altr
7. října 2013 • 21:22

Dell Alienware x51 s linuxem..
SteamBOX s SteamOSsem sam kdo nevidi rozdily???

NickZero.
20. října 2013 • 21:46

Přesně :D

Matete
5. října 2013 • 20:21

Pak udělají pro steambox exluzivní Half Life 3 a koupí si ho všichni :-D

Wizable
5. října 2013 • 21:58

Pokud by byl pro steambox tak by byl i pro PC......to by nebyla žádná exkluzivita...pro to zařízení.Ano jak jak tady řekl kolega...Cobra.Valve i pokud to nevyjde,což bych řekl že úspěch bude mít to OS...ale ten HW se neprosadí vůbec....jelikož je to jen klasické PC narvané do krabičky...pravděpodobně podtaktované a je tam přidaný jen speciální OS kterej mě půjde i na notebooku.Valve by úspěch neuškodil.
Ale jejich projekt se podle mě nemůže rovnat ani nintendu.

SCobra
6. října 2013 • 11:44

HL3 by musel být exkluzivní pro SteamOS, nikoliv pro SteamBox. Ještě to není ani na trhu a lidi už si to začínají plést :D
Nicméně nebude - maximálně bude časově exkluzivní. Nemyslím totiž, že by existovala nějak zásadně velká skupina lidí, kteří by byli ochotni si kvůli jedné hře instalovat SteamOS nebo pořizovat krabičku za víc jak 10 tisíc.

Wizable
6. října 2013 • 13:53

Stejně by si to i lidi prosadili jako Half Life 2 i na konzolích,jak old gen,tak next gen,pokud by to tam nevydali,u Half Life 2 za to byly petice.

Matěj Gottwald (wizaard)
5. října 2013 • 16:53

Všechno pěkné, líbí se mi snaha Valve a do jisté míry jim i fandím, ale když vidím ty specifikace... Takto: z pohledu kvality a kompatibility jsou to velmi dobře zvolené komponenty, žádná výtka.Ale s ohledem na cenu nevidím žádný důvod si koupit SteamBox. Proč? Jak tu už několikrát padlo, toto bude velmi drahé; jakákoliv doma skládaná nebo sériově vyráběná sestava podobných specifikací bude 2-3x levnější. Čili zde nevidím důvod si SteamBox koupit. No a jako konkurence konzolím? Ve světle SteamBoxu vypadá i 500dolarový Xbox One jako levná záležitost... :-/

Matej
5. října 2013 • 17:07

Sice hw vypada drahy ale neni mozne ze steam zvedne svoje procento zisku pri prodeji her a svuj hw bude takto pak dotovat?

Matěj Gottwald (wizaard)
5. října 2013 • 17:33

Tak možné to je, jen to nevidím pravděpodobně - já prostě nevěřím, že Valve je tak silná firma, aby tohle dokázala financovat, protože to bude VELMI těžký začátek. (Jak přesvědčit klasické PCčkáře, aby si toto koupili? Jak přesvědčit, aby si toto někdo strčil místo klasického HTPC pod televizi? Jak přesvědčit konzoláře?)MS, Sony a nakonec i skomírající Nintendo mají mnohem lepší pozici - ono se jinak začíná, pokud máte za sebou X desítek milionů prodaných konzolí, tedy nějaké zkušenosti a výhled do budoucna, oproti Valve, která má sice smělý a zajímavý nápad, ale "jen" to.Ale nechci si hrát na odborníka a nechci dělat, že tomu rozumím. Jen si teď v tuhle chvíli neumím představit, že uspějí. Nicméně Gabe už několikrát ukázal, že ví, co dělá, tak třeba i teď.

SCobra
5. října 2013 • 19:17

Jsou ve stejné pozici jako Ouya a nebýt to Valve, klidně bych se vsadil, že dopadnou úplně stejně. Ale Valve je extrémně silná společnost, má za sebou obrovský kapitál a i kdyby SteamBox nikdo nekupoval, tak prostě řekne "hmm, nevyšlo to, přišli jsme o pár milionů, ale jedeme dál". Nintendo, Sony i Microsoft investují hromady peněz do vývoje vlastního hardwaru, Valve musí zaplatit vývoj akorát krabičky, zbytek už na trhu běžně je.

Wizable
5. října 2013 • 16:04

Jestli tomuto říkají konkurence next gen konzolí,tak já jsem znovu oživenej Jackson....Poměr cena výkon?To uvidíme...ale rozhodně i u nejslabšího modelu to nespadne pod 600 euro.Ještě k tomu to bude pravděpodobně i silnějších modelů podtaktované...což je u PC sebevražda...u konzolí jako u primárně herních zařízení které se optimalizují to není problém.
Ale u PC s PC optimalizacema to bude mít nepřijemný dopadt.Poměr cena využití?CCa 60%,jelikož bych si zahrál 60% her a většinu next gen titulů vůbec..protože pojedou přes Origin či Uplay...tady to bude mí podporu jen steam-her.Neříkám že je to hrozné....ale next gen konzole toto jako jejich konkurenci rozmáznou jako nic...toto je dobré jako PC které je více herní.....ale jako konkurence konzolím,v žádném případě a to jsem sám PC-čkář.

zaxaph
6. října 2013 • 0:34

Než něco začneš plácat, tak si to přečti. Podle tvýho komentu to zní tak, že se snažíš tvrdit, že na tý mašině nepojede Origin a Uplay, což neni pravda. Nikdo ti nebrání to tam nainstalovat, můžeš si tam nainstalovat i Windows, pokud po tom toužíš, tak i DOS. Nikdo ti ten Steam a SteamOS nenutí, stejně tak ti Valve nenutí tu mašinu. Samo Valve řeklo, že si můžete poskládat stroj tak, jak chcete, nainstalovat si Steam OS a dát pod telku -> máte vlastní Steam machine.

SCobra
6. října 2013 • 11:41

A proč bych to měl dělat, když si můžu poskládat klasické PC za míň peněz?

zaxaph
6. října 2013 • 12:46

Tak to nedělej, zřejmě nejsi skupina, na kterou Valve cílí.Zaprvé si ještě počkejme na cenu a ostatní modely, pak suďte. Za druhé jednou z výhod (pro někoho) může být i třeba velikost. Rozhodně je lepší mít pod telkou další "settopbox" na hry, než velkou PC skříň nebo Notebook. Pokud ti to nevadí, tak si prostě můžeš nainstalovat Steam OS na PC a napojit na telku a případně koupit ovladač a máš vystaráno, o nic nepřijdeš.Osobně jsem ještě zvědavej na výkon. Jestli se jim do tý krabičky podařilo nějak nacpat nepodtaktovaný součástky, tak by to mohlo bejt dost dobr. Třeba to Valve nějak chytře pořešilo.

Wizable
5. října 2013 • 15:41

Nechápu k čemu mě bude PC na kterém pojedou jen steam hry+tam budou PC optimalizace a cena bude díky velikosti cca 2x větší než cena dobře optimalizovaných a vyvíjených next gen konzolích....
Radši bych si koupil PS4 z který by vývojáři vymáčkli větší výkon....teambox schytá PC optimalizace.....next gen na tom bude líp.
A pokud bych chtěl PC do obýváku.
Tak si zasadím svůj do menší skříně.
AMD FX 8350
AMD 7870OC
16GB RAM
600 W
2TB HDD
Dám si to pod TV,napojím to do TV,přes HDMI,či klasickej PC connector.
Dám si svůj Xbox ovladač na PC stáhnu si software na emulaci her na ten ovladač,či si koupím klávesnici a myš s dlouhým káblem.
A vyjde to na stejno a jelikož jsem si to sestavoval sám,tak dokonce levněji.Zajímá mě jak chtějí narvat titan do tak slabého zdroje :D
TO bude to CPU a GPU hodně podtaktované...

Wizable
5. října 2013 • 15:41

Omlouvám se za překlep....steambox.

Určitě si přečtěte

Články odjinud