To nejlepší ze zářijového Nintendo Direct. The Legend of Zelda, Fire Emblem, GoldenEye 007 a další

To nejlepší ze zářijového Nintendo Direct. The Legend of Zelda, Fire Emblem, GoldenEye 007 a další

Na co se můžeme těšit v nadcházejících měsících a v první polovině příštího roku na Switchi?

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Až na samotný závěr přiběhl na scénu Link v přímém pokračování Breath of the Wild. Nintendo nám konečně oznámilo, jak se vůbec bude nový díl série Legend of Zelda jmenovat. Tears of the Kingdom stále zastírá spousta tajemství. Video je krátké a neukazuje se v něm nic moc nového, co bychom zatím neviděli, a ani popisek hry v obchodě Nintenda neskrývá mnoho zajímavostí. Jisté ale je, že do hraní se budeme moci pustit 12. května příštího roku

Pokračování 2 / 10

Fire Emblem Engage

Už to budou 3 roky od vydání posledního velkého dílu strategické série Fire Emblem a podle studia Intelligent Systems je čas na další dobrodružství. Už 20. ledna se vydáme do světa, ve kterém čtveřice království společně bojovala proti padlému drakovi. Podařilo se jim ho zapečetit, ale po tisíci letech pečeť slábne a pradávný nepřítel se chystá k návratu.

V hlavní roli příběhu je drak v lidské podobě. Hratelnost bude jako v předchozích dílech fungovat na tahy. Novinkou v Engage jsou prsteny, díky kterým si na pomoc můžete povolat hrdiny ze starších her série a využít tak jejich sílu. Nintendo spolu se hrou představilo také její Divine edici, ve které mimo jiné najdete i artbook a steelbook. 

Pokračování 3 / 10

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

Na podzim minulého roku se na současné platformy dostal horor Maiden of Black Water ze série Fatal Frame, kterou můžete znát také jako Project Zero. Začátkem příštího roku se budeme moci pustit do řešení další temné záhady v Mask of the Lunar Eclipse. Bude to poprvé, co si ji u nás budeme moci legálně zahrát. Původně totiž vyšla pouze na japonském trhu.

V hlavní roli je Ruka Minazuki, která byla unesena jako dítě. Nyní se vrací do opuštěné nemocnice, aby našla své ztracené vzpomínky. Stejně jako v předchozím příběhu bude i tentokrát naší hlavní zbraní foťák, se kterým se postavíme duchům inspirovaným japonským folklórem. 

Pokračování 4 / 10

Octopath Traveler II

Velká příběhovka Square Enixu se dočká pokračování, které nabídne novou skupinu osmi hrdinů ze světa jménem Solistia. Vývojáři tentokrát slibují ještě větší volnost a rozmanitost možností, jak se mohou jednotlivé příběhové linky vyvíjet. Důležitou roli bude hrát také střídání dne a noci.

I v tomhle případě Square Enix využívá HD-2D grafiku, která se jim osvědčila už s několika hrami a na malé obrazovce Switche navíc vypadá výborně. V tiskové zprávě slibují, že tentokrát to bude ještě příjemnější pokoukání. Octopath Traveler II pak na Nintendo Switch vyjde 24. února příštího roku

Pokračování 5 / 10

Kirby's Return to DreamLand Deluxe

K oslavám Kirbyho výročí si Nintendo přichystalo ještě jeden dárek. 24. února na Switch vyjde díl, který jsme si původně mohli zahrát jen na Wii. Jedná se o remake, takže změna oproti originálu by měla být vidět na první pohled. Stále ale bude zachovaná věrnost původní verzi. Ke starým známým schopnostem Kirby tentokrát může získat i Mecha Copy. Nechybí ani multiplayer pro 4 hráče na jedné konzoli. V multiplayeru si budeme moci zahrát i několik miniher, mezi kterými se také ukáže jedna úplná novinka. 

Pokračování 6 / 10

Theatrythm: Final Bar Line

Rytmické hry stále patří mezi populární hry a na Switch 16. února zamíří soubor skladeb ze série Final Fantasy. Pár podobných kompilací vyšlo už dříve, ale tahle bude ještě obsáhlejší. V základu zahrnuje 385 skladeb. Do rytmických bitev se můžete pustit také v online multiplayeru, do kterého se mohou zapojit až 4 hráči. 

V případě Theatrhythm se nám nelíbí fakt, že v dražších edicích dostanete navíc 27 dalších skladeb. A aby dojení nebylo málo, postupně do hry přibyde skrz placená DLC i hudba ze sérií jako Nier, Octopath Traveler a další

Pokračování 7 / 10

Novinky na N64 - Pokémon Stadium, GoldenEey...

Jedna z částí prezentace byla věnovaná novým přírůstkům do knihovny her pro Nintendo 64, ke které mají přístup předplatitelé NSO + Expansion Pack. Bohužel neznáme přesná data, ale ještě před koncem roku se můžete těšit na příchod Pilotwings 64, Mario Party a Mario Party 2. Pak v průběhu příštího roku dojde na Mario Party 3, Pokémon Stadium, Pokémon Stadium 2, 1080° Snowboarding a Excitebike 64.

Jako překvapení na konec přišel na scénu James Bond v GoldenEye 007, které se po 25 letech od původního vydání konečně budeme moci bez problému zahrát. Vůbec poprvé bude podporovat online multiplayer. A vypadá to, že Switch nebude jediná platforma, kam v budoucnu dorazí. 

Pokračování 8 / 10

Factorio

Jakoukoliv zmínku o českých hrách nemůžeme ignorovat a během této prezentace zaznělo jméno české simulace Factorio, ve které se pokusíme vytvořit perfektně fungující továrnu. 28. října se vydáme na pustou planet, kde budeme shánět suroviny, rozšiřovat svoji automatizovanou dílnu. Do toho všeho musíme počítat i s tím, že zdejší planeta není úplně přátelská, takže je potřeba vybudovat i dobrou obranu proti nepříteli. Do stavění se můžeme pustit i v multiplayeru, který podporuje hraní skrz platformy.

Pokračování 9 / 10

Pikmin 4

Když přišel na scénu Šigeru Mijamoto, očekávali jsme novinky o Mariovi. Místo toho ale došlo na další známou sérii, která vznikla pod jeho jménem. S pikminy jsme se naposledy setkali v mobilním Pikmin Bloom, které funguje na principu rozšířené reality. Plnohodnotné pokračování by mělo vyjít v průběhu příštího roku, ale kromě samotného oznámení se Mijamoto podělil jen o jeden obrázek, takže těžko říct, co bude Pikmin 4 vůbec zač.

Pokračování 10 / 10

Mario Kart 8 Deluxe - Booster Course Pass

Okolo Vánoc přijde nová várka tratí v rámci Booster Course Passu. Ze třetí vlny se nám předvedla v krátké ukázce dvojice tratí. Z Mario Kart Tour to bude sněhová Merry Mountain. Peach Gardens jste si pak mohli poprvé projet v Mario Kart DS. Stále platí, že pokud jste předplatiteli NSO + Expansion Pack, automaticky máte přístup ke všem novým tratím. Bez toho si ale budete muset tento balík pořídit za příplatek.

Určitě si přečtěte

Články odjinud