To nejlepší ze zářijového State of Play. Tekken 8, God of War Ragnarök, hry pro PS VR2 a další

To nejlepší ze zářijového State of Play. Tekken 8, God of War Ragnarök, hry pro PS VR2 a další

Po Nintendu přichází na scénu PlayStation. Během 20 minut představil hned několik pořádných pecek.

Tekken 8

Vedle šestého Street Fighteru se ke slovu hlásí i další slavná série bojovek. Hned v prvním traileru fanoušky ohromil parádním soubojem, kde se proti sobě v pořádném slejváku postavili Jin a Kazuya. Ukázka je přímo z enginu hry, konkrétně je to část příběhového módu, a pokud tahle budou skutečně souboje v novém díle vypadat, určitě se zlobit nebudeme. Padla také zmínka o zápletce nového příběhu. Tentokrát se bude řešit vztah právě mezi Kazuyou a Jinem, jakožto mezi otcem a synem. 

Na PlayStation Blogu Katsuhiro Harada, vedoucí projektu Tekken, říká, že se při představení chtěli zaměřit hlavně na kvalitu nových modelů postav. Několikrát opakuje, že tohle není předrenderované video pro účely traileru. Celou tuhle pasáž najdeme přímo ve hře. Poukazuje také na propracované pozadí celé scenérie, kde se stále něco děje. V tomhle případě si můžete všimnout burácejících vln a tankeru neustále se přibližujícímu ke břehu. 

Z traileru na prezentaci to mohlo působit, že se Tekken 8 chystá jen na PlayStation 5. Už je ale jisté, že si ho užijí i hráči na PC a Xboxu Series S|X. 

Pokračování 2 / 9

Star Wars: Tales From the Galaxy's Edge: Enhanced Edition

Tenhle zážitek z univerza Star Wars pro virtuální realitu už můžete znát z minulosti. V příštím roce ale vyjde v přepracované verzi pro PlayStation VR2. Vývojáři prý chtějí využít nových možností hardwaru a díky tomu hráči umožní ještě intenzivněji prožít útěk na samotný okraj galaxie. 

Začínáme jako prostý opravář droidů. Po ztroskotání na planetě Batuu ale věci naberou pořádný spád a zapleteme se do něčeho mnohem většího. Během tohoto dobrodružství potkáme známé postavy jako je Yoda, R2-D2 nebo C-3PO. 

Pokračování 3 / 9

Demeo

Další hrou, kterou můžeme očekávat na PS VR2, je Demeo, které se pokusí do virtuální reality převést deskovku. Celou hrací plochu uvidíte shora a vše bude interaktivní. Akce probíhají skrz karty. Stejně jako v případě Star Wars není ani Demeo úplná novinka. Její tvůrci už stihli nasbírat pár ocenění na ostatních platformách. A stejně jako třeba na PC budete moci Demeo hrát i bez headsetu pro virtuální realitu. 

Pokračování 4 / 9

Like a Dragon: Ishin

Úniků a spekulací ohledně historických spin-offů série Yakuza, které původně vyšly jen v Japonsku, jsme v průběhu let zaznamenali několik. Nyní už to máme konečně oficiálně. První z nich u nás vyjde pod názvem Like a Dragon: Ishin a můžeme ho očekávat v únoru příštího roku. Nejde ale o původní verzi. Stejně jako v případě Yakuza Kiwami je i tohle remake v podobném stylu. Vůbec poprvé studio Ryu Ga Gotoku využívá Unreal Engine 4, takže kvalitou by tento remake měl být ještě výš.

Vrátíme se do 60. let 19. století. Ve fiktivní verzi Kjóta prožijeme příběh Sakamota Rjómy, který je skutečnou historickou postavou. Ishin zahrnuje spoustu známých tváří ze starších dílů Yakuzy a zasazuje je do neokoukaného prostředí. Souboje v Ishinu jsou věrné původním dílům, takže můžete očekávat rychlou akci, během které využijete čtveřici bojových stylů. 

Pokračování 5 / 9

Hogwarts Legacy

Do kouzelnického světa Hogwarts Legacy se podíváme začátkem února a na PlayStationu si budou moci hráči projít exkluzivní quest. Právě na ten se zaměřuje nový trailer. Haunted Hogsmeade ukáže temnotu obchodu Cassandry Mason v Prasinkách. 

Pokračování 6 / 9

PlayStation Stars

PlayStation Stars je věrnostní program pro fanoušky PlayStationu, do kterého se každý bude moci zapojit zdarma. Za body a plnění výzev můžete získávat digitální sběratelské předměty. Těmi se pak můžete pochlubit přátelům skrz svůj profil na PlayStation Network. Nejdříve budou Stars dostupné na PlayStation App a postupně se dostanou i na samotné konzole. V Asii odstartují ještě během září. V Americe a u nás v Evropě si budeme muset počkat o pár týdnů déle.

Pokračování 7 / 9

Stellar Blade

Dříve jste tuto akci mohli znát jako Project Eve. Se změnou jména se nám vývojáři z korejského studia Shift Up Corp. ukázali i pořádnou ukázku přímo z hraní. Podíváme se do posledního existujícího města lidí na Zemi - Xion. Hlavní hrdinka Eve po jeho návštěvě hodlá zachránit Zemi. Většinu povrchu ovládají potvory jménem NA:tive. 

Kromě neustálých bojů také bude potřeba pomáhat přeživším ze Xionu. Je ale čistě na vás, jestli na volání o pomoc odpovíte nebo budete pokračovat ve své cestě. Vývojáři slibují intenzivní souboje s bossy, ve kterých využijete efektní i efektivní druhy útoků, které se Eve naučí v průběhu hry.

Pokračování 8 / 9

Rise of the Ronin

Team Ninja nepracuje jen na čínském Wo Long. Na dnešní prezentaci ukázali, že ještě nezanevřeli na Japonsko a po Nioh se do něj vydají minimálně ještě jednou. Rise of the Ronin je ve vývoji už 7 let a odvypráví příběh ronina na sklonku období Edo. Japonsko sužují nemoci a občanská válka mezi šógunátem a jeho odpůrci. 

Vývojáři uvádí, že to je jejich nejambicióznější projekt. Vůbec poprvé se jejich hra bude odehrávat v otevřeném světa. Z traileru je také poznat, že pohyb tentokrát bude volnější než v Nioh. Ronin vypadá obratně a nebude mu dělat problém ani plachtění ve vzduchu. Bohužel si na jeho vydání ale ještě počkáme dlouhou dobu. Je totiž plánované až na rok 2024.

Pokračování 9 / 9

God of War Ragnarök

Na samotný závěr se přihlásili o slovo Kratos a Atreus a ukázali nám kus pořádné akce z Ragnaröku. Ještě před tím ale přišlo oznámení limitované edice ovladače Dualsense, která bude dostupná 9. listopadu stejně jako samotná hra s tím, že 27. září odstartují předobjednávky. 

image.png

Samotný trailer si pusťte na vlastní riziko. Ukazuje spoustu nových prostředí, které vypadají parádně, ale vydání není zase tak daleko, aby se čekání nedalo vydržet. Během hraní tak budete velmi příjemně překvapeni. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud