Uskuteční se již druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004

Ve dnech 24. až 27. 6. 2004 se na ostravském Výstavišti Černá louka uskuteční druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004.

Po úspěšném loňském zahájení ojedinělého a v naší historii prvního herního festivalu si také letos všichni příznivci počítačových a společenských her přijdou na své. Intel Czech Game Expo 2004 proběhne na ostravském Výstavišti  Černá  louka od 24. do 27. června na ploše přes 8.000m2 s kapacitou 500 počítačových stanic a s více jak 1.400 hráči všech prezentovaných kategorií. Očekávaná návštěvnost je kolem 15 tisíc diváků. V porovnání s prvním ročníkem, který se odehrál v Brně na 2.200 m2 s 80-ti PC, za účasti 700 hráčů a s návštěvností na 3.500 diváků, je jeho nárůst mnohonásobný.

Festival je zaměřen na počítačové, společenské a karetní hry. Účastní se ho hráči z Čech i ze Slovenska stejně jako celá řada vývojářů počítačových her i distributorů a dodavatelů digitální zábavy na území ČR. Na programu je celá řada turnajů a prezentací nejrůznějších žánrů uvedených  herních kategorií.

Stěžejní akcí festivalu bude Národní kvalifikace World Cyber Games 2004 (WCG) pořádaná Českou Asociací Elektronických Sportů. Rozhodne se v ní (prostřednictvím turnajů v Counter-Strike 1.6, Starcraft Broodwar a WarKraft 3) o devíti členné české reprezentaci na největší celosvětové olympiádě v elektronických hrách. Ta se koná  každoročně v různých metropolích světa. Její pátý ročník se odehraje v říjnu 2004 v San Franciscu v USA kde se utká na 700 hráčů z 60 zemí světa v šesti počítačových hrách (StarCraft: Brood War, WarCraft III: The Frozen Throne, Counter-Strike: Condition-Zero, Need for Speed: Underground, FIFA Soccer 2004 Unreal Tournament 2004) a dvou konzolích (Halo, Project Gotham Racing 2). Vítězové olympiády si v součtu odvezou finanční výhry ve výši téměř dva miliony dolarů.

Neméně důležitou bude premiéra Mistrovství České republiky v elektronických sportech  pod záštitou České asociace elektronických sportů. Hrát se v ní bude o ceny v celkové hodnotě přes 300.000 Kč.  

Na  návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Akce "Dědečku, babičko nebojte se Internetu!" pomáhá starší generaci osvojit si nové cesty komunikace a zdrojů informací. Mladším hostům, ale nejen jim, je věnován program "Pojďte si zahrát!", který si klade za cíl zaujmout a nabídnout lidem zajímavé formy trávení volného času, které rozvíjí jejich inteligenci a nabízí příležitost nových setkání. Vedle herních atrakcí bude probíhat také celá řada kulturních a uměleckých vystoupení vybraných škol z ostravského regionu.
 
Festival pořádá společnost e-Sport Entertainment, s. r. o. ve spolupráci a za podpory společností: Intel Česká republika, Ostravské výstavy a. s., LEO Computer, Samsung. Mediálními partnery festivalu jsou časopisy GameStar, Score, internetové magazíny Bonusweb.cz, Doupe.cz, e-Sport.cz a internetový portál SMS.cz.

Zdroj: TZ

Určitě si přečtěte

Články odjinud