Hororové hry vycházejí jak na běžícím páse. Proto není nic jednoduchého, aby tvůrce vymyslel nějakou zajímavou hrozbu. Tým Clapperheads má ale rozhodně bujnou fantazii, protože zvířata ze zoologické zahrady v jejich hře Zoochosis byste rozhodně potkat nechtěli. My se do výběhů žiraf, slonů, klokanů, zeber a dalších zvířat podíváme v roli nočního hlídače. Na naší první směně nás ale čeká nemilé překvapení.
Některá ze zvířat se mění v mutanty a stávají se tak pro vás smrtícím nebezpečím. Nemůžete se jich ale jednoduše zbavit. Přece jenom jste tady od toho, abyste se o ně starali. Proto stojí za úvahu, které z nich se vplatí zachránit a kterému byste se kvůli nedostačujícím zdrojů měli naopak vyhnout.
Zapomínat nesmíme ani na obyčejná zvířata, kterým se nákaza vyhnula. Je na vás, aby žádné z nich nebylo o hladu, aby každé dostalo tu správnou potravu a také aby bylo ve výbězích uklizeno. To je ale občas docela složité, když vám za zády stojí jakýsi kříženec žirafy a pavouka.
Závěr vaší noční služby se pak odvíjí od vašich voleb. Můžete se nakonec dostat k rozluštění záhady, kvůli které se nákaza mezi zvířaty začala šířit. Anebo váš příběh skončí vydařeným útokem jednoho z mutantů. Nápad je to originální a zpracování podle ukázky vypadá zatím také dobře. Datum vydání ale tvůrci zatím neodhalili a momentálně Zoochosis chystají pouze na PC.