oprášena, aby Connections byly opravdu tou nejlepší Narutovou formou. Zároveň má přijít na řadu i zcela nový příběhový obsah. Zatím ale nevíme, o co konkrétně se bude jednat. 

Pokračování 5 / 8

Baldur's Gate 3

Na novinku od studia Larian se těší snad každý fanoušek klasických RPG. Není se ani čemu divit, když se jim jejich Divinity: Original Sin tak vydařilo. Tento žánr býval doménou PC platformy, ale postupně se dostal i na konzole, což dokazuje právě  Baldur's Gate 3, které vyjde 31. srpna kromě PC i na PlayStation 5.

Hlavním hrdinou může být námi vytvořená postava nebo si vybereme některou z předpřipravených. Pak nás čeká cesta, která má být tou pravou herní variací na Dungeons & Dragons. Stejně jako Divinity, i tuto hru bude možné hrát v kooperaci. Buď ve dvou na rozdělené obrazovce nebo online až ve čtyřech. 

Nový trailer představuje generála Ketherica Thorma, který je jedním ze tří hlavních záporáků. Pro své akce má podle vývojářů dobrý důvod, takže nepřešel na stranu zla jen tak pro nic za nic. Ve hře ho ztvární známý herec JK Simmons.

Pokračování 6 / 8

Street Fighter VI

Pokračování bojovky od Capcomu, které vyjde 2. června, oznamuje další rozšíření svojí soupisky. Jako první na scénu přichází svalovec Zangief, kterého můžete velmi dobře znát z předchozích Street Fighterů. S Lily se ale pořádně seznámíme až v šestém díle. Tahle menší bojovnice ovládá vítr a dokáže s ním nadělat pěknou paseku. A jak je vidět v ukázce, i foťák se v jejich rukách může proměnit ve zbraň. 

Do třetice tady máme další slečnu. Cammy je, stejně jako Zangief, hráčům Street Fighteru dobře známá. Tím je představení soupisky pro šestý díl kompletní. Při vydání tedy budeme bojovat s 18 postavami, ale jejich počet se bezpochyby ještě rozšíří skrz DLC. Capcom má oproti Tekkenu, který je jeho hlavním sokem, docela náskok. Pokračování série od Bandai Namco by totiž mělo dorazit až v příštím roce, zatímco na Street Fighter VI si počkáme jen do června. 

Pokračování 7 / 8

Resident Evil 4

Už jen měsíc nás dělí od vydání předělané legendy Resident Evil 4. Nový trailer ukazuje další porci záběrů přímo z hraní i z cutscén. Většinu času si pro sebe uzmul Leon a zombíci, ale na Ashley se pár vteřin také dostalo. Důležité je, že ještě před vydáním bychom se měli dočkat speciálního dema pro PS4 a PS5. Datum vydání ale ještě neznáme.

Součástí traileru je také oznámení módu The Mercenaries, který si hráči podle všeho v předchozích dílech velmi oblíbili. Při vydání ho ale ve hře nenajdete. Podobně jako podpora PS VR2 do hry přibyde až po vydání formou updatu zdarma.

Pokračování 8 / 8

Suicide Squad: Kill the Justice League

5 let po událostech v Batman: Arkham Knight se opět vydáváme do tohoto oblíbeného DC univerza. Tento příběh ale vidíme ze strany záporáků. Lize spravedlnosti totiž přeskočilo kvůli Brainiacovi a Suicide Squad má za úkol se této hrozby zbavit. Vývojáři z Rocksteady nám předvedli delší ukázku, ale musím říct, že mě zatím jejich novinka nepřesvědčila. 

Jelikož členové naší party nemají zrovna efektní schopnosti, budou se s nepřáteli vypořádávat hlavně díky střelným zbraním, které budou důležité i ve zdejším systému Power Levelů. S jeho zvyšováním se vám budou zpřístupňovat těžší a těžší mise. Při pohledu na ukázku z hraní mi přišlo, že koukám spíš na nějakou battle royale akci než na příběhovku. Všechny postavy na scéně poletují velmi rychle a kosí nepřítele hlava nehlava. 

Podle slov vývojářů jsou všechny mise nadesignované pro sólo hraní i pro kooperaci až pro 4 hráče. I když budete hrát sami, stejně se zbytku party nezbavíte. Jen jejich otěže převezme umělá inteligence. Byl bych rád, pokud bych se mýlil, protože po nepovedených Gotham Knights by to chtělo kvalitní hru z DC univerza, ale Suicide Squad oproti Batmanovi zatím nevypadá zrovna vábně.

Určitě si přečtěte

Články odjinud