32
Fotogalerie

Vyzkoušejte nejpraštěnější modifikace, které může GTA 5 nabídnout

Je to sice už pěkná doba, co vyšlo páté GTA ještě na starou generaci konzolí. S příchodem na PC se k němu konečně měli možnost dostat i modeři. Pokud se chcete pustit do neprobádaných vod moderské komunity a nevíte kde začít, pak pokračujte ve čtení.

Iron Man a Hulkbuster Armor

Stahujte modifikaci zde

Tento kousek má na svědomí tvůrce vystupující na internetu pod přezdívkou JulioNIB. Z názvu jistě poznáte, co po instalaci této modifikace ve hře najdete. Přidání Iron Manova brnění sice může znít jako maličkost, ve výsledku se ale jedná o dosti propracovaný výtvor.  

iron.jpg
iron4.pngiron2.jpgiron3.png

Ze začátku to opravdu byla jen banalita. První verze modifikace vyšla už v roce 2015, kdy autor do hry pouze přidal oblek, ale zase nic tak extra to nebylo. Tím ale jeho práce neskončila. Postupem času se do GTA 5 v rámci jeho módu dostalo i Hulkbuster brnění. Největší změny ale teprve měly přijít. Dva roky od vydání první verze vydal JulioNIB verzi 2.0, která hru mění mnohem více, než jen vizuálně.

Byly přidány nové animace. Uživatelské prostředí pak bylo předělané do typického Iron Manovského stylu. Nesmíme zapomínat ani na zvuky a vizuální efekty, které zkrátka Iron Mana dělají takovým, jaký má být.  

Pro získání modifikace si bohužel budete muset zaplatit. Není to žádná velká pálka, stačí na Patreon tvůrce zaslat 2 dolary a je hotovo. Případně můžete zavítat na stránky GTA5-Mods pro alternativy

Pokračování 2 / 8

SuperHot 

Stahujte modifikaci zde

Jistě si vzpomenete na hru Superhot, kterou mnozí hráči považují za jednu z nejinovativnějších FPS stříleček poslední doby. Není se ani čemu divit, do žánru, kde se stále opakuje to samé, přinesl zase jednou někdo svěží vítr. Přitom je její hlavní myšlenka tak jednoduchá, že by jen málo koho mohlo napadnout postavit kolem ní celou hru.  

super.pngsuper2.pngsuper3.pngsuper4.png

Stejně jako v samotné hře Superhot i v této modifikaci máte čas pod kontrolou vy sami. Když se hýbete vy, plyne čas. Pokud se zastavíte, celý svět zamrzne a nepohne se do té doby, než se zase pohne postava.  

Co si budeme povídat, tato modifikace je tady hlavně na efekt. Třeba v dešti manipulace s časem vypadá opravdu dobře. Takové využití jako v Superhotu tady ale nemá. Nemůžete se vyhýbat kulkám ani dělat podobné věci, které ze Superhotu dělaly tak skvělou hru. Za zkoušku ale určitě stojí.  

Pokračování 3 / 8

Grand Theft Space 

Stahujte modifikaci zde

Tenhle kousek je asi tím nejambicióznějším projektem, který v dnešním článku najdete. Ostatní modifikace do hry buď přidávají nové funkce, nebo pracují už s existujícími věcmi. Tenhle moderský tým si ale dal za cíl udělat z vás vesmírné cestovatele se vším všudy.

space.png
space2.pngspace3.pngspace4.png

Tvůrci si pro vás připravili 11 planet a tři měsíce, které můžete prozkoumávat, jak je libo. Nečekejte ale, že jsou propracované jako původní Los Santos. Většinou je to spíše koule potažená texturou. Na druhou stranu je ale neuvěřitelné, co je moderská komunita schopná vytvořit. Dalo by se říct, že tady máme takové menší No Man's Sky v GTA V. 

Mezi planetami se přesouváte vesmírnou lodí. Bohužel ale nemůžete dělat nic jiného než létat z planety na planetu, tam se pokochat a zase se vydat jinam. Berte to zkrátka jako takový menší interaktivní vesmírný katalog, pokud vás to už v San Andreas nebaví.

Pokračování 4 / 8

Los Santos a hrátky s vodou 

Stahujte modifikaci zde

Tuto modifikaci už jsme tady jednou měli, ale není od věci si ji zase jednou připomenout, když ho autoři od té doby značně vylepšili. Název vám řekne přesně to, o čem v této modifikaci jde. Budete vládnout mořské hladině.  

wat.jpgwat2.jpgwat3.jpgwat4.jpg

V minulých verzích byla manipulace s hladinou dosti omezená. Nyní můžete buď zatopit celé město, nebo naopak zařídíte, aby v celé oblasti nezbyla ani kapka. Musíme uznat, že zatopené město je mnohem efektnější než vyprahlá pustina.  

Můžete proplouvat v ponorce skrz celé město, ve kterém vám dělají společnost všemožné druhy ryb. Co si ale budeme povídat, když vodu odstraníte úplně, také to má něco do sebe. Můžete si v klidu prozkoumat mořskou hladinu a nic vás nebude zdržovat ani obtěžovat.  

Pokračování 5 / 8

Otevření všech interiérů

Stahujte modifikaci zde

Opět modifikace, která dostála svému jménu. Mohli jste ji vidět už dříve, nyní se ale konečně dostala do verze 2.0. Zpřístupňuje tedy ještě více interierů než před tím. Dostanete se do více než 60 dříve nepřístupných budov, což je pěkné číslo. 

int.png
int2.pngint3.pngint4.png

Většinou se jedná o místa, kam jste se měli možnost dostat jen během určité mise. Najdete tam pak i interiéry dostupné jen v multiplayeru. Je také pár případů, kdy tvůrci v kódu hry našli nedokončená místa nebo ta, která ze hry byla úplně odstraněna. 

Když se nad tím tak zamyslíte, co všechno modeři dokázali z kódu GTA V vyčíst, měla být takhle hra vlastně ještě větší a neuvěřitelnější, než je nyní. Doufejme, že nám předvede Rockstar svůj plný potenciál co nejdříve. Dočkáme se toho už s Red Dead Redemption 2, nebo si budeme muset počkat na další GTA? 

Pokračování 6 / 8

The Vehicle Cannon 

Stahujte modifikaci zde

Stejně jako hrátky s vodou, i tuhle super zbraň jsme tady už jednou měli. Její funkce se sice nijak nezměnila, i tak vám ale stále dokáže přinést pořádnou porci zábavy. A hráčům, kteří se s ní ještě nesetkali jakbysmet.  

veh.jpg
veh2.jpgveh3.jpgveh4.jpg

Po instalaci této modifikace se vám dostane do ruky zbraň, která střílí vozidla. Není na tom nic složitého. Premisa je jednoduchá, ale dokážete s ní napáchat pořádný armageddon. Hraje v tom také roli element náhody. Nikdy nevíte, co vám zrovna z hlavně vyletí. 

Občas je to osobní auto, jindy zase celý náklaďák. Nic složitého v tom nehledejte, je to spíše taková jednohubka pro pobavení. Ale v kombinaci třeba s již zmiňovaným Superhot modem by to nemuselo být vůbec špatné.  

Pokračování 7 / 8

Theft to the Future 

Stahujte modifikaci zde

Jak jsme si v minulých případech pochvalovali, že ten a ten mod dostál svému jménu, v tomhle případě tomu je trochu jinak. Už ale jenom to, že se můžete projet v ikonickém vozu Delorean, který najdete v každém dílu filmové série Návrat do budoucnosti, stojí za to.  

del.png
del2.jpgdel3.pngdel4.jpg

Pokud by modifikace měla fungovat skutečně tak, že byste cestovali časem, bylo by to neskutečně náročné. Vezměte v potaz už jen to, že by se celý herní svět musel konstantně měnit podle toho, jestli cestujete časem dopředu nebo zpět.  

Na takovou úroveň to tedy tvůrci modifikace nedotáhli. Jejich řešení by vás mohlo alespoň trochu uspokojit. Až se svým Deloreanem naberete tu správnou rychlost, začne čas plynout rychleji. Není to sice tak, jak by si každý správný fanoušek přál, ale i tak může potěšit.  

Pokračování 8 / 8

NaturalVision Remastered 

Stahujte modifikaci zde

Všechny výše zmíněné modifikace upravovaly buď hratelnost, nebo přidávaly vlastní věci. Autor modifikace NaturalVision Remastered si vzal na paškál vizuální stránku hry. Jeho cíl rozhodně není jednoduchý. Chtěl dosáhnout toho, aby hra vypadala přesně jako pobřeží Kalifornie.  

vis.jpgviz2.jpgviz3.jpgviz4.jpg

Autor podle všeho zkouknul více jak 40 hodin videozáznamu a k tomu nespočet fotek, aby byl jeho výtvor co nejblíže realitě. Modifikace stále není dokončená, ale už teď vypadá zatraceně dobře.  

Je sice stále vidět, že to je jen hra, ale oproti původní verzi Grand Theft Auto V je to až nezvykle promakanější. Na podobných modifikacích je hezky vidět, jaký mají hry potenciál. A to nejen po grafické stránce, ale ve všech dalších směrech. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud