uzivatel_cz
16. července 2021 • 14:07

Výkon žádná sláva, to je někde mezi základním X1 a PS4, resp. notebooky s nějakou lepší grafikou, cena jako za notebook s onou lepší grafikou. UMPC nebyl nějak zvlášť oblíbený form-factor a s ovládáním některých PC klasik bych viděl problém.
Někdo to vidí jako konkurenci pro Switch, ale to se může opřít o svou knihovnu exkluzivních her a i nový model s OLED displejem je levnější než základní Steam Deck, přičemž o 64GB eMMC pro PC hraní snad nemá ani smysl příliš zvažovat.
Být to levnější, tak by to bylo skvělé na emulátory nebo jako klient pro streamované hry, ale takhle trochu tápu, koho přesně s tím chce vlastně Valve oslovit.

Martin Prokop
16. července 2021 • 15:18

Ano protože Switch se muže opřít jen osvé "exkluzivní" hry je jasné že dost lidí nebude zajímat když je sebe levnější. Protože je nezajímají ty hry.

zogoth
18. července 2021 • 21:11

Jak nízké IQ musí mít člověk aby mu nedošlo že na 15w je to výkon naopak úctyhodný. Úložiště je v základní verzi samozřejmě průser.

Drobeczech
19. července 2021 • 12:52

Nízké jako ty?

kazeasch
19. července 2021 • 7:59

Nedávno jsem pokukoval po Switchi, protože jsem chtěl handheld a reálně v současnosti žádný jiný neexistuje. Co mě nakonec odradilo byl právě fakt, že kromě těch exkluzivních titulů nemůže nabídnout prakticky nic jiného. Tedy až na výjimky v podobě starších her, které pro switch stojí více, než stály na kteroukoli jinou platformu v den vydání. Být na trhu tohle, tak je to patrně jasná volba. Takhle jsem nakonec pořídil Razer Kishi a hry zkrátka streamuju z PC, XONE případně GeForce Now.Že je to výkonem mezi X1 a PS4 je pecka. Nesmíš zapomínat na fakt, že se nejedná o konzoli do zásuvky, ale jde o handheld. A pevně věřím že to může mít úspěch, jelikož kromě pár obskurně drahých a naprosto nedostupných řešení, je to prakticky jediná konzole svého druhu a nemyslím, že by se switchem nějak zvlášť konkurovaly. Dostupné tituly budou tak rozdílné, že samotný HW myslím nebude pro výběr až tak podstatný.

Mavi
26. července 2021 • 7:10

Handheldy určitě existují, co třeba takový GPD Win? Po něm jsem pokukoval už dlouho, každopádně mám Switch ale hodně často si kupuju stejné hry co mám už na Steamu, jen proto abych je mohl hrát mimo domov. Takže jsem za Steam Deck rád, a vzhledem k tomu že mám dost drahých itemů ve Steam inventory, tak prodám pár virtuálních samolepek do CS:GO a mám Steam Deck zadarmo :)

kazeasch
2. srpna 2021 • 10:24

GPD Win je sice hezké (i když "layout NDS" mi dost nevyhovuje), ale co s tím, když to stejně v podstatě nejde koupit?Deck mě taky dost potěšil, i když teď už ho až tak nepotřebuji. GFN je pro mě naprosto dostačující (i když tedy přihlašování při každém vytvoření nové relace je neuvěřitelně otravné).

tequilacz
16. července 2021 • 10:12

Nějak jsem nezachytil podporované hry? Asi pouze to co jeden na Linuxu, že? Ten jejich SteamOS je upravený Linux, tedy jestli to ještě pořád platí.

soffffos
16. července 2021 • 10:40

Tvrdia ze vsetky ze pouzivaju vrstvu Proton, a budu sa dat spustit aj neportovane windows hry .

akuhtr
16. července 2021 • 11:47

Podpora her je, Co aktuálně rozjedeš na linuxu pod vrstvou kompatibility (proton, kterej je fakticky rozšířený Wine) najdeš tady: https://www.protondb.com/
Valve ve svím videu s prezentací Dteam Desk uvedlo co si vzpomínám, že:
- V interní verzi protonu jsou dál než veřejný
- pracují s vývojáři anticheat na kompatibilitě (EAC a BattleEye), aktuálně
- V době uvedení by proton měl být mnohem schopnější než současný (jehož statistiky jsou na odkazu víše). Tuším že zmínili že by měl zvladnout rozjet všechny Windows hryJeště pro zajímavost upřesním ten Linux. SteamOS je Linux distro. Linux je kernel a snad každý distro má svůj kernel nějak opatchovanej, takže prakticky, SteamOS je to úplně standardní linux distro. Konkrétně je SteamOS 3.0 oddvozenej od distra Arch. (minulé SteamOS 1 a 2 byly postaveny na Ubuntu, který je odvozený od Debianu, ale pak Canonical (stojí za Ubuntu) chtěl zabít 32 bit knihovny, Valve ohlásilo že přejdou na jiný distro, načež Canonical ustoupil, ale Valve začalo sem tam u svých projektů dávat i arch)

akuhtr
16. července 2021 • 12:10

Tak oprava, SteamOS nebyl na Ubuntu, ale přímo Debianu

DedecekHribecek
16. července 2021 • 8:28

Hardware od Valve a úspěšnost to k sobě nepasuje. Mnohem menší společnosti jim ukazují jak se to mí správně dělat. Tohle asi také nebude výjimka z toho nebohého pravidla. Proto ševče drž se svého kopyta aby ti konkurence nevytřela zrak.

bullshit
16. července 2021 • 9:09

Jeden pokus o Steam konzoli, která se nechytla, není pravidlo. Steam controller je povedený hardware od Valve a VR Valve Index si taky našlo dost spokojených hráčů..

DedecekHribecek
16. července 2021 • 9:50

Povedený steam controler sice podle Vás může být ale vše záleží na tom kdo si ho koupí. Opravdu nevím, že by udělal nějakou díru do světa. Podle https://www.pcgamer.com/48-million-players-use-co... uvedená denní statistika použití mi dává za pravdu.Podle https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-S... Valve index se svými 17% je proti Oculusu který ovládá polovinu trhu břídil. To podotýkám, že si Valve pomáhá i bundlováním her k Indexu.Od společnosti velikosti Valve bych očekával lepší výsledky a takové příštipkaření.

-
16. července 2021 • 14:30

Steam Link (hardware k TV, ne stejnojmenný softwarový klient pro PC/Raspberry Pi) měl rovněž svého času velký úspěch.

DedecekHribecek
16. července 2021 • 15:18

To že jste správně použil minulý čas jasně říká, že to je dávno pasé. A přidávám že v mnohých případech bohužel.Třeba Index nebo Steam controller mají zajímavé funkce které by mohlo Valve prosadit ale díky své impotenci se tak neděje.

akuhtr
16. července 2021 • 9:14

Přesně. Index je takoví neúspěch, že ho ani nestíhají vyrábět a mají furt něco vyprodáno, což může být i způsobeno tím že neumí odhadnout prodeje, ale minimálně to vypovídá že se dodnes prodává líp, než sami čekají.
K obecnějším metrikám, Index je 3. nejčastější ve Steam HW Survey.
Doufám že tohle budu poněkud dostupnější.Největší propadák co kdy měly je tuším Steam Machines... který nevyráběli a různí výrobci vyrobily různé zařízení, fakticky to byli jen PC s razítkem steam machines a zabila to roztříštěnost HW.

DedecekHribecek
16. července 2021 • 9:54

Když nestíhají vyrábět tak to by se měli učit u výrobce Ocukusu ti jsou schopni zaplnit polovinu trhu. Inu Impotence Valve.viz https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-S...

akuhtr
16. července 2021 • 10:07

Jak jsem psal, nejspíš neumí odhadnout prodeje a neustále podstřelují odhady., což se učí.
Oproti tomu Facebook (Oculus) na to jde jinak. Prodává pod cenou, protože chce uživatele monetizovat dodatečně (Oculus už vyžaduje FB účet aby mohly sbírat data), díky nižším cenám pak očekává větší prodeje a podle toho naškálovaly výrobu.

DedecekHribecek
16. července 2021 • 10:22

Možná Oculusem chtějí získat uživatelská data která jim odříznul Apple z jejich systémů.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
akuhtr
16. července 2021 • 11:48

No, chtějí co nejvíc dat, i bez toho kroku Applu by přišli s Oculusem. Dat na speněžení FB nikdy nemá dost :-)

DedecekHribecek
16. července 2021 • 13:28

Jo to máte pravdu. "Dat na speněžení FB nikdy nemá dost"

Kokot
17. července 2021 • 6:24

Jj akorát vytáčí lidi. Když někdo prodává dřív tak logicky má i lepší postavení :D Což se může rychle měnit. Ale to místní zabedněncům a otrapům nedojde.

Určitě si přečtěte

Články odjinud