Tvůrci Concrete Genie zavírají krám. Sony se po dvou hrách loučí s týmem studia PixelOpus

Tvůrci Concrete Genie zavírají krám. Sony se po dvou hrách loučí s týmem studia PixelOpus

Každou chvíli slyšíme o tom, která společnost si koupila jaké studio a který veterán zakládá nový tým. Tato zpráva je ale ze smutnějšího soudku. Tým PixelOpus, který má na kontě pestrobarevné hry Entwined a Concrete Genie, končí. „Drazí přátelé, naše dobrodružství s PixelOpus je u konce. S výhledem do budoucna chceme z celého srdce poděkovat milionům vášnivých hráčů, kteří nás podporovali při tvorbě nádherných a nápaditých her,“ uvádí studio ve vyjádření na svých sociálních sítích.

PixelOpus patřilo do týmu PlayStation Studios. Sony ve vyjádření pro IGN uvádí, že průběžně vyhodnocuje portfolio a stav projektů s cílem zajistit, aby splňovaly dlouhodobé i krátkodobé cíle. S posledním vyhodnocením bylo prý rozhodnuto, že tým v PixelOpus skončí 2. června. Mrzí nás to o to víc proto, že měli v přípravě další hru ve spolupráci se Sony Pictures Animation, ze které jsme od jejího oznámení v roce 2021 nic neviděli. O tom, jestli je tento projekt stále naživu nebo také končí, ale nepadlo ani slovo. 

Jak Entwined, tak Concrete Genie patří mezi menší first-party hry PlayStationu. Entwined vyšlo rovnou při oznámení jako překvapení během E3 v roce 2014. Genie okouzlil hráče svým příběhem o navrácení barev do malého městečka. Je to jedna z mála her, kde najdete kompletní český dabing. Očividně ale neměl takový komerční úspěch, jaký by si zasloužil. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud